• $8,4318
  • €10,2283
  • 497.982
  • 1441.33
25 Nisan 2016 Pazartesi

Kaliteli bitirişler de olmasa!

Ligde ilk 4’ün epey gerisinde kalan Galatasaray, ligin bitmesini bekleme moduna girdi Fenerbahçe maçından beri.

Baharın da etkisiyle rehavet bir kat daha arttı. Takımda kalmaya çalışan Emre, Bilal ve Olcan’ın bireysel ama etkisiz çabası, bir ümit EURO 2016 kadrosuna girmeye çalışan Lukas Podolski’nin istekli hali, ayağına geldikçe ya da duran toplar oldukça ve biraz da kaptanlık pazubandının sorumluluğuyla Selçuk dışında Galatasaray’ın takım olarak ligi çoktan bitirmiş görüntüsü bu maçta da hakimdi. Kasımpaşa da alışılmış güçlü, dengeli ve istekli takım görüntüsünde değildi.

Bilal’in golü gelince Kasımpaşa’nın uyuşukluğu bir nebze geçti. Öyle olunca da doğal olarak oyun üstünlüğünü aldı. Beraberlik de çok gecikmedi zaten. 10’un üzerinde şut attı ilk yarıda. Final pas zamanlaması ve tercihinde biraz daha dikkatli olsaydı Kasımpaşa takımı, rahatlıkla ilk yarıda maçı koparabilecek skoru yakalayabilirdi.

İkinci yarıya Kasımpaşa maçın başındaki uyuşuklukla başladı.

Galatasaray da takım olarak bunu iyi değerlendirdi ve rakip sahaya taşıdı oyunu. Duran topları da iyi değerlendirdi. Oyun bütünlüğü ve kalitesinin çok uzağında bir maç oldu. Sahadaki her oyuncu bireyselliğiyle tamamladı karşılaşmayı. Kötü görünmemek adına bir şeyler yapma çabası içindeydi oyuncular. Selçuk İnan’ın birinci sınıf vuruşu ve golü, Lukas Podolski’nin ilk yarıda direkten dönen benzer vuruşu ve ikinci golündeki kontrolü ile dokunuşu maça kalite katan ender anlardandı. Bu 3-5 an olmasa maçı izlenir kılacak çok fazla neden bulmak zor olurdu zaten.

<p>Tarihçi-Yazar Koray Şerbetçi bu hafta Kestirmeden Tarih  programında Kudüs özel bölümüyle karşını

Medeniyetlerin aynası Kudüs… Kadim şehre kim ne getirdi?

Samsun'da işgalci İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları protesto edildi

Torosların Sümelası olarak tabir edilen Sin Manastırı, keşfedilmeyi bekliyor

Hudut kartalları 'Hudut kartalları', bayramda eller tetikte sınır nöbetinde