• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
18 Haziran 2011 Cumartesi

Kelebek yazarları, durumu biraz abartmadınız mı?

Tarkan sahnedeyken Tuğba Ekinci çıkmış, demiş ki 'Sen neden okul yaptırmadın?'
O kadar çok konuşuldu, yazıldı ve tartışıldı ki buldum kaydını ve tekrar tekrar izledim.
İzlemeye başlarken büyük bir skandalla karşılaşacağımı düşünüyordum.
Hayal kırıklığı yaşadım.
Ne var bunda bu kadar büyütecek anlamadım.
Tuğba Ekinci normal dışı bir davranış gösterip, akışı düşünmeden, kafasına göre çıkmış sahneye.
Kötü bir şey de yapmamış, yazık.
Kendince espri yapmak istemiş. Bir önceki tören sonrası yaşananlardan dolayı Hülya Avşar'ı ti'ye alıp Tarkan'a hoşluk yapmak istemiş, belli...
O kadar küçük, o kadar basit bir olay ki mantığı üzerine konuşmak bile saçma aslında.
***
Ama sanki sahnede Başbakan'a küfür edilmişçesine sinirlenenler, olayın planlı bir organizasyon olduğunu iddia edenler, Tarkan'a komplo kurulduğunu söyleyenler, Tuğba Ekinci'yi adı anılamayacak kadar  zavallı bir müsvedde ilan edenler oldu..
***
Bırakın bu işleri arkadaşlar.
Ne kadar güzel bir organizasyona imza attınız, içinde bulunduğunuz gazete  büyük bir ödül dağıtıyor. Siz bunlarla ilgilenin, mutlu olun.
Ödüle ve törene hatta kurumunuza soğukkanlılığınızı kaybederek zarar vermeyin.
Çünkü: Banane ya! Hepsi o kadın yüzünden, Tarkan gelmeyecekmiş işte bir daha diye ağlayarak tepiniyor muşsunuz gibi görünyor buradan.
Ayrıca unutmayın sizler o ödülün birer parçasısınız, ev sahibisiniz. Ev sahibi evine gelip davranış dozunu kaçıran misafirini kovmaz veya hakaret etmez.
Madem bu kadar beğenmiyordunuz Tuğba Ekinci'yi o halde baştan hiç davet etmeseydiniz.
Hem onun yaptığı bu 'hata'yı kalite dozu daha yüksek biri yapsaydı, o zaman da bu kadar kızacak mıydınız? Kovmaktan beter edip, ağzınıza geleni yazıp, söyleyecek miydiniz?
Yapmayın Allah aşkına!
***
Diyorum ya, bu kadar beğenmediğiniz, müsvedde olarak andığınız birini keşke töreninize baştan davet etmeseydiniz. Davetten de önemlisi, baştan hiç var etmeseydiniz! Unutmayın, Ekinci ve benzerleri Kelebek ve benzerleri sayesinde var!

PEKİ YA GAZETENİN KENDİ ÜNLÜLERİ?
GEÇEN haftanın en konuşulan ortamına, biraz da 'bizim taraf'tan göz atalım. Gecenin ev sahipliğini yapan gazeteciler, konukların çoğundan daha meşhurdu, şüphesiz.
Ayşe Arman; İlk taşı kendi attı. Bu gece heyecanlı olacağım, saçmalayabilirim dedi. O saçmalamadı ama tüm gözler büyük bir tökezleme bekledi. 'Ayşe Arman berbattı' diyen de 'mükemmeldi' diyen de yalan söyler. Çünkü sadece ve sadece normaldi.
Cengiz Semercioğlu: Kamera karşısında onun kadar rahat olan gazeteci azdır. Evde arkadaşlarıyla sohbet etmesiyle kırmızı halıda Acun Ilıcalı'yla sohbet etmesi arasında pek fark olduğunu sanmıyorum.
Onur Baştürk: Kendi hakkında eleştirel yazı yazıldığında bozulmasına rağmen iddiayı da hiç elinden bırakmayanlardan. Onur, törende boynuna bir kolye takmıştı. Epey iddialıydı. Üzerinden bolca 'mavra' döndürülebilecek cinsten. Ama susalım, Onur kırılmasın...
Yonca Tokbaş: Onu yeni yeni tanıyoruz. Ama kompleksiz buluyoruz. Hatta bazen çocuksu... Gazetedeki fotoğrafı dışında ilk kez kendisini ödül töreninde gördük. İki çocuğu olmasına rağmen, kırmızı halıda fiziki iddiasına da tanıklık etmiş olduk.
Melis Alphan: Melis'e desteğim, ilgim sonsuz. Onun gibi sadece birkaç kişi daha var, aynı meslekte bulunmaktan mutluluk duyduğum... Ama ödül törenindeki kostümünü yetersiz buldum. Hele tüm sanat ve sosyete dünyası onu parçalamak üzere hazır beklerken, biraz daha özen şart!
Ömür Gedik: Kırmızı halının en iyi soru soranıydı o gece şüphesiz. Yanına çektiği her ünlüye 'laf olsun' diye değil içinden 'haber' çıksın diye sordu sorularını.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak