• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
8 Mayıs 2012 Salı

Sen sus fotoğrafın konuşsun

Sosyal-dijital trendlerin en artistik olanı Instagram, son aylardaki en büyük zevkim. Vizontele'deki gibi söylersek, Twitter'ın resimlisi bu! sayın fotoğraf tutkunu. Geyikmiş, zevzeklikmiş, ona buna laf sokmakmış, yok öyle münasebetsizlikler bu dünyada. Yalnızca fotoğraflar konuşuyor. Ve devasa bir dünya açılıyor avucunuzun içine. Kendine has bir stili, teması olan deneyimli kullanıcıları takip etmek başlı başına bir serüven. Hele sizin çektiğiniz fotoğraflar da alkış, tavşan, balon, çiçek almaya başlayınca aklınız fikriniz Instagram olup çıkıyor. Neyi, nasıl çeksem diye aranıp duruyorsunuz. Tavşan, balon, çiçek dedim de öylesine demedim, Emoji adlı sembolik bir dil kullanılıyor fotoğrafları yorumlamak için. Ve popüler fotoğrafların altı karnaval yerine dönüyor. İnsan coştukça coşuyor.

HOBİ VE EĞİTİM KOL KOLA
Keşfettiğiniz ve takip ettiğiniz fenomen Iger'lar (kullanıcılara böyle deniyor) dünyaya ve nesnelere bakış açınızı, görsel ifade gücünüzü ciddi ciddi şekle sokuyor. Hamlar, yeteneği doğrultusunda hızla pişiyor. Ve dünya kadar takipçiye sahip oluyor. İkinci yıda 50 milyon kullanıcıyla tüm dünyanın gözdesi Instagram. Kullanımı basit; önce bir hesap açıp profil oluşturuyorsun. Sonra cep telefonuyla (iPhone) çektiğin fotoğrafı 14 farklı filtreden birini kullanarak 'karakterli' bir hale dönüştürüp yüklüyorsun. Ve hoop Instagram dünyasına hoş geldin! Geçenlerde Facebook, bu uygulamayı satın aldı ve türlü sulandırma faaliyetlerine girişti bile bu arada. Ama direnişçiler Instagram'in itibarını korumaya kararlı. Başı çekenler ise Türkiye'den...
Instagram'ın Türk yıldızları Çiler Geçici, Mehmet Kırali ve Mustafa Seven (AKŞAM) onlar... Kendileriyle yapılmış harika bir röportajı okumak ve Instagram'ın sırlarını öğrenmek isteyenler egoistokur.com'u mutlaka ziyaret etmeli. Kendisi de Instagram'ın kraliçelerinden olan, gazeteci Gülenay Börekçi'nin limonlu cheescake tadındaki edebiyat/kültür-sanat blogu Egoist Okur. Şahsen hastasıyım, şiddetle öneririm.

Artist'ik notlar
Havalarla beraber Artİst de ısınıyor. Heyecan verici bir konuk var bugün stüdyoda. Geçtiğimiz hafta sonu vizyona giren, Hatice Aslan'ın başrolde olduğu 'Vücut' filminin oyuncularından Muratt Atik... Dünya onu, Paris gece aleminin yıldız patronu olarak tanıyor. Eğlence hayatının kalbi Şanzelize'de efsane bir kabaresi (striptiz klüp) ve hi-end bir lounge club'ı var. Kızlara estetik ve klas dans etmeyi öğretmek için striptiz okulu açmış. Bir yıl sonra da (2007) 17 bin kişilik bir gece kulübü açarak Fransa'da 'yılın adamı' olmuş. David Guetta'nın karısı Cathy ile ortak. Ama bütün işi, karısı ve iki çocuğunun annesi Joanna'dan öğrendiğini söylüyor. Nasıl konuk ama... Hem filmi, hem hayatı, hem de yeni projeleri konuşacağız. Muratt Atik bugün 18:10'da Skytürk 360'ta...

Cımbız
KENDİ DİLDONU KENDİN YAP:
'Anladığım kadarıyla dildolar konusundaki en büyük dert 'dildoların realistik olması' yani gerçeğe uygun, penis şeklinde yapılması. 'Hiç de böyle olmak zorunda değil' diyorlar. Ayrıca sıradan bir dildo en az 100 lira ama ev yapımı dildonun maliyeti 40 lirayı geçmiyor. Bir diğer mesele de sağlık. 'Bizim kullanacağımız malzeme sağlığa zararlı olmayan ve kolayca temizlenebilen silikon oysa lateks bu kadar zararsız değil' dediler... (Feministival'in düzenlediği bir atölye çalışmasına katılan gazeteci Işıl CİNMEN'in bianet.org'daki 'Kendi Dioldonuzu Kendiniz Yapın!' başlıklı yazısından.)

Home Tweet Home:
'Bir kadın için çaba harcamayan erkek mutlu olmayı hak edemez. Ciddiyim.' (@calissamyaparm)

<p> </p>

'İBB Engelleniyor' algısı neden yapıldı?

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti