• $ 5,7446
  • € 6,3279
  • 276.526
  • 100237
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Sigarayı bırak, yaşamayı seç

Sigaranın sağlığa zararlarını bilmeyenimiz var mı? Göz göre hem kendimize, hem çevremize büyük zararlar veriyoruz. O sigara paketlerinin üzerinde yazan uyarılara rağmen kendimize büyük kötülük yapıyoruz. Sağlıklı yaşam alanı için devletimizin bu yönde yaptığı çalışmaları göz ardı edemeyiz. Bu kadar şeye rağmen hâlâ devam edenler için bir uyarıda ben yapmak istedim. Bırakın önce kendiniz, sonra cebiniz, aileniz, sevdikleriniz için... Dünya bu yönde çok güzel adımlar atıyor. Elektronik sigara cihazlarının bile satışını durdurmaya başladılar.

Amerika’nın San Francisco Eyaleti insan sağlığına etkileri net ortaya konulana dek durdurmayı öngören yasa tasarısını kabul etmiş. Yasada 7 ay içinde yürürlüğe girecekmiş. Yani sigaranın elektronik cihazlarda kullanımı bile bu kadar zararlıyken, gelin bir adım atın, karar verin daha sağlıklı bir yaşam için bırakın bu zehiri.

SURİYELİ MUHAMMED HALiL’iN LGS BAŞARISI

Suriyeli Muhammet Halil, 1 Haziran’da yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak tam puan almış. Suriye’deki iç savaşın ardından Türkiye’ye gelip Kilis’e yerleşen aile hem Türkiye’ye hem de onun bu başarısında katkısı olan öğretmenlerine minnettar. Ne mutlu bize ki; bir çocuğun daha başarısına katkıda bulunduk. Çocuklar nasıl yetiştirilirse,öyle devam eder. Suriyeli çocuklar da bizim çocuklarımız. Bugün onlara yapılan bu iyilikleri ve emekleri unutmayacaklarına eminim. Bir gün Türk Devletine katkısı olacak konumlarda da görürsek onları ne mutlu bize.

<p>Turizm amaçlı Rize’ye gelen bir grubu gezdiren Osman Albardak, arkadaşı Musatafa Şeramet ve Tulum

Türkü Söylerken Kendilerini Bir Anda Şelalede Buldular

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Rushmore Dağı'ndaki gizli oda da ne var?

Karbonatın ilk kez duyacağınız yararları