• $13,3739
  • €15,1806
  • 790.848
  • 2042.08
20 Aralık 2012 Perşembe

Oyununuz seksi mi olsun, kanlı mı?

Altı üstü atraktif, dalgacı bir şeyler yazdım kadınlar ve futbolla ilgili. Amanın bu ne hiddet. Saydıran saydırana. Bu kadar büyütüleceği aklıma gelmezdi doğrusu. Futbol (artık) hiç de bana göründüğü gibi 'eğlenceli' değil fena halde 'kasvetli' bir oyun, ülkede. Galibiyet şımarıklığıyla dişi kanaryalara kazara 'uysal' demiş bulundum diye gözümü oymaya kalkanlar mı ararsın. Yakışıklı-star futbolcu etkisinden söz edişime 'motor' diye şarlayanlar mı ararsın. 'Adam' bulmak için adres gösterenler mi. Din-ahlak öğretmeye soyunanlar mı. Rant peşinde olmakla suçlayanlar mı. Ne ararsan var. Her türlü kırmızı kartlık vuruş mevcut. Sanırsın benden başka herkes sahaya bakınca yalnız 'krampon' görüyor. Bu kadar alerjik olmaya ne gerek var arkadaşım? Yıldızlık müessesesi değil mi bu sonuçta? Tamam takımın renkleri 'sevda'. Stadyum 'mabed'. Bilet 'ibadet'. Uzaya çıkan bu gerilim, bu agresyon ne o zaman? Futbol değil 'savaş'sa da; herkes kelle koymak zorunda mı bu savaşa? Oyun denen şeyin 'seksi' olanı cazip bana göre, 'kanlı' olanı değil. Bunda bir ayıp bir suç da görmüyorum, af buyurun. Futbol işte budur, bundan ibarettir falan da demiyorum. Kim neresinden istiyorsa orasından tutar. Diyeceğim bu kadarcık. Endüstrinize sağlık.

Kopuyor muyuz yarın?
Şirince'de cennetli, ateşli 'kıyamet' menüleri hazırlanadursun, evlerinde ya da X yerlerde olanlar da payına düşeni alacak bu Maya kafasından. Ölmez de sağ kalırsak(!) 14 Şubat'a filan kimse laf etmez bundan sonra. Kıyameti bile kop kop çılgınlığına çeviren kapitalist dünya için Sevgililer Günü, haftanın günleri kadar masum sayılır ne de olsa.    
MAHŞER SONUÇTA, HERKES ORADA!
21 Aralık'ta ne giysem diye kendini alışverişe verenler de ayrı ekol. 'E, mahşer sonuçta, herkes orada' kafası. Cemiyet hayatı, iş dünyası, siyasiler, eski yeni sevgililer, konu komşu, medya, celebrity, welebrity...  'Mahşer günü ne giysem?' ya da 'Mahşer yerine giderken yanıma alacağım 3 şey' diye kara kara düşünenler için birkaç ipucu o zaman:
- Saç ve makyajda abartıya kaçmayın, 'mağdursunuz' sonuçta unutmayın.
- Çantanızda mutlaka spor ayakkabı ya da parmak arası terlik bulundurun. Ne kadar uzayacağı belli olmaz. 
- Açık renk veya floresan detaylı giysileri tercih edin, zifiri karanlıkta fark yaratmanız nispeten kolay olacaktır.
- Elektrik kesilirse şarj cihazınız işe yaramayacağından akıllı telefonunuzu hücresel veri alışverişine kapatın. Son bir kez 'at şurdayım with bunlayım' diye tag'lemeseniz de olur sonuçta.  
- Yanınıza mutlaka küçük seyahat yastıklarından alın. Spritüalistlerin beklediği gibi, kıyamet kopmaz da ani bilinç sıçraması olursa, başınızı darbelerden korur.

Hope Tweet Hope:
Aldatırken yakalanıp 'Hayatım affet, dünyanın sonu gelecek diye panik yaptım' diyen ya da demeyi planlayan var mıdır? (@pelincini)

<p>Ezgi Aşık <span style='font-size: 1.6rem;'>soruyor, Sağlık İletişimi Derneği Başkanı Dr. </span><

Omikron ile Kovid-19'un şiddeti azalıyor mu?

Cam parçalarından evlilik teklifi! Herkes onu konuşuyor

Bu deliğin altında bakın ne var! Gözlerinize inanamayacaksınız

Sarımsağı böyle tüketenler dikkat! Bu hatayı sakın yapmayın