• $32,4785
  • €34,6933
  • 2475.56
  • 9530.47
15 Mart 2024 Cuma

Sekinet ve öfke

İnsanoğlu bazen iki duyguyu birlikte yaşar.

Bir tarafta Ramazan ayının maneviyatının ruhlarımızda oluşturduğu sekineti yaşıyoruz.

Diğer tarafta Gazze'de yaşanan soykırımı durduramamanın öfkesini yaşıyoruz.

İşgalci İsrail'in işlediği cinayetler, yaptığı sistematik işkenceler ve dünyanın gözü önünde bir halka uyguladığı soykırım ruhlarımızda derin yaralar açıyor. Bu kadar da olmaz dediğimiz ne kadar insanlık suçu varsa soykırımcı İsrail bu cürümleri işlemeye devam ediyor.

Gazzelilere yapılanlara bakınca İstiklal Şairimizi Mehmet Akif'in şu dizeleri dilimize geliyor:

Ya Rab, bu uğursuz gecenin yok mu sabahı?

Mahşerde mi biçarelerin, yoksa felâhı!

İşgalci İsrail ordusunun, 160 gündür sürdürdüğü soykırımda 31 bin 341 kişi katledildi. Yaralananların sayısı 80 bine yaklaştı. Şehit edilenlerin 20 binden fazlası kadınlar ve çocuklar. Savaş suçu bombalarla yaptığı katliamlar yetmiyormuş gibi Filistinlilere gıda ve su gitmesini engelleyerek yeni insanlık dramlarının yaşanmasına neden oluyor işgalci İsrail.

İşgalciler Filistinlilere yönelik geniş çaplı kıyım yapıyor. Üniversiteler, okullar, ibadethaneler, mezarlıklar, hastaneler, nüfus ve tapu kayıtları gibi her şey yok ediliyor. Gazzeliler açlıktan ölmesinler diye havadan yapılan yardımları almaya giden insanların üstüne bomba yağdırılıyor. Bu nasıl bir zulümdür Allah aşkına? Bu nasıl insanlıktan çıkmaktır. Bu nasıl bir utançtır?

İşgalci İsrail 1947 yılından beridir bu suçları işliyor. Ancak 160 gündür işlediği suçlar İsrail gibi bir devletin dünyanın en büyük tehdidi olduğunu çok açık şekilde tüm dünyaya gösterdi. İnsanlığın barış içinde yaşaması bu Siyonist anlayışla mücadeleye bağlı olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Siyonist İsrail'e karşı tavrı ve Filistin davasına olan samimiyeti herkes tarafından biliniyor. Buna rağmen son zamanlarda Gazze'ye destek verilmediğine dair birtakım tezviratlar yapılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan işgalci İsrail'e karşı dün olduğu gibi bugün de en güçlü tepkiyi veren liderlerden biri. Davos'ta gözünün içine bakarak İsrail'in Cumhurbaşkanı'na çocuk katili olduğunu söyleyen, 7 Ekim'den beri Gazze'yi gündeminin ilk sırasına koyan bir lideri Gazze üzerinden eleştirmek büyük bir haksızlıktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Gazze üzerinden eleştirenlerin, Hamas'a defalarca terör örgütü diyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e tek laf etmemeleri niyetlerini gösteriyor.

Özgür Özel'in binlerce kadın, çocuk ve sivil katleden, geniş çaplı bir soykırım yapan İsrail'e değil de Hamas'a mütemadiyen terör örgütü demesi neden eleştirilmiyor?

Özgür Özel'in, onurlarını, vatanlarını, namuslarını korumak için savaşan Hamas'a neden terör örgütü dediğini iyi analiz etmek gerekir.

Filistin davasına inanan, Gazze'de yapılan soykırımı görenlerin, Hamas'ı her vesileyle terör örgütü olmakla suçlayan Özgür Özel'e söyleyecek sözleri yok mu?

<p>İran'da nükleer programı   'Barış için Atom', aslında ABD'nin yardımı ile başlatıldı. </p><p>5 nü

İran ve İsrail arasında 'nükleer' gerginlik!

Karadeniz'in peştamalını dünyaya tanıttı

Antalya'daki teleferik kazasının enkazı havadan görüntülendi: Facianın boyutu gözler önüne serildi

Sırrı ortaya çıktı: Makarna suyunu dökenler pişman oluyor!