• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
25 Nisan 2013 Perşembe

'Okul mu dershane mi?' tartışmasına son nokta...

Bir yıla yakındır tartıştık durduk. Dershaneler ne olacak? Okullar ne olacak? Okullar mı başarılı dershaneler mi? Dershaneler okula alternatif mi, paralel eğitim mi? Dershaneler test (?)mi öğretir yoksa konu mu anlatır? Daha bir sürü soru. Acaba bu soruların hangisinin eğitim sistemini geliştirici bir katkısı oldu. Hangimiz çıkıp aslında konunun özünün bunların dışında olduğunu söyledik. 
Hepimiz mevcut durum çerçevesinde tartıştık. Şimdi durum değişti. Bu tartışmaların kısırlığının çok ötesinde bir adım atıldı. Birisi çıkıp "Bırakın bu tartışmaları okul ve dershane ayrı kurumlar değildir. Önemli olan eğitimin daha iyi yapılması ve tüm çocuklara fırsat eşitliği sağlanması" dedi. Yani kısacası aslında hepimizin okul mu dershane mi? tartışması yerine ikisinin de gerekli ve şart olduğunu bilerek bunlardan nasıl faydalanacağımızı konuşması gerekiyor. 
İşte tüm bunlar konuşulurken "Uğur Hazırlık Liseleri" kuruldu. Bakırköy'de İncirli Caddesi'nde ilk hem okul hem dershane işlevi görecek olan eğitim kurumu kuruldu. Çocuklar 6 gün eğitim alacak. 4 yıl okuyacak. Hem MEB Anadolu Lisesi müfredatını öğrenecekler hem de üniversite sınavına hazırlanacaklar. Pazar günleri de onlara kalacak. Üstelik bunu yaparken öyle yüklü bir maliyet de gerekmeyecek. Öğrencilerin tüm ihtiyaçları burada karşılanacak. Veliler çocuklarını her şey için tek bir yere emanet edecek. Öğrencileri sadece Türkiye'nin değil dünyanın üniversitelerine hazırlanacaklar. Kısacası 'okul mu dershane mi?' tartışmasına son noktayı Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları koydu. İkisi bir arada olabilir. Ne diyelim hoş geldin UĞUR HAZIRLIK LİSELERİ. 
Böylece MEB de eğitimcilerde gereksiz tartışmayı bir kenara bırakıp demek ki oluyormuş dediler.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!