• $7,4227
  • €9,0335
  • 439.271
  • 1534.65
29 Ekim 2012 Pazartesi

Serena egemenliği İstanbul'da sürdü!

Seyhan Şaşko
Seyhan Şaşko
YAZARIN SAYFASI

Şampiyon belli ikinci kim?' sorusunun başrolde olduğu bir şampiyonayı dün itibarıyla geride bıraktık. Serena'nın domine ettiği şampiyonada, Azarenka ile oynadığı maçtan sonra 'acaba finalde Masha 8 yıl sonra Serena karşısında şeytanın bacağını kırar da şampiyon olur mu' diye umutlansak da umduğumuz olmadı...
15 kez Grand Slam şampiyonu, bu sezon Wimbledon ve US Open'da yaşadığı şampiyonluklar üstüne olimpiyatlarda altın madalya kazanan Williamslar'ın küçüğü Serena, kariyerine 2012 WTA Sezon Sonu şampiyonluğunu da ekledi. Sanırım tenisseverlerin hemfikir olduğu bir şey de Serena Williams'ın Roland Garros'ta şayet ilk turda Razzano'ya o muhteşem maçta yenilmeseydi, o turnuvayı da Masha'ya kaptırmayacağıydı.
Rus yıldız bu yıl kariyer grand slam yaptı belki ama, Serena karşısındaki şansızlığını kıramadı. Çiftler finali öncesinde yaklaşık 1 saat boyunca return, servis ve smaç çalıştı ama nafile. Hem kendi servis oyunlarında zorlandı hem de Serena'nın servisleri karşısında yetersiz kaldı.

2014'TE YİNE KUPA BİZİM
Gönül isterdi ki bol rallili, kaliteli, yerimizde duramayacağımız bir tenis izleyelim. Ama çok da zevkli sayılmayacak, Serena egemenliğinde geçen bir final izledik. Yine de olsun bu iki ismin finalini izleyebilmiş olmak da yeterince zevk vermiştir değil mi? Seneye kimin nerede olacağı belli olmaz. Bu fırsat da her zaman ele geçmez.
Bu turnuva sonunda salonu dolduran seyirciyi ayakta; organizasyonuysa birçok konuda alkışlarken, 2013 sonunda anlaşmamız bitince ne yapacağız diye düşünmeyelim. Stacey Allaster müjdeledi: 2014'te İstanbul Cup geri dönüyor. Eşdeğer olmaz belki ama güzel olacağı kesin. Bense şimdiden 2013'ün gelmesini iple çekiyorum!

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan

Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak? Başkan Erdoğan açıkladı!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Merve Boluğur yalanlamıştı... Işın Karaca açtı ağzını yumdu gözünü

İHA fabrikası Ankara'da üretime başladı