• $32,4648
  • €34,737
  • 2481.7
  • 9530.47
14 Mart 2024 Perşembe

O ismin ortaya çıkmaması için çok dua etmiştir

Tuncay Yılmaz ve Fatih Keleş.

Bu iki ismi önümüzdeki süreçte duymayan, bilmeyen, ezberlemeyen kalmayacak!

Tuncay Yılmaz, Ekrem İmamoğlu'nun inşaat şirketinin genel müdürü. İmamoğlu'nun kasası olarak biliniyor. İsmi İBB'yle ilgili birçok yolsuzluk/usulsüzlük iddiasında anıldı.

Fatih Keleş kim peki? İmamoğlu'nun can dostu, sırdaşı, yol arkadaşı, hemşerisi, danışmanı, İBB Spor'un başkanı... Onun için de 'kasa' deniyor, 'karakutu' deniyor.

İmamoğlu nerede Keleş ve Yılmaz orada. İş, sanat, spor, vakıf... Aklınıza ne gelirse. Yapışık üçüz

gibiler.

Türkiye bu iki ismi yani Yılmaz ve Keleş'i omuz omuza verip balya balya dolarları, euroları sayarken görüp tanıdı. Biri sayıyor, öbürü lastik atıp kule yapıyordu. Yorulmak nedir bilmiyorlardı. Saatlerce saydılar, saydılar, saydılar...

Bıkmadan, usanmadan saydılar. Eğitimli gibiydiler!

Sonra çantalara koyup birine verdiler. Karşılığında da basit bir kağıda attırılan imzayla yetindiler. Neymiş? CHP'ye bina alınmışmış. Onun parasıymış. O vakit parayı niye alan saymıyor da veren sayıyor? Parayı Ali Rıza Braka isimli bir işadamı alıyor. Kendisi Arnavut vatandaşıymış ad değiştirmiş Türk vatandaşı olmuş... Şirketi var, faaliyeti yok. Satış yapıyor binası yok. Bahçelievler'de bir daire adres olarak gösterilmiş o daireyi de mali müşavir kullanıyormuş.

Neyse.

CHP söz konusu binayı Ali Rıza Braka'dan alıyor. Ali Rıza ise Ali Gül'den yani Gül inşaattan. Ali Gül yüklenici. Hasılat ortağı sanırım. Peki Ali Gül kim? İmamoğlu'nun Beylikdüzü Belediye Başkanı'yken ihale verdiği müteahhit. İşte o Ali Gül, CHP'li Büyükçekmece Belediyesi'ndeki rüşvet operasyonu sonrası tutuklanmıştı.

Şimdi biz gelelim asıl meseleye. Türkiye'yi sarsan skandal görüntülerin ardından İmamoğlu bir açıklama yaptı ve isim vermeden Fatih Keleş'i savundu. 'Can bir yol arkadaşım' dedi arka çıktı. Yine isim vermeden para sayıcılar arasındaki 'siyasi yol arkadaşlarından' söz etti.

Ama Tuncay Yılmaz'ın adını anmadı.

Oysa Tuncay Yılmaz da para sayanlar arasındaydı. İmamoğlu o ismi gizledi. Yani çıkıp da 'Tuncay Yılmaz benim genel müdürümdür, şöyledir böyledir' demedi, diyemedi.

Lakin çok geçmeden para sayanlardan birinin İmamoğlu İnşaat'ın genel müdürü Tuncay Yılmaz olduğu ortaya çıktı. Sahi İmamoğlu görüntüleri izlediği halde Tuncay Yılmaz'ı niçin gizleme ihtiyacı hissetti? Kendisine sormalı!

<p>Beyoğlu'nda çalıştığı bir mekandan ayrılarak başka mekanda işe başladığı için eski patronlarının

İstanbul'da işi bırakan DJ'ye silahlı saldırı kamerada

Karadeniz'in peştamalını dünyaya tanıttı

Antalya'daki teleferik kazasının enkazı havadan görüntülendi: Facianın boyutu gözler önüne serildi

Sırrı ortaya çıktı: Makarna suyunu dökenler pişman oluyor!