• $13,4335
  • €15,216
  • 793.412
  • 2005.91
18 Ağustos 2011 Perşembe

Van'dan sesler

Kadını öldüren erkekse biz erkek değiliz!' yazılı pankart açıp yürüyen Vanlılara hayran oldum. Ne dürüst, ne direkt anladılar, anlattılar ülkenin derdini. Erkeklik buysa alın başınıza çalın, biz sizin bildiğiniz erkeklerden değiliz diyerek İstanbul'a, Ankara'ya, başka büyük şehirlere de ders niteliğinde bir 'kadına şiddete hayır!' protestosu gerçekleştirdiler. Yeri geldiğinde, 'biz erkek değiliz kardeşim, yürü başka kapıya' deme cesareti de, Anadolu'ya has mertlikler arasında ya, bin kere milyon kere helal olsun...
Kaderin cilvesi bu ya; Van Havadis gazetesi yazarı Ayhan Yazlık bir yazısında, 'Haksız yere şiddete maruz kalan kadın ile hak ettiği için şiddete maruz kalan kadını birbirine karıştırmamak gerekir' demiş. Van'da bulunan 19 kadın derneğinin kınadığı yazının son kısmı şöyle: 

EVLİLİK YERİNE KİRALAMA YÖNTEMİ
(...) Şiddete maruz kalan kadın önce kendisini sorgulasın. Her zaman belirttiğimiz gibi, dengesiz olan erkekler de var, bunları birbirinden çok iyi bir şekilde ayırt etmek gerekir. Haksız yere şiddete maruz kalan kadın ile hak ettiği için şiddete maruz kalan kadını birbirine karıştırmamak gerekir. Kadın önce iyi bir eş sonra iyi bir anne olmalıdır. Kadın sokakta yürüyüş yaparak, orasını burasını açarak, erkekleri birbirine düşürerek bir yere varamaz. Kadın önce bir anne ve bir hanımefendi olduğunu anlamalıdır. Her kadın bir erkeğin namusudur. Yoksa aile kavramı biter, evlilik diye bir şey kalmaz. Zira bazı kadınlar 'biz kimsenin namusu değiliz' dedikçe, evlilik olayının yerine, kiralama dönemi başlayacaktır. Bir erkek bir kadınla karşılıklı oturup, beraber olmak istedikleri süre için kira sözleşmesi yapacak. Kira sözleşmesi bittiği zaman, bu kez kadın başka bir erkekle, erkek ise başka bir kadınla kira sözleşmesi yapacak. İşte bu durumda kadın birilerinin namusu olmaktan çıkar. Kadın özgürleşir ve 'kimsenin namusu olmadan' yaşamaya devam eder. Bekleyin ve görün, 'evliliğin yerini kiralama sistemi alacaktır' bu kavram herkes için değil ama bazı kişiler için geçerli olacaktır. (Ayhan Yazlık)

Magazinin SUPer hali
Her gün yeni birini 'SUP'un öncüsü' ilan eden magazin alemine en deep blue sea teessüflerimi bildiririm ki; Hollywood'dan görme on board bebekler şezlongda midye dolma müsabakası yaparken, yazarınız SUP'la Boğaz'ı geçiyordu - bkz. IWC SUPer Team. 'SUP ne oluyor ki, hemşire?' diyen sayın okuyana da hiç üşenmem tekrar ederim; Stand Up Paddle'ın kısa adı oluyor SUP dediğimiz. Kürek sörfü yani - bildiğimiz kürek. Yaz başından beri Caddebostan sularında, kürekler elimizde, denizin üzerinde geziniyoruz ya hani... 'İstanbul'da bu yaz' başlıklı yazıyla dalmıştım hadiseye ilk (28 Haziran); süper eğlence, şahane spor, taş gibi kondisyon diye diye... Aldı yürüdü, kapı gibi trend oldu SUP.
KÜREK IN, SELÜLİT OUT
Hollywood ve podyum meleklerine baka baka, bizim magazin basını da yüzünü SUP'a döndü nihayet. Hem de ne dönmek; her gün kürekli bir güzel eşliğinde, 'Formunu SUP'la koruyor', 'Kürek sörfüyle kas yapıyor', 'En yeni trend SUP' gibi başlıklar yarışır oldu sayfalarda. Bugünleri de gördük şükür, çok süper hareketler bunlar... Yıllar yılı, şifonlara kundaklanmış Sibel Can poposu, Bodrum güneşinden maskara olmuş Süreyya Yalçın dekoltesi, ters ışıklı-bol selülitli 'yakalandı' bayatlıkları, ıslı-ıssız tekne fanfinilerinden filan basbayağı kurtardı bizi, SUP. 'Gelin canlar SUPer olalım'dır size de tavsiyem, sayın sahilden bakan. Kürekte keramet var... Açılıyorum ben şimdi yavaştan, müsaadenizle.

Home Tweet Home: İçeriği, anlamı boşaltılmış sözler bir şeylere çözüm olsaydı 'Devlet yaraları saracaktır' sözü 12. yılında depremzedeler için anlamlı olurdu - twitter.com/MetinUca

<p>Çok şanslı biri olduğunu söyleyen Bülent  Serttaş, 'sahnelerden çok para kazanıyor ve kazandırıyo

Gayrimenkul zengini Bülent Serttaş'ın duası: Rabbim çok para verme!

Fatma Girik kimdir? Usta oyuncu 79 yaşında hayatını kaybetti

İstanbul'da bordo-mavi fırtına!

Beyaz örtü her yeri sardı! İşte Türkiye'den kar manzaraları