• $16,6557
  • €17,6146
  • 977.442
  • 2530.07
30 Haziran 2012 Cumartesi

Komşu komşunun vicdanına muhtaç!

Komşuluk öldüğünden beri 'Komşu komşu huu' diye seslenenenlerin yerini 'komşuuu' diye diklenenler aldı malum. Hadi zaman değişti, hadi hayat artık böyle n'apalım falan da... Evcil hayvanımız varsa işimiz Allah'a kalmış! Çünkü yenilenen (!) Borçlar Kanunu'na göre; 'komşu' çevre kişisi, sizin kedi-köpeğinizi; 'bahçeme girdi, çimlerimi ezdi' falan gibi bir bahaneyle öldürme hakkına sahip! 'Etkisiz hale getirebilir' buyuruyor çünkü 68. Madde! Haberi duyduğumda dur dedim hemen atlama, yalanlanır inşallah. Ama aynı sabahın körü Rahşan'ı (Gülşan) okuyunca başımdan aşağı kaynar sular döküldü. 1926'dan bu yana aynı sefil kanun 'bakıyormuş' evcil hayvanlarımıza! Tevekkeli değil, mahalle hayvanlarını zehirlemeyi rutin görev edinmiş 'semt canilerini' şikayet edecek muhatap bile bulunamıyor. Kanun masum canlıları değil canileri koruyor çünkü! Hak fukarası şu ülkedeki canı 'mal' sayma kibirini (kibirdir günahların en büyüğü!) ve hayvan düşmanlığını izah edecek bir Müslüman evladı arıyorum... Var mı?

Seksi bir oyun
GS Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın sözleri dikkat çekti: 'Galatasaray seksi bir kulüp, Hamit Altıntop'un bizi daha çok istemesi lazım'... Ülke futbolunun şu kirli günlerinde, Ünal Başkan'ın bu ifadesi çok şık, çok tarz kesinlikle. Dünya markası Galatasaray seksi bir kulüp, evet. Ancak kritik bir nokta var: Seksi bir kadının, kendisine layık olduğu gibi davranmakta ayak direyen talibini, 'Hey! Ben seksi bir kadınım, beni daha çok iste' diyerek yola getirmesi nasıl ki deveye hendek atlatmaksa, Ünal Başkan'ın da adı geçen futbolcuyu bu taleple hizaya getirmesi imkansız. Çünkü bu 'seksiyim' direktifi, muhatabı hariç herkesi etkiler. Muhatap ise hepten kalasa bağlar ve havaya girer maalesef. 'Next' prensibine davet ediyorum acilen Başkan'ı o sebeple. Çivi çiviyi söker! Temel içgüdüler böyle.

Beş yıldızlı magazin
Geçtiğimiz gün gazetemizin kaptanı İsmail Küçükkaya Twitter'da müthiş klas bir magazin haberi paylaştı. Çok eğlenerek takip ettim doğrusu... Bir resepsiyonda bir grup gazeteci beraberdiler ve aralarından biri bir fark ediyor ki; Güneri Cıvaoğlu'nun ayakkabılarının teki başka öteki başka! Şıklığı ve zarif stiliyle ünlü Güneri Bey farkında değil tabii, iki ayrı ayakkabının birer tekini giyip evden öyle çıktığının. İşte o ŞOK anları resimleyip paylaştı İsmail Küçükkaya... 'Magazini herkes sever!' cümlesinde kast edilen magazin budur işte. Batılı ve cool. 'Selülit', 'denizanası', 'anamız/bacımız' seviyesinde takılı kalan tüm camiaya ders olmasını dileyerek paylaşıyorum (izninizle, Sayın Küçükkaya).

"guneri.jpg"

Hope Tweet Hope: 'Yasaları hayvanlar yapıyor olsaydı inanın dünya hepimiz için daha yaşanır bir yer olurdu.' (@KediZihni)

<span style='font-size: 1.6rem;'>Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan, temasında darbe, direniş ve özgü

On5Sıfır7 Film Haftası'nın basın toplantısı gerçekleşti

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...

Dünyanın gözü bu fuarda! SEDEC 2022'nin açılı yapıldı

70 bin dolarlık koyun görenleri hayrete düşürdü ''Koyunların kralı'' olarak biliniyor