• $15,9675
  • €16,7924
  • 932.064
  • 2393.61
7 Temmuz 2011 Perşembe

Ucube sendromu ve 'helal' beyin fırtınası

Başbakan kabine kurmakla meşgul olduğu için gündemi kaçırdı ama hatırlatayım; ticaretle ihya olmanın üstüne medyatik olmaya da iman etmiş bir tesettür firması, giriştiği defile atağında ucube bir şova imza attı geçen gün. Üç beş kişi eleştirir gibi yaptı ama kaynadı gitti mevzu. Çok merak ediyorum 'normal' yani yandaş camianın dışından bir tasarımcı filan defilesinde mankenlere namaz mizanseni yaptırsaydı neler olurdu? Aforoz, madara, ayar, fırça, tehdit, falaka, kötek, linç... Seç beğen tıkla! Başbakan da ıskalamaz, helalinden yakası açılmadık bir sıfat yapıştırırdı bunu yapanın ensesine. Akabinde medya cııırt diye ikiye bölünür, Ali'yle evlenen Ayşe'den beter edilirdi olay kişisi, imece usulü. Fakat ne hikmetse işte, tesettür giyim defilesinde namaz öyle aman aman bir ses getirmedi.

BARDAĞIN DOLU TARAFI
İyi yanı, dış dünya yolundaki tasarımcıların önü bu sayede açılmış oldu. Yıllardır Osmanlı çinisi, lalesi ve kaftanına esir olan yaratıcılar artık rahat bir nefes alabilir. Türkiye'de namazlı, ilahili, tespihli, takkeli defile yapılabildiğine göre, dünya kulvarında koşan tasarımcılarımız podyumda haydi haydi sünnet, kurban, 4 nikah bir cenaze gibi gibi konsept şovlar hayata geçirebilir. Dünya medyasının bu yüksek doz şovlara gereken ehemmiyeti göstereceğinden de şüphem yok. Mübarek olsun şimdiden.

BOŞ TARAFINA GELİNCE
İşin bet yanı ise; tesettür giyimcilik oynayan söz konusu modazede firmada, 'Abi bu iş geri teper, yapmayalım gözünüzü seveyim bir daha düşünelim' diyecek tek bir aklı başında adamın çalışmadığını toptan anlamış olduk. O nasıl sinerjiymiş birader? Şeytan hiç mi dürtmez adamı; 'İyi hoş da hacı, sen bu fikircikle kime yaranacaksın?' diye. Reklam ve medyatiklik uğruna beyin fırtınasına tutula tutula beyin sapı dahi kalmamış ortamda. Vah vah.

Range Rover'sız gossip
Size bu satırları santralistanbul'dan yazıyorum. İnternet ekipler amiri, bay Sosyal Medya Serdar Kuzuloğlu almış karşısına Bülent Somay'ı... 'İnternet bedava, sohbet şahane!' tadında takılıyor. Düğün dedikodusunun onda biri kadar yaprak kımıldatır mı medya mahallesinde bu özel haber bilemem. O da ne düğünmüş ayrıca sayın okuyan. Yazar, çizer, söyler Ayşe'ye karşı o ne düşmanlıkmış o... 'Ben hep sevilmek istedim, kocamla beni rahat bırakın artık diye haykıran yazısını okuyunca içim parçalandı. Hele yayın yönetmenine sırnaşmayıp mini etek giymediği için 1 yıl zam alamadığı kısımda yüksek sesle ağlamamak için zor tuttum kendimi. Ülke medyasının en çok sömürülmüş, buna rağmen onurlu mücadeleyi kaybetmiş çalışanı konuşuyor sanır duyan da... İlahi Ayşe. 'Acıların kadını' rolüne bari talip olma... Frenin yerini hepten mi unuttun nedir ki bu kadar...

Home Tweet Home:
Başbakan aradı 'Yeni kabinede Hayvancılık Bakanı olur musun' dedi. 'Ben zaten Pencereden Kuşlara Bakanım' dedim, fazla yazmasın diye de kapattım - twitter.com/KediZihni

<p class='MsoNormal'>Sakarya Üniversitesi, Üniversiteler içiresinde düzenlenen  'Bahar Festivali' et

Bahar Festivalinin Yeni Adı: SAÜFEST

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister