• $28,9364
  • €31,7777
  • 1900.32
  • 8014.66
29 Ağustos 2023 Salı

CHP'yi kapatıp yerine siyasi bir parti mi kursanız acep

CHP'ye gönül vermek nasıl bir duygudur emin olun bilmiyorum. Ama bu ülkede CHP'ye gönül vermiş milyonlar var. Peki bu milyonlar neye gönül verdiklerini biliyorlar mı?

Hayır bilmiyorlar!

Buyurun tartışalım o halde!

Zaman zaman bu sütundan yahut ekranlardan o milyonlara tavsiyelerde bulunuyorum. Dinleyeni, hak vereni çok az. Zira kutuplaşma böyle bir şey işte.

Dert değil!

Çoğu, uyarı ve tavsiyelere 'gıcık' olmayı tercih ediyor.

Kendileri bilir.

Yerel seçimler yaklaşıyor.

CHP'ye gönül vermiş arkadaşlar oturup da hiç muhasebe yaptılar mı acep?

Seçime giderken ellerinde ne var mesela?

ANAP eskisi İmamoğlu.

MHP eskisi Yavaş.

Bir de her seferinde yenilmiş Kılıçdaroğlu.

CHP genel merkezinden 'Yavaş'ı aday göstermeyelim, CHP'li bir olsun' sesleri yükselmeye başladı bile. Başarısızlığı, beceriksizliği, skandalları da konuşuluyor artık Mansur Yavaş'ın. İyi de şunun şurasında üç-beş ay önce Mansur Yavaş'ı cumhurbaşkanı yapmak istiyorlardı.

Mümkün olsa Yavaş CHP'nin başına geçmeliydi. CHP'li olmayan birine bu kadar paye vermek de neyin nesiydi?

Kuvvetle muhtemel Yavaş'ı Ankara'dan aday göstermeyecekler. İstiyorlarsa göstersinler ancak AK Parti Ankara'da Mansur Yavaş'ı rakip görmek ister. Bilmem anlatabildim mi?

O halde soru şu; Mansur Yavaş'ı CHP'ye kim soktu?

Devam edelim.

Benzer bir akıbet İmamoğlu'nu bekliyor. Yazın bir köşeye 'dediydi' dersiniz; İmamoğlu'nun da adaylığı garanti değil. İBB'nin kirli çamaşırları birer ikişer ortalığa saçılmaya başladı. İmamoğlu 'çizme'yi aşmış. İtfaiyeye fahiş fiyatla alınan çizmeler, başkaca iddiaların yanında masum kalır!

Dün yine bir otobüs durağa dalmış. Sonra şoförü otobüsle birlikte kaçmış. Züccaciye dükkanına girmiş fil misali; İmamoğlu İstanbul'u kattı karıştırdı. Güzelim şehri eskitti. Yıktı geçti.

Ak Parti İstanbul'da karşısında Ekrem İmamoğlu'nu rakip olarak görmek ister.

İyi de İmamoğlu'nu CHP'ye kim soktu?

Neyse!

Dönelim mevzuya.

Elinde bunlar var sevgili CHP'ye gönül vermiş arkadaşım. Biraz Ekrem, bir miktar Mansur ve de eser miktarda Kılıçdaroğlu.

Hiç merak etmiyor musun peki?

Kemal Kılıçdaroğlu'nu CHP'ye kim soktu?

Kalanı da birbirinin kuyusunu kazmakla meşgul. Çoğu da kavgalı. Dahası hizip olmuşlar. Peki Sezgin Tanrıkulu'nu, Eren Erdem'i, Engin Özkoç'u, Mahmut Tanal'ı CHP'ye kim soktu?

Peki bu nasıl gönül vermek ki o milyonlar hâlâ CHP için dertlenmiyor. Akşener bir yandan küçük ortaklar öte yandan sabah akşam Kılıçdaroğlu'na, CHP'ye verip veriştiriyor.

Kemal Bey marttaki seçimde 'desteklerini alırım belki' diye gıkını çıkartamıyor.

Ama gel gör ki CHP'ye gönül vermiş milyonlar olup biteni göremiyor. Çünkü her şart ve zeminde kendilerini CHP'ye mahkum hissediyorlar.

Sanırım yine günü kurtarmakla meşgul olacaklar.

CHP'nin ruhu gitmiş geriye yara bere içinde bir beden kalmış göremiyorlar. Bu bedenle yerel seçime gidilecek! Vah ki vah!

Peki uzatmayalım da sadede gelelim. CHP'yi kapatıp yerine bir siyasi parti mi kursanız diyorum! Hoplayıp zıplamasın kimse lütfen. CHP son seçimde seçmenini değiştirmeyi denemedi mi?

Oldu mu peki? Olmadı?

Hülasa CHP seçmeni önümüzdeki mart ayında yapılacak seçimde AK Parti'ye değil de CHP'ye had bildirse daha doğru olmaz mı?

Tepki vermeden önce düşünün bence!

<p>Maçın oynanacağı Right to Dream Park'ta ilk 15 dakikası basına açık olan antrenman, teknik direkt

Fenerbahçe'nin rakibi Nordsjaelland'ın sahasında karlar temizlendi! İşte o anlar...

İstanbul Arnavutköy'de İETT durağında dehşet! Oğlunun ölüm yıl dönümünde eski dünürüne kurşun yağdırdı

Sağanak nedeniyle araçlar sürüklendi, iş yerlerini su bastı

BM Genel Merkezi'nde Filistin sergisi açıldı