• $13,5464
  • €15,3656
  • 799.65
  • 1910.29
25 Eylül 2012 Salı

Friends enflasyonuna karşı denenmiş ve garantili formül

İlişkiler konusunda ne kadar seçici olursak olalım Facebook'ta tutucu olamıyoruz. Ne kadar nazlansak da ortak arkadaşların hatırına falan 'friends' deyiveriyoruz hiç tanımadığımız birilerine ve liste kabarıyor zamanla. Ne ara, niye eklediğimizi hatırlamadığımız birtakım 'yabancılar' arasında buluyoruz kendimizi neden sonra. Kahramanımız, kalabalıklar içinde yalnız hissetmektedir, halbuki eklenecek nice yeni friends vardır bu aşamada. Dijital cinnetin soluğu ensemizde, herkesi silmeye gidip gidip dönüyor elimiz haliyle. Öfkeyle kalkıp zararla oturmak da var tabii seçenekler arasında. Peki ne yapmalı? Radikal bir harekete kalkışmadan bu cinneti aşmanın kullanışlı formülü bana göre: Her (+1) friend için, (-1) friend! Alınmaca, darılmaca yok. Gayet adil bir mantık. Listeyi kontrol altına alıp sabitlemek gibi bir niyetiniz varsa, 'eski arkadaşlarınızı atın, yenilere yer açın'. Pek sevimli gelmiyor kulağa kabul ama zaman değişince çelik de değişti dear friends. Ben kullanıyorum ve gayet güzel çalışıyor. Tavsiye ederim.

Kim korkar alışveriş canavarından!
Ekran insanıysanız, hiç bitmeyen kostüm derdi-tasası-trafiği yüzünden içinizdeki alışveriş canavarı etkisiz elemana dönüşüyor yıllar içinde (kendi adıma öyle en azından). Başlarda heyecan veren o yoğun giyim-kuşam macerası giderek angaryaya dönüşüyor. Sıradan bir kadının başını döndüren bütün o mağazalar, janjanlı vitrinler, reyonlar, fırsat ürünleri vs. gün geliyor, neredeyse 'hiç' oluyor gözünüzde. Yeni ciciler edinmeye olan büyük aşkınız, daha kabine giden o ince uzun yola girmeden soluyor ve elleriniz bomboş kalıyor. Mesleki deformasyon ama depresyon habercisi de bir durum öte yandan. Çünkü dünya dolusu kadının terapisi olan alışveriş tutkusu vız gelip tırıs gidiyor size. Fakat iyi yanı şu ki; kazanan 'kasa' değil siz oluyorsunuz bu macerada. Bu da bonus. İçimdeki alışveriş canavarı sizlere ömür, kısacası. Ne varsa kitap ve müzik marketlerde var.

Orhan Baba'ya bağlamak
Derme çatma duygusal iklimimize tercüman olduğundan mı, yoksa bu koca şehir bizi yutacak diye içten içe hala korktuğumuzdan mı nedirse, popüler kültür dünyamızın en güçlü damarı arabesk. Orhan Gencebay'ın 60. yıl albümü görkem yaptı bu anlamda. Çift CD'lik altın kaplama albümde yok yok. Henüz birinci CD'yi dinleyebildim ve ilk favorilerim Deniz Seki, Ebru Gündeş, Emel Sayın. 2012 model Orhan Baba şarkıları dinlemek için doğru mevsimdeyiz ya havaya girdim derhal. Fena halde arabesk triplerdeyim, döneceğim sayın okuyan.

Hope Tweet Hope:
'Her aşık olan kişi, ortalama 2 arkadaş kaybediyor.' (@UberFacts)

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

Hurdalıktan alınan arabanın muhteşem değişimi

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor