• $15,884
  • €16,8175
  • 942.792
  • 2388.01
23 Ekim 2012 Salı

Haydi herkes yazıya!

Amerikalı, gönülçelici aktör Johnny Depp yayıncılığa başladı ve okuryazar kadınları deli bir heyecan sardı. Ünlü aktör, kaçık korsan Johnny Depp... Geçenlerde, 14 yıllık hayat arkadaşı Vanessa Paradis'ten ayrılınca yürekleri haydi yallah hop hop hop etmişti zaten her milletten kadının. Şimdi ise Amerika'nın ünlü yayınevlerinden Harper'la işbirliği yaparak yayıncılık dünyasına giriş yaptı yakışıklı aktör. Yakışıklı dediğime bakmayın kuru kuru, onu anlatmanın 'pire' hali olur olsa olsa bu. Doğuş'a bile 'yakışıklı popçu' denilen şu coğrafyada Johnny Depp'i tarif etmek için önce oturup derin bir nefes almalı hatta çekinmeyip yoga yaparak sakinleşmeliyiz. Hiç de abartmıyorum. Kadınlar kadar erkekleri de etkileyen cinsiyetler-üstü bir cazibe söz konusu. Olgunluk döneminde hayranlarını şaşırtmaya devam eden Depp, ünlü-ünsüz yazarlar, yeni kitaplar ve orijinal fikirlerle meşgul şu günlerde. Bu büyük haber, eli kalem tutan tüm kadınların yazı aşkını tetikledi haliyle. Yörüngeye giren erkek sayısı da aşağı değil hani. Rekabet büyük! Johnny Depp'in gönlünü, gözünü çelecek bir yazar çıkar mı aramızdan bilmiyorum tabii ama hayali bile tatlı. İnanmazsanız alıcı gözle bir soruşturun etrafınızı. Haklı olduğumu görecek ve kim bilir ne sürpriz tepkilerle karşılaşacaksınız.  

KARİYERDE 'ANNE' FAKTÖRÜ
Ferzan Özpetek, II. Roma Türk Film Festivali'nde ilk sinema macerası Hamam'dan söz etti. 'Yemekleri annem pişiriyordu', 'Bütçe kısıtlılığı filan değil resmen sürünüyorduk' diye de itiraf etti. Özpetek'in annesi gibi anneler hiç de az değil aslında Türk kariyer dünyasında. Özellikle de maaşlı, formal işleri reddedip hayallerinin peşinden koşan erkeğin en büyük destekçisi 'annesi' oluyor ilk yıllarda. Ofiste duran, kasaya bakan, tüm çalışanları doyuran, idarecilik yapan, terapistliğe soyunan, yastık altı birikimini oğluna sermaye yapan, yanı sıra ev işlerine tam zamanlı devam edip üstüne alışverişe de koşan süper-kahraman anneler... Onlar bu kadar fedakar olmasa, birçok 'yetenekli' erkek banka gişesinde yaşlanmaya mahkumdu. Açık ve net.

BOYU DEĞİL İŞLEVİ!
Eğer köşe yazarıysanız, dünyanın gerekli gereksiz tüm mail'leri sizi bulur. Siyasetten ekonomiye, sanattan alışverişe, turizmden spora, gönül abla ekolü iç dökmelerden aşk itiraflarına, kişisel gelişimden sağlığa her konuda 50'şer 50'şer düşer mesajlar posta kutunuza. Sabahın köründe ya da gece yarısı şöyle bir mail alırsınız ve rutindir artık sizin için bu: 'Büyük Penisin Derdi De Büyük...' Ciddi bir sağlık sorunu olabilir evet ama zamanlama itibarıyla yabancılaşırsınız konuya, elde değil. Yine de detay vermek gerekirse, anormal büyüklükte penisi olan erkeklerin dramı şöyle(imiş)...
1) Giyim kuşamlarına dikkat etmeleri gerekir - bkz. Geçenlerde havaalanında durdurulup üzerinde silah aranan ve 22 cm'lik penisiyle Guinness rekorlar kitabına giren adam.
2) Bale gibi meslekleri yapamazlar (tayt sorunu).
3) Umuma açık tuvalet ve hamamlarda rahat edemezler.
4) Ereksiyon devamlılığında sorun yaşarlar. Hatta bazı vakalarda bayılmalara rastlanır (kan yetmezliği).
5) Seks yaparken partnerlerine hasar verdiklerinden ve can yaktıklarından, pozisyon fakirliğine mahkum yaşarlar.    

YILDIZLAR VE SİNEMA
Bol Altın Portakallı bir filmin yapımcısı ve yönetmeniyle sohbet ederken öğrendim ki, çekimlere başlamadan önce mutlaka astrolog ziyareti yapıyorlarmış. Gökyüzü ve yıldızların gösterdiği talihli tarihlerde işe başlıyorlarmış. Ki bu filmde de öyle yapmışlar ve zaten de festival döneminde yoğunlaşan yüksek enerji dalgası, ödül müjdesini önceden vermiş bile onlara. Bu kadar dikkat etmiyorlarmış aslında önceleri yıldızlara, fakat Merkür geri giderken başladıkları bir dizi batınca... Konuya gereken ehemmiyeti göstermeye başlamışlar. Şimdi mutlular. Nasıl ama? Filmin de, astroloğun da adı bende saklı.  

KISA BİR ARA
Bayramı İstanbul'da geçirme planım birden değişti, birkaç gün buralarda olmayacağım. Döndüğümde neler olduğunu anlatırım elbet. Müsaadenizle... İyi bayramlar şimdiden.

Hope Tweet Hope: 'Bazen her şeyi bırakıp prenses olayım diyorum.' (@aduket_etkisi)

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister