• $15,8429
  • €16,7472
  • 927.402
  • 2394.83
22 Kasım 2011 Salı

İki kötü film birden

Geleneksel 'sigarayı bırakma' mevsimime girmiş bulunuyorum. Son iki yılda başaramadım gerçi - takipçiler hatırlayacaktır; 'çok etkili' olduğu söylenen yöntemlere başvurmuştum üstelik. Birincisi Allen Carr (bkz. 'Karar...' başlıklı, 30 Ocak 2010 yazım). İkincisi elektronik sigara - nikotin sakızı (bkz. 'Ben senin hayatından gittim oğlum sigara!' başlıklı 22 Aralık 2010 yazım). Champix adlı sigara bırakma ilacını da sokmuştum devreye bu ikincide. Ama nafile. Vaat ettiği gibi sigara isteğini yok etmeye yaramıştı ilaç gerçi de hayattan da bayağı soğutmuştu bunu yaparken. Tıka basa dolu 5 sayfaya ancak sığıyor yan etkileri zaten! Kutu bitene kadar sıktım dişimi. İlacı keser kesmez gerisin geri hortlamasaydı lanet sigara isteği... Erdiğim o nebat kıvamına razıydım ben. 3 ay kadar süren bu macera sonunda eski tempoyu yakaladım yine anlayacağınız içicilikte. Utancımdan bir şey de diyemedim devamında size. Sanki bir iki içip bırakırmışım gibi de geldi öte yandan. Ama bahane tabii. Yok öyle bir şey. İçiyorsan içiyorsun işte. Taa ki bir kez daha 'yeter artık!' diyene kadar. Pazar, o gündü işte benim için. Bir gece önce erkence kestim sigara içmeyi ve kalkınca da içmedim. Aman aman karar vermiş de değildim ama içmedim işte. Sürpriz oldu aslında bana da. Sigarasız saatleri kolaylaştırmak için de habire sinemaya attım kendimi o gün.

SİGARA İÇİLMEZ!
Bitmeyen vampir romansı 'Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti - Bölüm 1'i, ardından da Özer Kızıltan'ın merakla beklediğim aşk dramı 'Beni Unutma'yı izledim üst üste. Hangisi daha büyük eziyet oldu derseniz, 'Beni Unutma' derim... Ki 'Takva' gibi müstesna bir filmi yapan adamla bu filmi yapan, nasıl oluyor da aynı adam olabiliyor hayretler içindeyim! Neyse mühim değil. Sigara bırakma yolunda yürümek daha önemli şu an benim için. Ve bu ikinci gün. İlginçtir, nikotinle en küçük bir sorunum yok. Bütün mesele o hareketler toplamından kurtulmak ve o triptik duman atmosferi olmadan yaşamayı becerebilmek. Bir kaşık suda boğuvermek isteyeceğiniz, tahammülfersa bir tipim şu an. Ama olsun tüm bunlara değer be sayın sigaradan nefret eden! Ha gayret bu defa...

Cımbız
SANSÜRE HAYIR:
Mehmet Baransu ve Rasih Yılmaz, Ekşi Sözlük hakkında 'mahkemelerde binlerce suç duyurusu' yapacaklarını açıkladı. Sözlük yönetimi de, tehdit ve hakaretlerin takibinin hukuki yollardan yapılacağını belirtti. 22 KASIM öncesi, bilginin serbest dolaşımı için kamuoyu baskısının yoğunlaşması gereken tarihte bu tartışmayı yapmak üzücü olmanın ötesinde çok rahatsız edici. 20 bin insanın dahil olduğu bir oluşuma, kamuya açık bir alandan  'b.k böceği, çöplük faresi' seviyesinde tanımlamalarda bulunan gazetecilerin olduğu bir ülkede olmak ise talihsiz. (Işıl Cinmen'in, 'Mehmet Baransu'nun Ekşi Sözlük Kampanyası' başlıklı yazısından.)

Home Tweet  Home: Kasım'da doğalgaz faturası başkadır. (pulgu)

<p>Earle Dickson, 1920'li yılların başında genç ve oldukça sakar bir kadınla evli olan bir şirket ça

Yara bandı nasıl icat edildi? | İcat Çıkarma #7

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama