• $7,4026
  • €9,0255
  • 443.545
  • 1539.88
12 Şubat 2012 Pazar

Puan aslanın ağzında

G.Saray, dün aynı kendisi gibi başa baş, dişe diş ve yüreğiyle oynayan, maçı kazanmak için de her türlü fedakarlığı yapan bir Kayserispor'la oynadı. G.Saray'ın artık oturmuş bir takımı var. Kaleci Muslera hata yapmıyor. Dün de öyle kusursuza yakın oynadı. Fakat oyunun ilk yarısında Kayserispor öyle bir gol kaçırdı ki, görmeyen inanmaz. Top kale çizgisinin hemen hemen 5 santim kaleye parelel yürüdü gitti, bu topa yetişebilen bir Kayserisporlu futbolcu oysaydı zaten golü atmak işten bile değildi.
G.Saray defansında sol bek olarak Riera oynadı. Hiç de kötü oynamadı. Oysa bugüne kadar oynadığı bütün G.Saray maçlarında Riera hiçbir zaman, hiçbir G.Saraylı'nın 'Bu futbolcu G.Saray'da direkt oynar' dedirtmedi. Ama dün bayağı iyiydi. Defansta ayrıca esas üstünde durulması gereken Ujfalusi fevkalade iyi oynadı. Dün akşam da rakip Kayseri forvetine göz açtırmadı, desem hakkını yemiş olmam. Necati Ateş, artık Elmander ile çift santrfor oynuyor. Fena da değildi. Hatta nefis bir kafa vuruşu da yaptı, kaleci Navarro, sakatlanma pahasına tam 90'dan golü kurtardı. Bravo Navarro'ya. Bu kolay kurtarılacak bir pozisyon değildi doğrusu.

ELMANDER SADECE KOŞTU

Sabri, toparlanıyor sakatlığı geçmiş. Dün de savaşan G.Saray'ın iyilerindendi. Semih Kaya çok genç. Ama istikbali oldukça parlak. Her G.Saray maçında defansta görevinden fazlasını yapıyor. Elmander, G.Saray'da ilk geldiği günler çok iyiydi. Hatta G.Saray'a kritik maçlar da kazandırdı. Ama dün sadece sahada dolaştı o kadar.
Kayserispor iyi bir takım kurmuş. Santrfor Kujovic, Furkan, Riveros, Troisi, defansın göbeğinde oynayan Zurab çok iyiydiler. Dün akşam her iki takım futbolcuları için de koşmadı, maçı kazanmak için mücadele etmedi, yüreğini ortaya koymadı diye söyleyemezsiniz.
G.Saray orta sahası maçın dönüm noktasıydı. Engin, Selçuk, maçın golünü atan Melo, genç Emre G.Saray orta sahasını öyle güzel parsellediler ki, hepsini tek tek tebrik etmek lazım.
Gelelim yazımın başlığına: Artık ligde 'Ben şu takımı yenerim' diyemezsin. Nedeni; tüm takımların puanı aslanın ağzında. Senin oradan puan kapabilmek için futbolun her türlü güzelliğini, mücadelesini göstermen lazım. Nasıl mı; tıpkı dünkü G.Saray gibi...

<p>Trump'ın ayrılışının ardından ABD'nin 46'ncı başkanı Joe  Biden ailesiyle birlikte yemin ederek r

Joe Biden, AB ile buzları eritir mi?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Binlerce su maymunu taşkın nedeniyle Edirne'ye geldi

Doğada yaptığı yemeklerle kentleri tanıtıyor