• $13,4153
  • €15,1668
  • 794.612
  • 1920.86
25 Ekim 2012 Perşembe

Kırılan raket zaferi getirdi

Raket fırlattıran maçlar izledik dün. İlk güne nazaran daha zorlu, daha zevkli, daha kora kor ve daha uzun. Üstelik ortalama kadın maçları süresine bakacak olursak özellikle bir tanesi bir hayli uzun.
Günün ilk maçında Serena'nın Na Li'yi daha kolay geçmesini beklerken, 1 saat 50 dakikalık maç süresince gördük ki üst düzey savunma yapan Çinli tenisçi, servis performansı normalin altında olan Serena karşısında ayak çalışmasının da meyvelerini yiyerek çok iyi direndi. Serena'ya nazaran daha diriydi de zira henüz turnuvadaki ilk maçına çıkıyordu. Nitekim bu sonuçlara da yansıdı. Sıkıcı başlayan ve Na Li'nin 3-1'e kadar getirdiği ilk set, Serena sinirlenip raketini attıktan ve toparlandıktan sonra tie-break'e kadar gitti. Çinli raket korta o kadar sağlam basıyordu ve rakibini zorluyordu ki Serena maç sonrasında zaman zaman çok gergin hissettiğini ve Vika karşısında daha rahat olması gerektiğini söyledi. Evet hem daha rahat olması hem de her ne kadar 197 ve 195 km/h hızları bize gösterse de servis oyununu daha iyi kullanması lazım aksi takdirde Azarenka bunlardan faydalanmayı çok iyi bilecek ve işini zora sokacaktır. 6 çift hata Serena için oldukça fazla bir sayı...
NE DE OLSA 1 NUMARA
Vika demişken onunla devam edelim... Azarenka-Kerber maçı kelimenin tam anlamıyla muazzamdı. Tenis kalitesi ve mücadele her geçen dakika biraz daha arttı ki maç 3saat 6 dakika sürdü. Seyirci desteği maç başında dünya 1 numarası Vika'nın yanındayken, Kerber zamanla çoğunu yanına çekmeyi başardı. O kadar güçlü ve o bir o kadar da istekliydi çünkü. Ama sonuçta sonunu getiren Belaruslu oldu. Parçalayamasa da iki kez raket fırlattı, yeri geldi yaptığı basit hatalar ve kaybettiği puanlar yüzünden çileden çıktı ama kazanan taraf olmayı başardı. Ama Kerber de ne kadar savaşçı ve ne kadar kaliteli bir tenisçi olduğunu gösterdi.
Son maçta ilk günün iki kazananı Sharapova ve Radwanska korttaydı. İlk iki maçın uzaması sebebiyle karşılaşmaya 23.00'de başladılar ama neyse ki bugün ikisinin de maçı yok ve dinlenmeye zaman bulabilecekler.
FLAŞLAR PATLAMADI!..
Seyirci sayısı ilk güne nazaran daha fazlaydı ama üçüncü maçın başlama saati 23.00'a kadar sarkınca ve bugün bayram olunca ister istemez son maçtaki sayıda az da olsa azalma oldu. İzleyiciler dün flaşla fotoğraf çekme konusunda da daha dikkatliydi. Maç esnasında hemen hemen hiç flaş patlamadı diyebiliriz. Tek olumsuz şey molalarda çalan şarkı seçimleriydi ama o da ikinci maçta düzeldi zaten...
Bu arada dün Petra'nın formsuzluğudan ve sönüklüğünden bahsetmiştim, nitekim rahatsızlığı yüzünden turnuvadan çekildi ve bugün onun yerine geçen yıl da izleme şansı bulduğumuz Stosur'u izleyeceğiz. Petra Sam'den onun yerine maç kazanmasını istedi, bakalım Avustralyalı raket Errani karşısında neler yapacak.

<p>Çok şanslı biri olduğunu söyleyen Bülent  Serttaş, 'sahnelerden çok para kazanıyor ve kazandırıyo

Gayrimenkul zengini Bülent Serttaş'ın duası: Rabbim çok para verme!

Yılan zehrinin insan kanına etkisi! Gözlerinize inanamayacaksınız...

Fatma Girik kimdir? Usta oyuncu 79 yaşında hayatını kaybetti

İstanbul'da bordo-mavi fırtına!