• $15,9368
  • €16,7963
  • 928.425
  • 2394.83
17 Aralık 2011 Cumartesi

İçinden hikaye geçen yemekler

Sofralarındaki lezzeti doyurucu sohbetleriyle harmanlamayı bilen insanlara hayranım. 'Serra Yılmaz'ın oynadığı reklam filmindeki 79 tarifli fırını daha yakından tanımak ister misiniz?' diye soran telefona hayır diyemezdim bu açıdan. Gecenin ev sahipliğini Arçelik Genel Müdürü Levent Çakıroğlu ile Serra Yılmaz birlikte yapıyordu zira. Rahmi Koç Müzesi'ndeki Halat Restoran'a varmamla kendimi filmin içinde bulmam bir oldu. Kıyafeti ve aksesuarları reklamdakiyle birebir aynıydı Serra Yılmaz'ın. Geceye özel bir açık mutfak kurulmuş ve A La Chef ankastre fırın da baş köşeye yerleşmişti üstelik mekanda. Mutfakta yaşamayı oldum olası sevdiğimden ambiyansın bana gayet uygun olduğunu söyleyebilirim. Sadece kadın gazetecilerin rağbet ettiği, beyaz eşya hatırası ve servis dedikodusu bol bir geceye başladık böylece.

BUNLARI BİLELİM
Firma hakkında heyecan verici rakamlar ve notlar aktaran Genel Müdür Levent Çakıroğlu'nun hızına pek yetişemedim, ama Serra Yılmaz'ın A La Chef fırında, hemen oracıkta pişirdiği Alsace usulü elmalı turtaya bayıldım. Fransa'nın 26 bölgesinden biri olan Alsace (Alzas okuyunuz), ülkenin doğu sınırında yer alıyor. Almanya ve İsviçre ile komşu olup, tarih boyunca anlaşmazlıklara sebep olmuş maceralı bir bölge ayrıca. 79 tarifli fırın gecesinden öğrendiklerimden biri bu işte! A La Chef hakkında öğrendiğim şeyler de var tabii:

MUTFAKTA 'SÖRF' HEYECANI
*Sörf teknolojisine sahip bu fırın, sıcak havayı sağdan-soldan üfleyerek profesyonel mutfaklara has lezzeti evlere taşıyor.
*79 yemek tarifli TFT ekrana, aile ve tatil albümlerinizi de yükleyebiliyorsunuz.
*Yoğun istek üzerine sunulan 5,5 cm'lik tepsisinde, kat kat börekler yapabiliyorsunuz.
Yeter ki mutfağa girmeye niyetiniz olsun, sayın evim evim güzel evim diyen. Adamlar her şeyi düşünmüş.

ÇALIŞMAYI ERDEM BİLEN NESİL
'Benim neslime öğretilen bir şey vardı; çalışmanın erdem olduğu... Ben de buna inandım ve böyle yaşıyorum...' Bir markanın reklam filminde oynamayı ilk kez kabul edişinin sebeplerini anlatırken kurdu bu cümleleri Serra Yılmaz. 'Yerli malı' bilincine sahip olduğunu da ifade etti devamında. Kuşkusuz ki, tercihlerimizi belirlemede birinci sırada değil bugün 'yerlilik'. Bütün ideolojiler gibi bunu da gömdü geçen zaman. Ancak kişisel deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki, 'hizmet devamlılığı' beyaz eşya tercihinde kesinlikle çok belirleyici bir kriter. Ve bu konuda Arçelik'in eline su dökecek firma bulmak hiç de kolay iş değil. Çağrı merkezlerinden başlayarak servis kalitesine verdikleri önemi işinizin düştüğü ilk anda anlayabilirsiniz.

Cımbız
GERÇEK GAZETECİLİK:
Es kaza bu haberi Yılmaz Özdil yapmış olsaydı artık yüzyılın haberi mi derdi milenyumun haberi mi derdi, siz takdir edin. Ama işte haberi yapan bir 'gariban muhabir' olunca, sallamak serbest. Allah'tan Yılmaz Özdil hala yönetici değil. Hele şükürler olsun ki onun yönetici olduğu bir yerde muhabirlik yapmıyorum. Yoksa bu haberi doğrudan çöpe atardı. Adına da gazetecilik diyerek... ('Kadına karakolda dayak' haberine imza atan Vatan Muhabiri Kemal GÖKTAŞ'ın, haberinin arkasında 'komplo' arayan Yılmaz ÖZDİL'e cevap metninden.)

Home Tweet Home: 'Erciş'e kütüphane kuruyoruz kampanyası devam ediyor. Çocuk ve gençlik kitapları göndererek siz de destek olabilirsiniz. (dinccoban)

<p>Earle Dickson, 1920'li yılların başında genç ve oldukça sakar bir kadınla evli olan bir şirket ça

Yara bandı nasıl icat edildi? | İcat Çıkarma #7

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama