• $32,8017
  • €35,1858
  • 2453.21
  • 10771.4
27 Eylül 2022 Salı

Kemal Bey ABD'ye bir gidip gelsin hele

Vah ki vah' diye başlayayım söze.

Vah ki vah!

Bundan beş ay kadar önceydi! Kemal Bey CHP grup toplantısında bağıra çağıra 'Ya bana katılın ya şimdi şu anda yolumdan çekilin' diyordu. Bana demiyordu elbet! CHP'nin içine söylüyordu. Hem de kameralar önünde. Şüphesiz kastettikleri arasında İmamoğlu ve Mansur Yavaş birinci sıradaydı. Ama nafile! Ne İmamoğlu duydu Kemal Bey'i ne de Mansur Yavaş.

Her iki ismi de gazlayan kişi Kemal Bey'in ittifak ortağı Meral Akşener'di. Tüm bunlar yaşanırken Akşener'e bir şey diyemeyen Kemal Bey küplere biniyor CHP'nin 14'üncü katından İmamoğlu ve Yavaş'a telefonlar açtırıyordu.

Hal böyle iken Meral Hanım Kılıçdaroğlu'nun duyduğu rahatsızlığa hiç dönüp bakmadı, umursamadı. Etik/metik dinlemedi.

Kemal Bey'in 'ya bana katılın ya da önümden çekilin' dediği o konuşmanın üzerinden tam beş ay geçti. Kemal Bey'e katılan olmadığı gibi yolundan da çekilmediler. İmamoğlu ve Yavaş'ın adaylık mücadelesi alttan alta devam etti.

Bunun üzerine geçtiğimiz cuma günü Kemal Bey yine kameralar karşısına geçip 'Artık bilmek zorundayım. Siz gerçekten benimle birlikte misiniz' diye sordu?

Safınızı belli edin demeye getirdi.

İşte benim de yazının başında vah ki vah dediğim tam da buydu. Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetmeye talip olan bir genel başkan yönettiği partisinden bağır-çağır kendisine destek olunmasını istiyordu.

Evet, vah ki vah!

Hem de beş ay arayla iki kez.

Kemal Bey'in bu ikinci çıkışının ardından 'yanınızdayım' mesajları geldi. Hem İmamoğlu hem de Yavaş sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarda güçsüz, soğuk ve ruhsuz bir dille 'yanınızdayım' dediler. Ama ne için olduğunu söylemediler. Oysa Kemal Bey'in son çıkışı bir nevi adaylık açıklamasıydı. Ama yine de ABD ziyareti öncesi elini görece bir rahatlığa kavuşturmuş oldu.

Dahası var! Meral Akşener'i de kibarca saf dışı bırakmak istedi. Bu arada hem İmamoğlu hem de Yavaş, Meral Hanım'ı yarı yolda bırakmış oldular. Derken İYİ Parti cephesinden bir danışman marifetiyle 'Son noktayı Meral Akşener koyar' açıklaması geldi. Şüphesiz Akşener'den habersiz böyle bir paylaşım yapmak danışmanının haddine değildi. Belli ki Meral Hanım istemişti. CHP bu çıkışı görmezden geldi. Meral Hanım bu kez ölçüyü kaçırdı ve 'CHP benim babamın partisidir' dedi. Oysa aynı Akşener geçmişte 'babam Türkeşçi' diyordu.

Neyse!

Demem o ki Akşener CHP'yle fena oynuyor. Hem belediye başkanlarını ayartmaya kalkışıyor hem de tabanına göz kırpıyor. Yetmezmiş gibi Kemal Bey'in adaylığına da 'kazanacak biri olmalı' diyerek karşı çıkıyor.

Kemal Bey ABD'ye bir gidip gelsin bakalım. Döndüğünde bazı şeyler daha da netleşir! Ancak Akşener'in CHP tabanına dönük mesajları Kemal Bey'i çileden çıkarıyormuş biline. Meral Hanım'ın CHP'li belediyelerle fazla sıkı fıkı olması partide ciddi rahatsızlıklara sebep oluyormuş. Buna bir de CHP'li belediyelerin İYİ Partililere bol keseden dağıttığı ihaleler eklenince...

Neyse!

Bir akıl Kemal Bey'in adaylığına karşı!

Aynı akıl her partinin kendi adayıyla çıkmasına da karşı!

Özetle kazanacak bir ismin aday olması isteniyor. Hem kazanacak hem de sembolik olacak bir isim.

İşin daha da vahim yanı Millet İttifakı'nda her kim aday olacaksa genel başkanlığı bırakmak zorunda kalacak. Seçime kadar geçecek süre içinde birileri genel başkanların boşalttığı koltuğa oturacak. Ne yalan söyleyeyim o partilerde 'sen mi ben mi' diye başlayan kavga seçimden sonra bile devam eder.

Yeri gelmişken söyleyeyim; hani Cumhur İttifakı karşısına kimi çıkarırlarsa çıkarsınlar kazanırdı. Hani ülke yanmış bitmiş kül olmuştu.

Son anketler Cumhur İttifakı'nın oylarında yükseliş kaydediyor.

Muhalefet psikolojik üstünlüğünü de kaybetti.

Hele Kemal Bey bir ABD'ye gidip gelsin de sonrasına bakarız.

<p>Olay, Samsun'un Kavak ilçesi Üçhanlar Mahallesi Samsun-Ankara Karayolu üzerinde önceki gece saat

Samsun'da trafikte dehşeti yaşadılar!

A Milli Takım kampında Vincenzo Montella ile Arda Güler arasında ilginç anlar!

BİM'de bu salı neler var? BİM 25 Haziran 2024 aktüel ürünler kataloğu

Turistlerin gözdesi... Bergama Akropolü'nün kuşları