• $16,0969
  • €17,3268
  • 966.472
  • 2375
28 Temmuz 2011 Perşembe

Gölgedeki melek

Dünyaya kazık çakmak, antiaging'e tapmak, her darbeden zaferle çıkmak, krizleri fırsata çevirmek, başarıdan başarıya koşmak, Benjamin Button olmak bunca in'ken; 27 yaşında bir kimselere benzemezin, tüm yeteneğini, sonsuza kadar kalmak yerine çekip gitmeye adamasını anlamak hayli zor bu dünya için.
Taçlar arasından 'kusurlu kraliçe' tacına yazgılı bir Amy Winehouse'dan, bir Ajda Pekkan çıkmasını beklemek yersizdi zaten. Tüm uyumsuzlar gibi fazla kalamadı buralarda. Zengin kalkışıyla son verdi büyülü ziyaretine. Gönül isterdi ki, pamuklara sarsın, kıyamasın, dünyanın onu sevdiğinin yarısı kadar da o sevsin kendini. Ama olmadı. Varlığını her şeyden baskın hissettiği kara bulutu, buna bir türlü izin vermedi. Sonsuz bir nüfuz edilmezlikle geldi, başına buyruk bir hayal kırıklığıyla gitti. Bu dünyadan bir Amy geçti.

Kankalık aşkı öldürdü
Geçenlerde Özlem Tekin'i yeşil saçlarıyla televizyonda görünce eyvah dedim, ters giden bir şeyler var. Aşkla başı dertte olan kadın hırsını derhal saçından çıkarır çünkü. Tez gelen haber, içime düşen kurda tercüman oldu nitekim: Boşanıyormuş Özlem Tekin. Gerekçesi ise 'artık kanka olmaları'... Diyecek bir şey yok, makul sebep. Eşi Cem Öcal'la uzun süre birlikte çalıştıklarını da düşününce, iyice anlaşılır geliyor kulağa. Yaralamayan, karalamayan bir son. Hayırlısı olsun her ikisi için de.

NE KADAR UZAK, NE KADAR YAKIN?
İlişkilerin en büyük açmazı, mesafe. Mıç mıç mıç olmaktan hayır gelmiyor. Kim kime dum dumalık zaten adı üstünde. Bir varmış bir yokmuş desen o da sakat. İyi sıhhatte olsunlara karışır şehir efsanesi olursun alimallah. Bence ideali şu desem, birine uyar öbürüne uymaz. Ama iyi arkadaş, iyi sırdaş olmakla 'kanka' olmak arasındaki sınırda mutabık olmak lazım. O kesin.

Burak Aksak kafası
Sezonun fenomen dizisi Leyla ile Mecnun'un 1985 doğumlu senaristi Burak Aksak'la Dizikolik (TRT 1) için buluştuk. İlk izlenimlerimi ve öğrendiklerimi hemen aktarayım, devamını da cumartesiye saklayayım sayın meraktan çatlayan:
Yazdığı karakterler kadar komik, yabancılaşmaya hazır ve normalde kolayca söylenmeyen şeyleri öylesine söyleyiveren biri. Yakaladıkları başarıdan çok memnun ve fakat bunun sürpriz olduğunu dile getirmekten zerre gocunmuyor. Evinde televizyon yok. Çekimlerde sete gitmiyor. Diziyi, herkes gibi yayında izliyor. Ve tıpkı İsmail Abi gibi onun da kız arkadaşı yok.

Amatörle acemi arasındaki 7 fark
- Acemi endişe duyar, amatör heyecan
- Acemi arkalara saklanır, amatör öne atılır
- Acemi kendine odaklıdır, amatör isteklerine
- Acemi yüzleşmekten kaçar, amatör bundan coşku duyar
- Acemi olumsuzluğa dayanamaz, amatör bundan ders çıkarır
- Acemi gönülsüzlükte birincidir, amatör gönüllülükte
- Acemi sevimsizdir, amatör sevimli

Home Tweet Home:     Sıcaklardan bıktınız mı?
Klimanız yok mu? Hemen, herhangi bir birine değer verin, bir haftada sizi  hayattan soğutsun!
(twitter.com/buralar_benim)

<p>Seksenler, Doksanlar, Ertuğrul 1890, Papatyam ve Yeditepe İstanbul birçok unutulmaz projede rol a

Deniz Oral Turgut Özal rolünü anlattı! Meğer ilk düşünülen isim bambaşka biriymiş

Vahşi doğanın en acımasız canlıları! İşte korkutucu özellikleri

NASA tarih verdi! Dünya'ya doğru hızla yaklaşıyor

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Her anını kaydetti