• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
6 Mart 2012 Salı

'Ye kürküm ye' medyası

İbretlik bir röportaj vardı dün, Milliyet'in ekonomi sayfasında. Forbes Türkiye'nin 'En Zengin 100 Türk' listesinin 10'uncu sırasında yer alan, 'çapkın' inşaatçı Ali Ağaoğlu'nun 'kadınlarından' biriydi o röportajın konuğu; Ayten Alpar. Ali Bey'in 'ikinci eşi' imiş kendisi. Müthiş bir rol model(!) Ağaoğlu'nda işkolik bir satışçı olarak çalışırken Ali Bey'le kafaca o kadar uyuşmuşlar ki, aşk başlamış sonunda aralarında. Fakat Ali Bey'in nikahlı pozisyonundan ötürü (evli yani adam) çok da aman aman tadını çıkaramamışlar ilişkinin. Derken 'çocuk yap' demiş/olmuş ve Ali Bey özgür hayatına (yirmilik sevgililerine) geri dönmüş. Ki zaten de bütün 'kadınları' bilirmiş ona asla sahip olunamayacağını. Öyle de çocuk ruhlu bir adammış! (Çocuğu yaşında insanlarla aşk yaşamadan duramayanlara çocuk ruhlu dendiğini de ilk kez bu röportajdan öğrenmiş olduk.) Sonracığıma, çocuk büyütürken çalışmayıp dünyayı gezmiş bu Ayten Hanım. Yeme-içme, eğlenme hobileri edinmiş. Şimdi de işte Ataşehir'de, 30 milyon dolarlık müthiş bir AVM yapacakmış. Eğer tutmazsa, geri alacakmış yalnız Ali Bey parasını. Mutlaka bulup okuyun, Songül Hatısaru imzalı bu röportajı. Okuyun ve görün, şu zavallı 'özgür' basının ikiyüzlülüğünü.
PARA - DÜDÜK HESABI
Kadın-erkek fırsat eşitliğinin, hak ve özgürlüklerin bir ileri-iki geri işlediği; kadına şiddetin, kadın cinayetlerinin iyice azıp kudurduğu şu 'belalı' ülkede... En büyük gazetelerden biri, ülkenin en zenginlerinden biriyle röportaja gidiyor. Bakalım 'emlak kralı nasıl bir evde yaşıyor?' vs. gibilerden... Davet üzere gidilen ev, adamın 'ikinci evi' çıkıyor. Dahası, adamın servis ettiği haber de, ikinci eşinin ekonomiye yapacağı müstakbel katkıları çıkıyor. 'Balık tutmaya değil, balık almaya gelen' gazeteci ise skandalı pas geçip, Ali Bey'in 'ihtişamlı' yaşamını anlatıyor: 'Ali Ağaoğlu'nun üç evi var: Ataşehir'de nikahlı eşi Semra Hanım'ın oturduğu evi, Ayten Alpar'ın oturduğu Altunizade'deki ev ve 'Bekarlık evim' dediği Vaniköy'deki evi. Hep aşklarıyla gündemde olan Ali Ağaoğlu'nun ikinci evliliği pek bilinmiyor. 'Eşim' dediği Ayten Alpar da ilk kez konuşuyor. Ama bundan sonra kendisine özellikle de ekonomi sayfalarında sık sık rastlayabilirsiniz. Çünkü Ataşehir'de çok büyük bir yatırıma hazırlanıyor.'
HİÇ Mİ UTANMADINIZ?
Ali Bey'in karizmasından mıdır nedirse, gazetecinin kafa uçmuş. Bu satırları gazeteye koyanların payını da teslim edelim tabii, onlar da aynı tutulmanın pençesinde. Bir muhafazakar yaşam koçu Sibel Üresin, bir çaptan düşmüş Halis Toprak, bir Tek-Bir Giyim sahibi filan yok tabii karşılarında. Koskoca reklamveren var, boru değil. İster imam nikahlı eşinin çılgın girişimlerine çevirir röportajı, ister yeni sevgilisiyle üflediği pastaya. Keyif onda, para onda. Kime ne?
ÇOK EŞLİ ÇAPKININ MACERALARI
Adamın sahip olduğu evlerden farkı yok bu türlü gazeteciliğin, farkında mısınız? Röportajdan aynen aktaralım: 'Ev benim keyfime hizmet vermeli, ben eve hizmetçi olmamalıyım.' Bu röportajın özeti bu işte; Ağaoğlu'nun keyfine 'hizmet' verdiniz. Üstelik; resmi bir nikah veremediği için ezik hissettirdiği o ikinci eşine de el birliğiyle beş yıldızlı bir hediye verdiniz; 'ekonominin parlayan yıldızı'. Alın buyurun, bol bol yaldızlayıp kullanın ekonomi sayfalarınızda. Türkiye'de basının haber yapmaktan çok, haberini yaptırmak isteyenlerin 'oyuncağı' olduğuna, 'iktidar' karşısında nasıl da hemen evet efendim-sepet efendime bağladığına ve manipülasyona sonuna kadar açık olduğuna bundan güzel örnek var mı?
Emlak kralını memnun etme işi layıkıyla başarıldı arkadaşlar bravo. Ama gevşemek yok. Önümüz 8 Mart. Bulun buluşturun oradan 'kadına şiddete hayır' diye büyük büyük açabileceğimiz mağdur hikayeleri. Resimleri güzel olsun ama ha! Hadi bakalım marş marş.

Home Tweet Home: 'Ali Ağaoğlu'nu yakında biscolata reklamında görürseniz hiç şaşmayın...' (@ArzuHamurcu)

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Yeni varyant hızla yayılıyor... Kovid geçirip, tat ve koku kaybı

Beynimizin parmak izi, hastalıkları veya kişileri tanımak için kullanılabilir mi?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!