• $13,4341
  • €15,3423
  • 785.718
  • 2085.76
8 Mart 2016 Salı

Coşku ve istek dağınıklığa üstün geldi

Eskişehirspor, 4 artı 5’li blokla topun arkasına geçerek başladı maça. Ters ayaklı kenarlar, Engin ve Emre ile de içeriye kat ederek çıkma planıyla hücum etme denemeleri yaptı. Beşiktaş da yakın üçgenler, kısa paslar, yer değiştirerek bu dengeyi bozmaya çalıştı. Ancak ilk 15 dakikada bulduğu iki pozisyon da akan oyunda değil, biri aleyhine olmak üzere iki duran topun devamında buldu. İlkinde Gomez alışta biraz geç kaldı, ikincisinde ise Olcay direğe takıldı.

Eskişehir’in geride kabullenişinin de etkisiyle orta saha göbeğinde Atiba’yı sabit bırakan Beşiktaş, Oğuzhan’ı Soso ile birlikte ikili forvet arkası yaptı ve 4-1-4-1’i oynadı. Set oyununda değil belki ama duran toplarda, dönüşlerde ve kaptırılan toplarda çok açık verdi Eskişehirspor.

Kornerde Atiba’yla golü buldu Beşiktaş. İlk yarıda direnç göstermekte zorlandı Eskişehirspor. Düzenli olarak pozisyon verdi. Patent sahibi gibi olmasa da memleket standartlarında tika-taka sayılabilecek oyun örneklerinin yanı sıra ani atağı Türkiye’de açık ara en iyi oynayan takım olduğunu gösterdi bu maçta Beşiktaş. Böyle bir karşı ve hızlı akında da Gomez’le ikinci gol geldi.

Bu arada Gomez’e yaptığı trivela asisti ve nispeten daha doğru tercihleriyle Quaresma’nın katkısı giderek artıyor. 10 kerede 2’den, 10’da 5’e yükselen doğru top kullanma da Şenol Güneş’in Quaresma üzerindeki etkisi ve oyuncu yönetimindeki başarısı olsa gerek. İkinci yarıda Beşiktaş’ın coşkusu da Eskişehirspor’un dağınıklığı da devam etti. Dossa Junior’un asistini Mario Gomez değerlendirdi. İki takım arasındaki kalite farkında Eskişehirspor’un dağınıklığının çok payı olduğu göründü.

Fenerbahçe’nin formuna en azından algı olarak da olsa nasıl bir cevap vereceği önemliydi Beşiktaş’ın. Eskişehirspor maçı bu açıdan bir test mahiyetindeydi. O testi de net olarak rahat aştı. Sakin, telaşsız ama coşkulu ve olgun oyunu Eskişehirspor’a üstünlük sağlamasını sağladı. Baskı ve gerginliğe hiç girmeden sonuca gitti. İşlerin kötü gitmesini önlemiş oldu.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi