• $17,9532
  • €18,2721
  • 1027.71
  • 2857.18
16 Nisan 2011 Cumartesi

XL kadın eleman aranıyor

Yanlış görmüyorsunuz, büyük beden kadınlar aranıyor. 'Büyük lokma' yemenin 7 büyük günahtan bile büyük sayıldığı, inceldiğimiz yerden kopmayı buyuran şu faşizan dünyanın kafasına tuğla düşmüş olmalı... Mucize gibi haber, hayret ki hayret! Gönül isterdi tabii şöyle janjanlı, afili bir işyerinden gelsin bu çağrı. Saadetinize kar suyu kaçırmak istemezdim ancak söz konusu iş biraz değişik. Taşıma, pozisyon değiştirme gibi kritik aksiyonlar içeriyor. Bir avazda söyleyip kurtulmak en iyisi: Adli Tıp... Evet, 'Adli Tıp'a XL kadınlar aranıyor'. Haberi AKŞAM'dan aldı önceki gün Türkiye.

BÜYÜK BEDENE ÖVGÜ
Yine gazetemizin ortaya çıkarttığı 'sperm skandalı'ndan sonra yeniden yapılanmaya giden ve kadrosunu baştan aşağı yenileyen Morg İhtisas Dairesi'nde zincirleme sürgünler yaşandı. Eskinin temizlikçiden, garsondan devşirme teknisyenlerinin yerine 'okullular' atanmış. Ancak bu defa da hesapta olmayan yeni bir kriz var: Okullu personelin çoğu kadın ve 'çelimsiz'... Ne cesetleri kaldırabiliyor, ne de gerekli pozisyonlara getirebiliyorlar.
Kuruma teknisyen yetiştiren tek okul olan Mersin Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu, Otopsi Yardımcılığı Bölümü'ne girişte boy-kilo standartları getirildi bu sebeple. Buna göre kızlarda en az 1.60-55, erkeklerde ise 1.70-65 boy-kilo oranları aranacak.
İç açıcı gelmemiş olabilir ama bardağın dolu tarafına bakmak lazım. İş garantisi var, bu bir. Kilonuz yüzünden pis pis bakışlarla karşılaştığınız bir çalışma hayatınız olmayacak, bu da iki. Ortam da sessiz sakindir kanımca. Düşünülebilir sanki neden olmasın?

Bir şey var aramızda
Yakında edebiyat öğretmeni çıkacak pırıl pırıl bir İlknur'um var. Kim bilir kimlerin çocuklarıyla kesişecek yolu. Ve o şanslı çocuklara sözcükler diyarının büyülü sırlarını efil efil anlatırken nasıl da devleşecek her birinin gözünde. Geçen gün anlattığı müthiş bir hikaye sebep oldu size ondan söz etmeme. Yıllar önce aşağıdaki şiirle evlenme teklifi almış ve eşiyle uzun, mutlu bir hayat yaşamış... Kocasının ölümünün ardından ise mutlu günleri çağıran o şiiri hafızasından silmiş olan ketum bir edebiyat öğretmeninin hikayesi. Daha fazla detay veremem ama seveceğinizi düşünerek o özel şiiri paylaşmak isterim. Nahit Ulvi Akgün'ün narin kaleminden...     

BİRİSİ
(...)
Bir şey var aramızda
Onu buldukça kaybediyoruz
Fakat ne kadar saklasak nafile
Bir şey var aramızda
Senin gözlerin ışıldıyor
Benim dilimin ucunda

Home Tweet Home
Yeni kutumuzun açılışına hoş geldiniz! Home Tweet Home, 'Bir kedi gördüm sanki' repliğiyle tanıdığımız çılgın kuş Tweety'nin başrolde olduğu 1950 tarihli kısa animasyon filminin adı.140 karakterlik kafeslerde cik cik'lediğimiz twitter dünyasını anlatan en iyi ifade olduğunu göremediler ama isim babalarına selam ve saygılarımla açıyorum kafesin kapısını. ReTweet edilesice nice hınzır ve hergele tweet'lere sayın follower.   
*Nebahat Çehre'yi gecekonduda hasta kocasına ve 3 çocuğuna bakmak zorunda kalan kadın rolünde izlemek istiyorum - twitter.com/Premathe

<p>Ezgi Aşık soruyor, Meteoroloji Uzmanı Fevzi Burak Tekin cevaplıyor</p>

İstanbul'da sağanak yağış ne durumda?

Balıkesir'de işlenip 37 ülkeye satılıyor

Depremin izleri su altında tüm gerçekliğiyle duruyor

Çamura bulanan İstanbul Boğazı havadan görüntülendi! Deniz suyu kahverengiye dönüştü