• $13,4682
  • €15,3551
  • 787.451
  • 2085.76
11 Şubat 2012 Cumartesi

14 Şubat'tan sağ çıkmanın püf noktaları

Günlük hayatta hemen her sorunu gideren bir 'püf noktası' mevcutken romantik ilişkilerde hemen hepimiz, söküğünü dikemeyen birer terziyiz. Hele de özel günlerin yurtta ve dünyada yol açtığı performans anksiyetesi göz önüne alındığında, 15 Şubat sabahına sağ salim erişmek neredeyse imkansızdır. Bu nedenle, konuyu bir sosyal sorumluluk bilinciyle ele aldım ve işinize yarayacağını umduğum kimi ipuçlarını vakitlice derledim. Buyursunlar:  
- Aşk, her yaştan insanın sevdiği nefis tatlardandır. Fakat bazı püf noktaları vardır ki lezzetine lezzet katabilirsiniz. Örneğin; duyguları coşturmadan bir gün önceden ılık suda bekletmeniz gerekir.
Ayrıca aşkın hazmı zor olduğundan, içine ara ara az miktarda şeker atarsanız ortamın gazını almaya yardımcı olacaktır.
- Nemli bir bezi karbonata yatırın ve pamuk kalbinizin üzerindeki lekeleri bu bezle saat yönünde ovun. Bu sayede kalbiniz hem yaz güneşi gibi parlayacak hem de geçmişin istenmeyen izlerinden arınacaktır.
- Süt kaynattığınız kabın içine ters çevrilmiş fincan koyarsanız, fallarınızda çıkan 'kısmet', Sevgililer Günü'nde muhakkak kapınızı çalacaktır. Çalsa ne olur, çalmasa ne olur demeyin, deneyin...
- Kalbinizi dolu ve olduğundan daha mutlu göstermek için, iri taşlı ve hacimli kolyeler yerine göğüs kısmına doğru uzanan ince zincirleri ve küçük taşlı kolyeleri tercih etmelisiniz. Bu küçük hile, kalbinizi dolu ve dekoltenizi daha zarif gösterecektir.
- Yolunu gözlediğiniz 'hayırsız' yüzünden duygularınızın küflenmesinden endişe ediyorsanız, kalbinizin en altına kağıt havlu koyun. Kağıt havlu, gözyaşlarının yol açtığı aşırı nemi çekeceği için rutubeti ve küflenmeyi engelleyecektir.
- Sevgililer Günü'nde ilanı aşk etmeye karar verdiyseniz, sözcüklerinizin daha lezzetli algılanması ve karşı koyulmaz kokması için içine bir miktar hindistancevizi ve portakal kabuğu rendesi ekleyebilirsiniz.
- Hediye krizi ve umursamazlık nedeniyle sevgilinizi haşlayacaksanız, haşlama suyuna bir kaşık margarin ve bir - iki damla sirke koymalısınız. Böylece hem daha çabuk haşlanacak hem de vitaminini kaybetmeyecektir.
- Kaçıncı 14 Şubat'ınız olduğunu hatırlamayacak kadar uzun süredir beraberseniz, duygularınızın tazeliğini korumak için, hatıralarınızı güzelce ayıkladıktan sonra gazete kağıdına sararak saklayabilirsiniz. Sararmadan uzun süre dayandıklarını göreceksiniz.
- Sevgililer Günü arifesi kavgalarına ve ani laf sokmalara karşı basit ama tesirli bir çözüm arıyorsanız; kesme şekeri hafif ıslattıktan sonra acıyan yerin üzerine bastırınız. Hem yaranın zehrini almış hem de kaşınmayı önlemiş olursunuz.
- Aşk acısı, özellikle Sevgililer Günü'nde en çok dert yanılan sorunlardan biridir. İnatçı aşk acılarına hemen müdahale edilmezse unutulması çok zor hatta imkansızdır. Ve aradan yıllar geçse bile iz bırakma ihtimali vardır. Olur olmaz müdahaleler fayda yerine zarar vereceğinden, gerektiği kadar ekmek içini aşk acısının üzerine iyice bastırmalı ve sonrasında fazla bekletmeden gülümsemelisiniz.
- Hepimizin en büyük hayallerinden biri, pürüzsüz bir aşka sahip olmaktır. Asında evinizde hemen hemen her zaman bulunan yumurta, bal ve yoğurtla harika bir koruyucu maske yapabilirsiniz. 2 haftada bir uygulayabileceğiniz bu maske ile pürüzsüz bebeksi bir aşka sahip olacaksınız. Bu karışıma birkaç damla badem yağı da karıştırırsanız sonuç mükemmel olacaktır.
- Eğer yukarıdakilerden hiçbiri işe yaramazsa; 14 Şubat geçene kadar çömelip sessizce beklemekten başka çare yok. Eğer çömelmek yerine koşarak kaçmaya çalışırsanız mutlaka peşinize düşecek ve kolu bacağı feci şekilde kapacaktır. Aman diyeyim! Sakin...

Home Tweet Home:
'Kaslı olsun, yakışıklı olsun, romantik olsun, zengin olsun, beni çok sevsin diyen kız, Üzerine çikolata sosu da ister misin?' (askinbilimi)

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi