• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
6 Şubat 2024 Salı

CHP İstanbul'da kaybetmekle kalmaz hezimet yaşar

Eş genel başkan aynı zamanda İstanbul'un belediye başkanıysa...

Bir de parası çoksa...

Kral oluyorsun! Dediğin dedik, astığın astık...

İzmir'i, Ankara'yı kim alacakmış, CHP şurada kaybedermiş hiç umurunda olmuyor! Varsa yoksa 'ben kazanayım'!

CHP yönetiminin 31 Mart'a ilişkin tek bir gündemi var o da İstanbul. Özgür Özel'in bu durumdan rahatsız olduğu söyleniyor ama elinden de bir şey gelmiyor. Nasıl gelsin? Makamı yok, parası yok!

Parayı veren düdüğü çalıyor.

Hal böyle iken İmamoğlu ziyadesiyle mutsuz. Zira 'para' da bir yere kadar. İYİ Parti aday çıkardı. DEM de çıkarıyor.

Dönelim 2019'a. O tarihte yapılan yerel seçimi İmamoğlu kıl payı farkla kapanmıştı! Ama HEDEP ve İYİ Parti'nin oylarıyla. Hatta buna Saadet'i ve diğer ufak partileri de ekleyebilirsiniz.

Demem o ki aslında ne İmamoğlu kazandı ne de CHP? Kazanan ittifak oldu. Matematik ortada; DEM ve İYİ Parti aday çıkardığında İmamoğlu da CHP de kazanamıyor. DEM'i aday çıkarmaması konusunda ikna edemediler lakin Yeniden Refah Partisi'ne aday çıkarttırmayı başardılar. Yeniden Refah Partisi şu tabloda 'CHP'nin adayı kazansın' diye aday çıkarmış oluyor. YRP'nin tabanı rahatsız. Seçim sonrası Saadet Partisi'nin akıbetini yaşayacaklar ama farkında değiller. Ne inandırıcılıkları kalacak ne de samimiyetleri.

Halk TV'de oturmuşlar 'Bravo Fatih Erbakan; ne iyi ettin de İstanbul'da, Bursa'da aday çıkardın' güzellemeleri yapıyorlar. Hatta şöyle diyorlar 'son yerel seçimde Bursa'yı kıl payı kaçırmıştık, YRP sayesinde bu kez Bursa'yı alabiliriz'.

Saadet Partisi de böyle yapmıştı. Hatta Parti Genel Merkezi önünde 'Mücahit Kılıçdaroğlu' diye slogan bile atmışlardı. Yanlış anlaşılmasın tabii ki her siyasi partinin aday çıkarması hakkıdır.

Ama YRP'nin böylesi kritik bir süreçte 'AK Parti kaybetsin' için çaba harcamasının kendisine faturası çok ağır olur. Saadet Partisi örneği orada duruyor.

Dönelim şimdi en başa. DEM Partisi'nin de aday çıkarması hakkıdır. CHP'liler de şöyle diyor 'DEM'in aday çıkarması AK Parti'ye yarar'!

Siyasetin cilveleri işte.

İmamoğlu cephesi DEM'in aday çıkarmasını engelleyemeyeceklerini anlayınca yeni bir pazarlık süreci başlattılar. 'Tamam çıkarın ama bu Başak Demirtaş olmasın' diyorlar.

Çünkü Başak Demirtaş aday gösterilirse İmamoğlu kaybetmekle kalmaz, hezimet yaşar. Bundan korkuyorlar. Demirtaş'ın aday gösterilmemesi için de 'ne' gerekiyorsa yapıyorlar. Başak Demirtaş dışındaki bir ismin aday gösterilmesi halinde DEM'in oylarından bir kısmının İmamoğlu'na gideceğini düşünüyorlar.

Bakalım söz konusu pazarlık nasıl sonuçlanacak?

<p>Çevresinde kaçak kazı yapılarak çukurların bırakıldığı 196 yıllık su bendinin uğradığı tahribat h

196 yıllık mirası böyle talan ettiler

BİM'de bu Salı neler var? BİM 5 Mart 2024 aktüel ürünler kataloğu

Tanzanya'da 3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü

Kriz sürüyor... Yasa dışı geçişler böyle görüntülendi