• $13,3962
  • €15,2157
  • 790.792
  • 2052.87
28 Ekim 2012 Pazar

Masha finalde de bizi şaşırtır mı?

Final tahminimi turnuvanın ilk gününde bu köşeden yazmıştım: Serena-Azarenka... Bir tarafı tutturamadım. 'Serena'nın final oynayacağını hepimiz biliyorduk zaten' dediğinizi duyar gibiyim ama Azarenka'nın Sharapova karşısında bu kadar etkisiz oynayabileceğini tahmin etmemiştim açıkçası.
İlk sette özellikle 4 oyun beklediğimiz gibi çok çekişmeli geçti ama Azarenka sonrasında oyundan bir koptu ki basit hataların ardı arkası kesilmedi.
Vika böyleyken karşısındaysa belki de bugüne kadarki en iyi oyununu ortaya koyan, istediği oyunu korta yansıtmayı bilen bir Maria Sharapova vardı.
Akıllı oyununu çabukluğuyla birleştirince dünya 1 numarasındaki yerini garantilemiş olan Belaruslu raket, Sharapova karşısında çözümsüz kaldı.

RAKETİNİ PARÇALAMADI!

Dikkatimi çeken başka bir şey Azarenka'nın normale nazaran çok daha sakin olması ve onca basit hatasına rağmen artık klasikleşen fotoğrafı sunup raketini parçalamaması oldu. Gerçi bu sefer de bir ara kendi kendine gülmeye başlayınca, tribündeki seyirciler dahil hepimizi güldürdü. Sinir boşalımı sanırım. Belki de göründüğü ama bilinmediği kadarıyla bacağındaki rahatsızlığının da bunda etkisi olabilir tabii...
Serena Wiliams ise bizi şaşırtmayarak Radwanska karşısında hiç zorlanmadan finale çıktı. Williamslar'ın küçüğü en iyi halini ortaya koymamasına rağmen, Polonyalı raket o kadar yorgundu ki adeta eli kolu bağlandı ve teslim bayrağını da erken çekti.
Zaten Serena'nın adını finalde göreceğimiz en başından beri belliydi. Bir önceki gün Azarenka'yı da yenmişti, dolayısıyla finalde de yine benzer bir mücadele görmeyecek olmamız aslında iyi oldu.

EPİK BİR FİNAL YAŞANSIN
Zira Sharapova'nın yarı final performansına bakacak olursak, aynı şekilde oynadığı takdirde bizleri zorlu bir finalin beklediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Hatta belli mi olur? Bakarsınız bir süpriz olur. 'Serena ordayken ve formdayken onun olduğu yerde başka favori yoktur' diyen bendim, hala da öyle düşünüyorum ama bir ihtimal Masha'nın bizi şaşırtma olasılığı var ki finali de bu güzel kılıyor zaten.
Seyirci yarı finallerde Sinan Erdem Spor Salonu'nu doldurmuştu. Sanırım bunun mükafatı olarak da finalin adı tenis bilen-bilmeyen herkesin istediği isimlerden oluştu: Sharapova-Serena Williams. O zaman seyir zevki yüksek, kaliteli rallilerin oynanacağı 'epik' bir final olması dileğiyle...

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kulüp ile Türk dizileri listesinde Netflix'te büyük sükse yaptığ

Netflix'in heyecanla beklenen yeni dizisi: Şahmeran

Dünyanın en güçlü hava kuvvetleri hangileri? Türkiye kaçıncı sırada?

Başlarını derde sokan hayvanlar! Bu hale nasıl geldiklerini kimse anlayamıyor

Savaş sonrası yaralanan karıncalar bakın ne yapıyor! Bilim inanlarını şaşırtan görüntü