• $16,3526
  • €17,4451
  • 973.044
  • 2402.97
17 Şubat 2011 Perşembe

Kirli bilinçaltı ve dekolte

Selçuk İlahiyat Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Osman Çeker evlere şenlik açıklamalarda bulunmuş. Konu güya 'hadım' yasa tasarısı. Fakat ona gelene kadar ohoo bakın neler demiş:
'Sorunun odağında kim var? Kadın var. Kardeşim sen DEKOLTE giyinirsen bu tür çirkinliklerle karşılaşman sürpriz olmayacaktır. TAHRİK ettikten sonra sonucundan şikayet etmen makul DEĞİLDİR'
Bu aşağılık suçu işleyenleri böylesine haklı çıkartma girişimi her şeyden önce kendini bilen erkeklere hakaret. Hem de büyük hakaret. 
Kaldı ki, sokak hayvanlarının uğradığı tecavüzleri (toplu tecavüzleri) neyle açıklar acaba Profesör Çeker, çok meraktayım? Yemek ya da şefkat için kuyruk sallamasıyla mı hak ediyorlar başlarına geleni?! Kuyruk salladıktan sonra bu tür çirkinliklere uğramaları sürpriz değil ona göre belki (!)

***
'Cinsel saldırı suçu ile çocuklara ve reşit olmayana tecavüzden yargılananların hadım edilmesi' yasa tasarısıyla ilgili de 'dinimizde böyle bir ceza yok' demiş. Aferin.
Neden yok? Çünkü reşit olmayan (çocuk yaşta) kızlarla evlenmek serbestti o zamanlar Profesör Bey. O türlü yaşam ve güdüler 'caiz' değil günümüzde, takip ediyorsunuzdur 'gelişmeleri' muhakkak. Çağımızda bu suçu işleyen kişileri etkisiz hale getirmek toplum refahı için son derece gereklidir. Ki çoluk çocuk rahat etsin. 'Hadım' denilince de müsterih olun, kimsenin bir taraflarının kesilmesi söz konusu değil, ilaç verilerek bir daha o derece tahrik olamayacağı yani normal insan mertebesine kavuşturulmasını kastediyor bu tasarı. Ki gayet akla uygun ve kökten bir çözümdür.
İmkanı çerçevesinde bulduğu her canlıya tecavüze yeltenen hasta ruhlularla mücadele etmek yerine faturayı 'kadına' kesmek de berbat bir insanlık durumudur ayrıca. 'Kul hakkı'na girer ki, dinimizde vebali büyüktür.

Canlı yayında büyük şans
Haberi izlemekte çok zorlandım. Her şey birkaç saniyede oluyor... Amerikan CBS 2 stüdyosuna bağlanan sağlıklı güleç yüzlü genç kadın muhabir, anonsa başladığı anda birden konuşmakta zorlanmaya, devam etmeye çabaladıkça anlamsız kelimeler sıralamaya başlıyor. Ağzı yüzü kayıyor ve felç 'geliyorum' diyor. Ne talih ki olay sağlık ekiplerinin hazır bulunduğu Grammy Ödülleri törenindeki canlı yayında gerçekleşiyor. Anında yapılan ilk müdahalenin ardından ise güzel haber ulaşıyor: 'Serene Branson'ın durumu iyi.'
Gerçekten de büyük şans. Çünkü beyin kanamasına bağlı felçlerde durum böyle seyrediyor. Ve ne yazık ki herkes Branson kadar şanslı değil. Kanama esnasında bir tür konuşma güçlüğü/tuhaflığı yaşayan hasta ve hasta yakınları çoğunlukla durumu algılayamıyor.

BEYİN KANAMASI NASIL ANLAŞILIR?
Beyin kanamasını ele veren en önemli bulgulardan birinin altını çizmek gerek bu vesileyle: Durup dururken tuhaf bir durum gözlediğiniz yakınınızı konuşturmak için ona hemen bir iki soru sorun. Evet/Hayır diye değil, cümle kurarak yanıtlaması gereken basit ve cevabını bildiği sorular... Eğer cümlenin sonunu getiremiyor, anlamsız kelimeler sıralayıp cevabı toparlamakta zorlanıyorsa hiç durmayın, durum acil. Beyin kanaması geçiriyor olma ihtimali var. Derhal ambulans çağırın veya arabaya atıp en yakın tam teşekküllü hastaneye gidin. Kaybedilen dakikalar bile çok ağır hasarlara yol açabiliyor. Aman dikkat.

Arabalar ve erkekler
Kadın-erkek ilişkileri hakkında konuşan Ajda Pekkan demiş ki: 'Kadın çok iyi kullanılmalı, tıpkı bir araba gibi...'
Kulağa hoş geliyor da keşke 'Bir tur versene'ciler hakkında da bir iki kelam etseymiş Süperstar.

<p>Son dönemlerde teknoloji dünyasına damgasını vuran gelişme, ofise dönüş kararını protesto eden Ap

Çeviri yapabilen gözlük tanıtıldı | TeknoZone #26

Selçuk Bayraktar'ın kumanda ettiği MiG29 ile kol uçuşu yaptı! AKINCI TİHA'nın Azerbaycan'daki ilk uçuşu

Turistler için cazibe merkezine dönüştü! Çölün ortasında kuruldu

Gündüz ''kartal'' gece ''yarasa'' F-16'lar, her şartta göreve hazır