• $8,3262
  • €9,9034
  • 484.821
  • 1404.37
27 Ağustos 2013 Salı

Başbakan bir gün şöyle bir konuşma yapar mı?

Aziz ve şerefli milletimin, içeride ve dışarıdaki bütün düşmanlarına! 
Bu aziz millet yaklaşık üç yüz yıldır; kendisi ile ilgili yapılan bütün planları, bütün tahribatları, gizlinin gizlisi anlaşmaları, çeşitli adlar altında kamufle olmuş gizli teşkilatların her türlü çalışmalarını, istihbarat servislerinin açık ve örtülü operasyonlarını bilmekte ve takip etmektedir. 
Yapılan çalışmalarla bu milleti köklerinden koparıp, bambaşka mecralara sürükleyerek boğmak isteyenler unutmasınlar ki; varlığını, birliğini ve dirliğini başka hiçbir milletin veya ülkenin himmetine borçlu olmayan aziz milletimiz; tarihteki varlıklarını birçok alanda kendisine borçlu olan milletlerin her türlü zulmüne, fitnesine, hilesine açıklıkla direnmiş, yoklukla direnmiş, ölümle direnmiştir. Koparmaya, kurutmaya çalıştıkları köklerini; kocasız kalan analar, babasız kalan çocuklar gözyaşlarıyla sulayıp, dua ile beslemişler, kurumasına izin vermemişlerdir.  
Yüzyıllardır iliklerine sızdığınız koca bir imparatorluğu parçalamak, topraklarındaki enerji kaynaklarını sömürmek, sömürgeleştirmek için ne oyunlar oynadınız, ne isyanlar tertip ettiniz, içeride hangi uzantıları kullandınız; vatan evlatlarının hangi saf duygularını, hangi iyi niyetlerini kirli emellerinize alet ettiniz hepsini biliyoruz. 
***
Tüm bunlara karşı koyan, direnen, savaşan, milletiyle devleti arasında kopmaz bağlar kurmak isteyen devlet adamlarını, başbakanları, bakanları nasıl astınız; yolunuza taş koyanları nasıl zehirlediniz veya şeytani planlarla nasıl saf dışı bıraktınız hepsini ama hepsini bugün artık tüm detaylarıyla bilmekteyiz. 
Beyler, geçmişin muhasebesi uzun sürer. Ama bin yıl da sürse bu millet bu hesabı yapacak ve herkesin faturasını eline verecektir. 
Bugüne kadar; uçağımız düşürüldüğünde “kaza” dediysek, mühendislerimiz öldürüldüğünde “intihar” dediysek, askerlerimiz tuzağa düşürüldüğünde “şehidimiz” dediysek, fabrikalarımız yakıldığında “ihmal” dediysek, ülkemiz soyulduğunda “kriz” dediysek bilin ki aczimizden değildi. Bu millet bunca yıl bağrına taş bastıysa vaktini beklediği içindir. 
O vakit gelmiştir. 
O vakit bu gündür. 
Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. 
Biz milletçe, bize yapılan her yanlışın, bize kurulan her tuzağın, bize yönelen her düşmanlığın hesabını soracağız. Bunu sabırla yapacağız. 
Her şeyin farkındayız! 
Silah sanayiimizi kimlerin neden baltaladığını, bunun içerideki uzantılarını ve işbirlikçilerini yakından tanıyoruz. Onların bu milletin sofrasından, sağlığından, kanından, canından nasıl çaldığını biliyoruz. Gereği yapılacaktır. 
Her şeyin farkındayız! 
Ülkemizin enerji kaynaklarının nasıl görmezden gelindiğini, bizi dışarıya bağımlı hale getirdiklerini, bunlardan nasıl kurtulacağımızı, neler yapmamız gerektiğini öğrendik. Bizi bu kısır döngüye sokanların kimler olduğunu biliyoruz. Gereği yapılacaktır. 
Her şeyin farkındayız! 
Ülkemizin tarihi ve kültürel dokusunu bozmak için neler yapıldığını, bir zenginlik olan farklılıklarımızı araya fitneler sokarak nasıl birer düşmanlık unsuruna dönüştürdüklerini... Bunları yapmak için medyanın nasıl kullanıldığını... Anarşi ve terörün üniversitelerimize sokulması için hangi yolların kullanıldığını... Ülke kaynaklarını nasıl yıllarca ülkemizin başına bela ettikleri teröre akıttıklarını yaşayarak gördük. Bu milletin asıl gücünün köklerinde olduğunu bilenlerin, köklerimizle bağımızı koparmak için neler planladıklarını ve yaptıklarını biliyoruz. Gereği yapılacaktır. 
***
Açık seçik söylüyorum. Ne yaparlarsa yapsınlar. Nasıl gelirlerse gelsinler. Hiçbir ehemmiyeti yok. 
Biz aziz milletimizle yola çıktık. Bu yolda ölürsek, öldürülürsek bizi sinesine gömer. Ama Anadolu’nun mübarek anaları yeni oğullar doğrurur. Er geç intikamını alır. 
Bize düşmanlığı olmayanlar, tarihten gelen bilgilerle çok iyi bilir. Dostluğumuz çok sıcaktır. 
Lakin düşmanlığımızdan korkun! 
Korku dolu gözlerle İspanya’dan kaçıp, kucağımızda güvenle uyuduğunuz günleri düşünün. Şunu da unutmayın. Hiçbir ihanet cezasız kalmaz. 
Çanakkale’ye gelip kan kustuğunuz, ama sonrasında kustuğunuz kanı yutarak kaçtığınız günleri hatırlayın. 
Hedefimiz mutlu ve huzurlu bir ülke ve dünya inşa etmektir. Buna inancımız da imanımız da tamdır.      

<p>Sosyal medyadan #HelpTurkey etiketiyle yayılan ve bir kesimin devletin mücadelesini hiçe sayarak

'Help Turkey' provokasyonu

Kapıkule'de uyuşturucu, külçe altın ve kaçak eşya ele geçirildi

Asi Nehri'nde balık ölümleri görülmesi üzerine inceleme başlatıldı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (03 Ağustos 2021)