• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
14 Nisan 2011 Perşembe

Issız ada ve tulum peyniri

Survivor adasında 'tulum peyniri' hasretiyle gözyaşlarına boğulan Nihat Doğan, hepimizi müşkül bir dertten kurtardı aslına bakılırsa. 'Issız adaya düşsen yanına alacağın 3 şey?' sorusunun cevaplarından biri kesinlikle 'tulum peyniri' artık. Ancak elimiz kolumuz bağlı, Nihat'ın acısı karşısında. Plazmaya dokunsak ağlayacağız. Ama ne çare. Tek kanallı TRT'nin siyah-beyaz günlerinde olsak yerli malı yurdun malı ne kadar lüks, tam yağlı tulum varsa yığılırdı şimdiye Arı stüdyolarına (bkz. Ankara). Fasulye, pekmez, leblebi, nohut, kayısı, bal, lokum gönderilen müzik-eğlence programlarını hatırlayınız. Şimdilerde ise... Evet, HD yayınımız var. Evet, uzansak lost lost diye sarılacağız ada sakinlerine. Ama gel gör ki yarım kilo tulum gönderip dindiremiyoruz akan gözyaşlarını. Modernizmin ödettiği bedeller bazen ne kadar da ağır. Kendi adıma söylüyorum, benim boğazımdan geçmiyor Nihat orada ağlarken. Ama facebook'tan ama SMS yoluyla TULUM yazıp göndereceğim hayrına. Vicdanım rahat etmeyecek başka türlü. Ayrıca tulum acısını hor görenlere hatırlatırım ki; koskoca Bruce Willis de Reina'da yemek bulamadım diye hüngür hüngür ağlamıştı. Kınamayın yazıktır.

Bu mudur budur!
Geçtiğimiz hafta sonu Discorium'da, yeni albümünün lansman konserinde Atiye'yi izledim. Söyledim yine söylüyorum, kedi gibi kız... Gizemli, çevik, estetik. Miyav miyav konuşup sahnede kaplan kesilengillerden. Pasaj Müzik'ten çıkan 'Budur' adlı albümünün en güzel sürprizlerinden biri ise 'Batum Türküsü': Nazlı yarim geldim sana fistanını toplasana/Kemençeler çalıyor bize horon oynasana/Heeey... Türküye özünü kaybettirmeyen düzenleme de, video klip de muhteşem olmuş. Türkülerle başı hoş olmayan genç jenerasyonun ya da benim gibi durup dururken türkü dinlemeyenlerin ilgisini-sevgisini ateşlemek açısından da çok önemli böyle prodüksiyonlar. En sevdiğim parçalardan bir diğeri ise söz-müziği Atiye'ye ait olan 'Baba'... Şarkıyı, seyirciler arasındaki babasına seslenerek söyleyişi konserin en güzel anlarındandı. İskender Paydaş, Murat Çekem gibi sağlam müzisyenlerle çalışan Atiye'nin, Almanya, Amerika, Hollanda ve nihayet Türkiye'de devam eden 23 yıllık hayatına sığdırdığı melodiler gösteriyor ki bu kızda daha çok iş var. Magazin gülü olmaya hiç heves etmeyen haliyle de kalpleri 12'den vuruyor.

Gitar çalmak ve seks
Cosmopolitan'ın kuaförde elime geçen ocak sayısında 'yatakta iyi olan erkeği neresinden anlarız?' tadında bir tüyo listesi vardı. Maddeler arasında en yaratıcı olanı ise; gitar çalan erkeklerin kuvvetle muhtemel ki yatakta çok başarılı olacağını müjdeliyordu. Çünküsü de şuymuş ki, sayın okuyan: Gitar çalan erkekler iki elleriyle 'iki ayrı iş' yapmayı başarabiliyormuş. Ve bu da yatakta neler yapabileceğinin en ışıldak göstergesiymiş. İlahi Cosmo tabii de, kağıt üstünde mantıklı duruyor yine de. Elçiye zeval olmaz, aklınızda bulunsun.

<p>Samsun'da eski eşi E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde öldüresiye döven İbrahim

Samsun'daki caninin ifadesi ortaya çıktı: Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirdim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı