• $15,8379
  • €16,7286
  • 927.727
  • 2394.83
24 Ekim 2012 Çarşamba

Finalistlerim belli; Serena-Azarenka

Bir Serena ki turnuvaya bedel! Geçen sezon canlı canlı izleyemediğimiz için hepimizin içinde bir ukdeydi Williamslar'ın küçüğü ve henüz ilk maçında ne kadar beklenmeye değer olduğunu bir kez daha kanıtladı. O korttayken sanki başka bir enerji sardı Sinan Erdem spor salonunu. Kanlı canlı oyunuyla ve servisleriyle adeta dedi ki 'Kendiniz görün. Ben varken ve formdayken başka favori yoktur.'

Geçen sezondan farklı izlediğimiz bir diğer isim olan ve iyi bir sezon geçirerek İstanbul'a gelen Kerber, Serena karşısında özellikle ilk setin ortalarından sonra iyi mücadele etmeye ve akıllı oynamaya calışsa da hem yaptığı basit hatalar hem de Serena'nın dominant oyunu Alman tenisçinin set almasına izin vermedi. Onu sevin ya da sevmeyin, ki ben de pek taraftarı sayılmam ama bir gerçek var ki, o bir şekilde ona saygı duymanızı sağlıyor...
MARİA FİT VE ÇOK AGRESİF
Son sampiyon Petra'yla devam edelim. O kadar sönük ve formsuzdu ki, Radwanska onun bu durumundan iyi faydalandı ve akıllı oynayarak o da rakibine set vermedi. Kadınlar tenisinde favori belirlemek zordur belki ama, Petra'nın geçen senenin tam aksi olarak şampiyonanın en iddiasız ismi olduğunu söylersek yanılmayız.
Sharapova'yı geçen yıl tam olarak izleyememiştik, sakattı ve turnuvadan çekilmişti. Ama çiftlerde de izleyeceğimiz Errani karşısında gördük ki çok daha fit ve agresifti. Oyunu en az Serena kadar zevk verdi ve o da rakibine set vermedi. Masha bu yıl tek eksik Grand Slam'i olan Roland Garros'un da aralarInda bulunduğu 3 turnuva kazandı ve 3'ü de topraktı. Yani sert zeminde pek başarılı değildi. Bakalım bu kez çığlıkları onu bir sert zemin zaferine götürecek mi?
FLAŞLAR PATLADIKÇA...
Ve gelelim geçen senenin yıldızı seyirciye... Bu sezon bayram dolayısıyla biraz daha geri plandaydı Sinan Erdem tribünleri. 1 numaralı favorimiz Serena'nın maç saati olması ve muhtemelen trafik unsuru sebebiyle ancak saat 19.00 itibarıyla doluluk oranı artmaya başladı.
Ama asıl önemli konu bu değil. Onca uyarıya rağmen ısrarla flaşlı fotoğraf çeken izleyiciler saç baş yoldurttu. Maçlara gelecekler lütfen fotoğraf çekerken flaş kullanmayalım zira zaten kort yeterince aydınlık ve flaş oyuncularda ciddi anlamda konsantrasyon bozukluğuna sebep oluyor!
ORGANİZASYON HARİKA
Hatırlayacaksınız geçtiğimiz yıl iç kortun yeşil, dış kortun mor oluşu ve bu sebeple tenis topunun bazı televizyonlarda görünmüyor oluşu neredeyse tek eleştirilen konuydu-ki bunda da TTF'nin suçu yoktu-. Bu sezon gördük ki bu da değişmiş ve organizasyon mükemmele yakın olmuş.
Ben finalimi şimdiden yazayım: Serena-Azarenka. Bakalım tutacak mı:)
Seyhan Şaşko

<p>Earle Dickson, 1920'li yılların başında genç ve oldukça sakar bir kadınla evli olan bir şirket ça

Yara bandı nasıl icat edildi? | İcat Çıkarma #7

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama