• $32,3607
  • €34,4602
  • 2438.65
  • 9814.19
22 Nisan 2023 Cumartesi

İkidir sıçrayan çekirge

Futbolseverler Vitor Pereira döneminde Fenerbahçe'deki ilk 11 istikrarsızlığını hatırlar. Söz konusu dönemde Fenerbahçe neredeyse iki maç üst üste aynı 11 ile maça çıkmamış ve alınan olumsuz sonuçların da etkisiyle Portekizli yerden yere vurulmuştu.

Bildiğini okumaktan vazgeçmeyen Vitor Pereira nihayetinde takımdan gönderilmiş, yerine gelen İsmail Kartal ilk iş olarak kadro istikrarını sağlamış ve neredeyse tüm futbolcular bireysel performanslarını son derece yukarı çekmişti.

Fenerbahçe İsmail Kartal sonrası göreve getirdiği Jorge Jesus ile ilk 11 istikrarı konusunda yine aynı duruma düşse de özellikle 2022 Dünya Kupası arasına kadar gelen iyi sonuçlar neticesinde bu konu neredeyse hiç dillendirilmemişti.

Ne zaman Fenerbahçe'de kötü sonuçlar baş gösterdi, oklar yeniden bu konu üzerine atılmaya başlandı. Fenerbahçe özellikle son haftalarda ikinci yarı başında yaptığı oyuncu değişiklikleriyle skoru değiştirmeyi başardı. Dolayısıyla Jesus'un ilk 11 tercihleri maça etki etme konusunda sınıfta kaldı ancak bardağın dolu tarafına baktığımızda da yaptığı hamleler maçı çeviren değişiklikler oldu.

Geniş ve yorucu fikstürde Jorge Jesus'un rotasyonunu hak versem de özellikle ligin son virajında kadro istikrarının daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Zira Galatasaray bunu sağlamış durumda. Sezonun ilk haftalarında Sarı-Kırmızılılar aksi bir görüntü verirken, son dönemde ise -sakatlık ve kart cezalısı olmaması durumunda- takımın ilk 11'ini tahmin etmek hiç de zor değil.

Buna karşın Jesus'un İstanbulspor maçında da birçok rotasyona gitmesine kesin gözüyle bakılıyor. Tel tel dökülen Oosterwolde'nin kulübeye, Başakşehir maçının kahramanı Joao Pedro'nun ise ilk 11'de dönmesi son derece olası. Hocanın Arda Güler, İrfan Can Kahveci, Emre Mor, Arao, Crespo, İsmail Yüksek gibi isimlerden de hangisini tercih edeceği muamma.

Sözün özü Jorge Jesus'un kalan 6 lig maçında kadroda zar atmayıp ilk 11 istikrarı yakalaması şart. Çekirge son 2 maçtır sıçrıyor hocam...

<p>Anadolu Yayıncılar Federasyonu (AYF) Başkanı Sinan Burhan, Filistin'de bugüne kadar 140 gazetecin

Sultanahmet Meydanı'nda Gazze'de öldürülen gazeteciler anılacak

İstanbul'da insan trafiği!

Hasankeyf'te bayram tatili yoğunluğu

Kapış kapış gidiyor: 50.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri…