• $7,3076
  • €8,7771
  • 403.228
  • 1535.76
05 Ocak 2012 Perşembe

Estetik cerrahi ve intikam

Gereceğim, gereceğim / Görürsün sana neler edeceğim' nakaratlı, 'intikam ateşiyle yanan kadın' şarkısının notaları neşterle yazılıyor. Gidin şöyle meşhur bir estetik cerrahi kliniğine kendi gözlerinizle görün. Ne hikayeler, ne kadınlar, ne sonu gelmez arzular... Cerrahların da, ekibinde çalışanların da ruh sağlıklarını korumalarının çocuk oyuncağı olmadığını hemencecik anlarsınız. İntikam eskisi gibi sadece soğuk değil, aynı zamanda 'kanlı' bir yemek artık. Pekiii, ya intikam peşinde olan 'hasta' değil de, cerrahın ta kendisi olursa? Varın olasılıkları siz düşünün, sayın hayal gücü sınır tanımayan...

İÇİNDE YAŞADIĞIM DERİ

Pek tekin bir film adı değil. Ama kabul edersiniz ki, bir ideal ve kaygı alanı olarak son derece 'çekici' bir ilgi odağı 'vücut'. Afacan bir sarman merakıyla gittim anlayacağınız, İspanyol yönetmen Pedro Almodovar'ın 'İçinde Yaşadığım Deri' (La Piel Que Habito) adlı son filmine. Dünyaya, bizzat kendi elleriyle parlatıp hediye ettiği Antonio Banderas'la yeniden bir aradaydılar ki, sırf bu bile zil takıp oynamaya yeterdi. Üstüne de konu 'estetik cerrahi' ki, Almadovar dünyasındaki cinsiyet trafiğini bilenler için son derece esrarengiz vaatler içeriyor bu bileşim. Çok detaya girmek niyetinde değilim ancak hiç abartmıyorum, Ne? Yuh! A-ha! O-ha! nidalarıyla izledik filmi.

TRAJEDİLER YUMAĞI

Fransız polisiye yazarı Thierry Jonquet'in 'Tarantula' adlı romanından uyarlanan filmde, bilimsel deneyler üzerinde çalışan ünlü ve başarılı estetik cerrah Robert Ledgard (Antonio Banderas), esaslı bir anti-kahraman. Karısı, kızı ve 'kahyası' bildiği annesinin hayatları ise ünlü doktorun bildiği ve bilmediği trajedilerle dolu. Filmin can alıcı meselesi, yani cerrahın 'intikamı' ise bambaşka. Müsterih olunuz ki, size ondan söz edip hevesinizi asla zedelemeyeceğim Sayın Lavinya. Buraya kadarı devede sadece kulak. Hayatın labirentlerinde kaybolmak ilginizi çekiyorsa hiç durmayın, mutlaka izleyin.
Not: Kafa bin beş yüzken bir kızla sevişmeye kalktığınızda, babasının 'deli' bir estetik cerrah olabileceğini ve bunun size 'neye' mal olabileceğini bir an olsun düşünün derim (bu bir oksimoron evet o yüzden siz iyisi mi bu olasılığı ayıkken, enine boyuna düşünün).

Türbanlı rallici... Why not?
Borusan ile milli rallici Burcu Çetinkaya arasında yaşanan sponsorluk krizi; açık/kapalı tüm kadınlar açısından sinir bozucu. Bir musibet bin nasihatten evla madem... Başı kapalı kadınlar arasından şöyle sıkı bir şoför çıksa da konu, adrenalin dozu yüksek bir finale erse hayalindeyim. Defilede, rock konserinde, stil sayfalarında, ekranlarda türbanlılar olduğuna göre, ralli pistlerinde neden olmasın? Hadi kızlar basın gaza.

Home Tweet Home:
Aşırı hız yapan hayat kariyerlere çarparak durabildi. (manyetikbant)

<p>Dünyaca ünlü bir markanın eski modeli Adriana Lima ve saltbea hareketi ile popüler olan Nusret Gö

Haftanın Magazin Başlıkları... Fahriye Evcen, Kuruluş Osman'da

Çorum'da 7 bin 291 litre sahte içki ele geçirildi

İstanbul'da yüzde 50 kapasiteyle kafe ve restoranlar ilk müşterilerini aldı

Yeni normalleşme süreciyle okullarda yüz yüze eğitim başlandı! İşte ilk kareler