• $32,1893
  • €34,9839
  • 2507.08
  • 10895.3
18 Nisan 2024 Perşembe

Siyaseti tuvalet ve banyo arasına sıkıştırmak

Sevgili CHP'liler ve CHP'ye oy veren güzel insanlar. Nasıl memnun muyuz? Eğleniyor muyuz? Keyfimiz yerinde mi? Pek muhterem Kemal Kılıçdaroğlu Beyefendi siyaseti tuvalete hapsetmişti.

Partinizde yaşanan büyük değişim sayesinde tuvaletten çıkıp jakuziye girdiniz. Bence büyük ilerleme! Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum lakin toplamında tuvaletle ve banyo arasına sıkışıp kaldınız bilmem farkında mısınız?

'Saray'ın klozetleri altın kaplama' yalanını ortaya atmıştı Kemal Bey. Yalandı! Yalan söylüyordu! Sonrasında da bunu benzer yalanları peş peşe sıraladı genel başkanlığı süresince. Kaç seçim kaybetti hatırlıyor musunuz? On üç mü on dört mü?...

Kemal Bey gitti yeni dönem başladı. Sevgili Özgür Özel tipini değiştirerek koyuldu işe. Göz ameliyatı yaptırıp gözlüklerden kurtuldu. Sanırım akıllı mercek taktırdı. Oysa kameralar, fotoğraf makineleri, stüdyolar, salonlar... Aşırı ışığa maruz kalıyor. Bu akıllı mercek kullanımı doğru değil. Gözüne ciddi zarar verir, doktorları uyarmadı mı bilmiyorum. Tabii akıllı mercek kullandıysa geçerli bu uyarım.

Neyse.

Yüzünü gerdirdi, Fransız askısı mıdır nedir ondan yaptırdı. Biraz botoks, saçlara boya...

Kafa bölgesinde her şeyi değiştirdi. Lakin hiç kimse ona 'aslolan kafayı değiştirmek' nasihatinde bulunmadı. Seçimi kazandıkları günün sabahı 'jakuzi' yalanıyla boy gösterdi CHP'li arkadaşlar.

Çirkin bir yalan, ahlaksızca bir iftiraydı. Oda TV bile eleştirdi muhteremleri 'ne yapıyorsunuz' siz diye. Ekranlarda göstermelik de olsa özür dileyen yazar-çizerleri bile oldu. Saraçhane medyasından söz ediyorum. Sanırım bu özür nedeniyle zılgıtı yemiş, mamalarının kesilmesiyle tehdit edilmiş olacaklar ki birkaç gün sonra duş kabiniyle çıktılar ortalığa.

'Tamam jakuzi yok ama bakın duş kabini var'!

Hiçbir CHP'li de 'yahu banyoda siyaset mi yapılar, çıkın şuradan' demedi. Sanırım CHP'deki değişimi kanırta kanırta tabana hissettirmek istiyorlar. Öyle ya Kemal Bey tuvaletlerle bozmuştu kafayı, bunlar banyo! Var tabii ki bir değişim.

CHP'li belediye başkanları ise kapalı kapılar arkasında saç baş yoluyormuş. 'Bunlar ne saçmalıyor' diye. Zira bütün belediye başkanlarının makam odalarında 'suit' tabir edilen ve içinde banyo-tuvaleti bulunan küçük bir oda var. Bu ne lüks, ne de abartılacak ve dahi şaşılacak bir şey. Hasılı ucuz işler.

Buraya kadar mizah dozu yüksek bir yazı yazdım. Ama şimdi biraz ciddileşelim isterseniz.

Sevgili CHP'li belediye başkanları. Dininize imanınıza söyleyiverin bakalım, hanginizin makam odasında banyo-tuvalet yok.

Söyleyin bakalım 'suit' tabir edilen bu odalara hanginizin itirazı var.

Ve son sözüm.

Bu odaları kapatmazsanız adam değilsiniz!

Hadi!

<p>Kızılırmak nehri kenarında motoruyla gezen Cengizhan Örs, bitkin halde nesli tükenmek üzere olan

Yavru baykuş koruma altına alındı

Kayseri'de kamyonetler çarpıştı! 1 kişi yaşamını yitirdi, 4 kişi de yaralandı

''Türkiye'de Yılın Otomobili'' yarışmasının test sürüşleri gerçekleştirildi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (21 Mayıs 2024)