• $16,5387
  • €17,5826
  • 971.193
  • 2529.26
12 Haziran 2012 Salı

Erkek medyanın yaz keyfi!

Yaz geldi nihayet deniz-havuz sezonu açıldı derken, yılın ilk mayo kurbanı da gecikmedi. Bin yıldır yerinde sayan 'iştahlı' haberlerden bir benzeriyle sürmanşet oldu dün Gülben Ergen: 'Havluyla saklamaya çalışsa da mayolu görüntülenmekten kurtulamadı. Bol photoshop'lu fotoğraflarının aksine selülitleri ve göbeğiyle dikkat çeken ünlü şarkıcı...' (HT Magazin). Kedilerin bile gülüp geçtiği şu ilkel nakarattan kurtulma şansı nedir acaba yurdum celebrity'sinin? Bu gibi haberlerle daha da net anlaşılıyor ki; Türkçe 'magazin' demek; 'kör', 'topal', 'şişman' görünce arsızca alay eden 7 yaş sokak çocuğu zalimliği demek. Başıboş öylece dolanıyorlar etrafta, 'ne garabet bulsak/üretsek de ekmek yesek' diye aranıyorlar. Sorunca da, 'görev' oluyor adı. Magazin müdürlerine, o ulvi görev vericilere soruyorum bu nedenle:

BU MU ELİNİZDEN GELEN?
N'oluyor selülit yayınlayınca? Başınız göğe mi eriyor? Daha havalı biri mi oluyorsunuz meslektaş arasında? Ya da sosyal ortamlarda saygınlığınız mı artıyor? Başka türlü bir 'magazin' gerçekten ama gerçekten gelmiyor mu elinizden? Tek bildiğiniz bu mu? Nedir bu? Bir tür mikrop? Virüs ya da salgın mı? 'İnsanlarla alay etmek ayıp' demedi mi küçükken kimse size? Ne gibi bir 'fayda' sunmuş oluyorsunuz bu yolla kamuya? Öğretici mi? İbretlik mi? Gerçeğin ta kendisi mi? Ne bu sahi? Bu mesleği böyle yapacağınıza gidin limon satın diyeceğim ama ya kovarlar ya döverler böylelerini. Barındırmazlar 'gerçek' dünyada.

"erkek1.jpg"Bana plüm'ünü söyle...

Sana kim olduğunu söyleyeyim, sayın bunalan. Küçük şeylerle mutlu olmak için, dostluk için, kardeşlik için, barış dolu, daha iyi bir dünya için plüm'le tanışmaya hazır mıyız, arkadaşlar! Erik Apartmanı'nda, bir yaz balkonunda başlıyor 'plüm' macerası (plüm - plum - 'erik' demek Almanca). Aklı renkle dolu iki kız, tasarlıyor, çiziyor, kesiyor, boyuyor, çeşit çeşit tasarlıyorlar. 'Doktor bu ne?' diye sorana da, düşünüp düşünüp 'plüm bu!' diyorlar. O günden beri yeni yeni plüm'ler yapıp duruyorlar. O kadar beğeniliyor ki yurtdışına göç başlıyor plümler diyarında. "erkek2.jpg"Türkiye'de de seveni giderek artıyor. Benim rastladığım ilk plüm arkadaşımın boynundan sarkan Woody'ydi mesela. O gün bugündür hastasıyım. İsterim ki, sayın takipçi de tanışsın plüm'le; www.plumpalace.blogspot.com'da onlarcası var. 'Arabesk Serisi' benim yeni favorim, geçen Madonna partisine Plüm Baba'yla katıldım. Tam hediyelik, durduk yere mutlu olmalık, özel hissetmelik şey şu plüm!      

Cımbız
'Bİze '3 çocuk doğurun' talimatı vereceğinize bebeğini bırakacak yeri olmayan, annesinden kayınvalidesinden medet uman, süt iznini kullanamadığı için bebeğini emziremeyen, büyüttüğü çocuğunu kreşe gönderecek parası olmayan annelerin derdine derman bulun önce!
'Kürtaj cinayettir!' sözünü bu kadar rahat sarf etmeniz, biz kadınları katil gibi göstermeniz bakın nelere sebep oluyor. Almanya'da bir Türk, bebeğini doğurmak istemediğini söyleyen karısının başını kesip sokağa atmış. Siz önce gerçek katillerin peşine düşün! Biz ne caniyiz ne de katil ama sizin yaptığınız bu işler canilere ilham kaynağı olmaya devam ediyor.' (İkizleri için gün sayan gazeteci Özlem Akarsu ÇELİK'in, 'Benim bedenim, benim hamileliğim' ifadesiyle manşet olan, 'İsyan ediyorum!' başlıklı yazısından - 10-06-2012, AKŞAM)

Hope Tweet Hope: 'Ben çocukken kavuniçi diye bir renk vardı' (@aysekucuroglu)

<h2><span style='font-size: 1.6rem;'>Yonca-Onuk Tersanesi<span style='font-weight: normal;'> ve </sp

ULAQ VE SALVO'NUN ARDINDAN DENİZLERDEKİ YENİ GÜÇ SANCAR!

Gökten buz kültesi düştü! Çoban 'bomba patladığını zannetti

Lise öğrencileri 40 günde yaptı! Tek şarjla 70 kilometre yol yapabiliyor

35 ton etil alkol ele geçirildi! Ankara'da sahte içki baskını