• $32,2049
  • €35,0285
  • 2506.3
  • 10734.3
9 Ekim 2020 Cuma

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul - 12/16 Ekim

Ülkemizin en önemli uluslararası moda etkinliği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul (MBFWI), Mercedes-Benz'in isim sponsorluğunda 15. sezonunu 12-16 Ekim tarihleri arasında tamamen dijital platformlar üzerinden sunmaya hazırlanıyor. İHKİB'in (İstanbul Hazır Giyim Ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği) organizasyonu ve Türkiye Tanıtım Grubu'nun desteğiyle gerçekleştirilecek etkinlik, resmi web sitesi olan http://www.mbfwistanbul.com adresinden takip edilebilecek.

Bu yıl tüm moda haftaları dijital platformda gerçekleştiği gibi ülkemizde bu sene bir ilk yaşayacak. Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan, ‘’Dijital etkinliklerin pandeminin değil, içinde yaşadığımız çağın doğal bir sonucu olduğunu düşünüyorum, MBFWI’nin de bu avantajlardan faydalanarak, hem ulusal hem de uluslararası anlamda daha geniş kitlelere ulaşacağına inanıyorum" açıklamasında bulundu.

MODA DEVİ’NDEN 20BİN TL DEĞERİNDE ERKEK ELBİSESİ!

Moda devi Gucci; 2020 Sonbahar/Kış koleksiyonunda yine yapmış yapacağını ve erkek elbisesi tasarlamış. 90’ların Grunge akımından ilhamla hazırlandığı belirtilen uzun gömlek elbise, 900 Euro yaklaşık 20 bin TL olarak satışa bile çıkmış. Turuncu renkli, ekose desenli, Peter Pan yaka, sedef düğmeler ve belinde ince saten kuşak detayları ile sunulan elbise gereken ilgi ve alakayı eleştirilerle beraber aldı. Marka yine çok iyi bir reklam stratejisi yürüttü ve haftanın en konuşulanları arasına girdi.

DÜNYA’NIN EN UZUN BACAKLI KADINI

Boy çoğumuz için önemli değil mi ? Kısa boylular hep uzun olmak ister, uzunlar da hep şikayet eder boyuma göre kıyafet bulmakta, ayakkabı bulmakta zorlanıyorum diye. Ama ya dünyanın en uzun bacaklı kadını olmak nasıldır ? ABD’li genç kadın Maci Currin, sol bacağı 135 ve sağ bacağı 134 santimetre olmak üzere dünyanın en uzun bacaklarına sahip kişi olarak, Guinness Dünya Rekor kitabına adını yazdıracak. Currin, kapılardan geçerken, arabaya binerken veya kıyafet denerken zorluklarla karşılaştığını, ancak uzun bacaklarının, okulunun voleybol takımında yer almanın avantaj sağladığını belirtti.

KOVİD-19’A KARŞI DOĞRU MASKE NASIL SEÇİLİR ?

Koranavirüs ile birlikte hayatımıza giren maske takma zorunluluğunun ardından,maske üretimi ve satışı en popüler sektör haline geldi. Bu konuda Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı, izinli üretim tesisleri olan AGL Grup Yönetim Kurulu Üyesi Emre Ağaoğlu’dan maske hakkında önemli bilgiler aldık. Onlar AGL Grup olarak ;tüm dünyaya sağlık sektöründe güvenli ve en son teknoloji ile üretilen, medikal ürünleri ile hizmet vermeye devam ediyorlar.Bu yüzden de ülkemizde tıbbi malzeme konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmadı.

• Öncelikle fahiş fiyatlı ürünlerden uzak durulmasının altını çizdi.E-ticaret mağazalarında o kadar çok maske alternatifi var ki,gerçekten doğru maskeyi mi alıyoruz.Pahalı olması,gerçekten kalite olduğu anlamına mı geliyor ? Bu hataları yapmamak için ;

• Maskenin içerisinde filtre olup olmamasına dikkat edilmeli.Piyasada cerrahi maske görünümlü,ancak içinde hiçbir koruyucu kumaş olmayan maske kullanımı,sağlığımıza daha da çok zarar verebilir.Küçük bir test ile maske kalitesini yapabilirsiniz.Maskenizi taktıktan sonra,ağzınıza elinizi yaklaştırıp nefes verdiğinizde sıcaklık hissetmeniz bile bunu anlamanız için yeterlidir.2.test de hapşırdığınızda ya da öksürdüğünüzde maske ıslaklığını hemen dışarı vermişse bu doğru maske değildir.

• Maskeninizin burun kısmındaki ince metal sayesinde burun kısmından ayarlama yapılarak yüz bölgesine uyum sağlamasına dikkat ediniz. Yüz bölgesine siper görevi yapmasından dolayı her hangi bir sıvı sıçramasına karşı koruyucu özelliği bulunması önemlidir.

• Maskenin gerekli tıbbi cihaz belgelerinin olup olmaması ve kutu üzerinde CE işaretinin kontrolü, ürünün eczane, medikal ve dental ürün tedariği veya üretimi yapan profesyonel dağıtıcılardan alınması halkımız için kritik öneme sahip.”olduğunu sözlerine ekledi.

<p>İran resmi haber ajansı IRNA, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir A

Reisi hayatını kaybetti

BİM 21 Mayıs 2024 aktüel ürünler kataloğu

Büyük bir yıkımla karşılaştılar... Kalacak yer bulamayınca okullara sığındılar

Faizsiz kredi imkanı: 7 banka duyurdu! Anında onaylı 25.000 TL