• $32,7077
  • €34,952
  • 2443.46
  • 10516.5
28 Ağustos 2020 Cuma

Kurumsal dünyayı bırakıp, kendi markasını kurdu

Yıllardır tekstil sektöründe en önemli kurumsal markaların bünyesinde çalışan başarılı bir kadın o. Aynı zamanda okullu. Yani işin içinden gelen iğneden ipliğe, kumaştan, dikişe işin her aşamasını bilen biri: Tuğba Canıöz… Sektördeki tecrübelerini şimdi de kendi yarattığı “Ttotem by Tuğba Canıöz” markasıyla sunmaya karar vermiş. Kurumsal dünyayı bırakıp, en keyif aldığı insanları güzel giydirmek kısmını şimdi kendi tasarımlarıyla yapıyor. Markanın tasarımları dikkat çekici… Dil, din, ırk, cinsiyet ayırmayan, her tasarımın hikayesi olan ürünler. Kadına şiddete ve eşitsizliğe karşı tasarlanan “Adın Kadın” baskılı tişörtler, slogan baskılar, basit bir tişörtün tül detayıyla harika birleşmesi, oversize tasarımlarla rahatlık ve konfor yaratan, düz, sade, şık, hem kadın hem de erkeklerin giyebileceği zamansız parçalar. Marka şu anda Openhaus İstanbul ve Modul İstanbul’da satışa başlamış bile. Markanın isminin iki T harfinin anlamı ise Totem ve Tuğba’nın T’sinden geliyor. Moda sektöründe Türk tasarımcıların ve güçlü kadınların imzasını taşıyan markaların daha da fazla olması dileğiyle… Yolun eminim ki çok açık olacak Ttotem by Tuğba Canıöz.

O KENDİ BEBEK GİBİ

Sinem Kobal ve Kenan İmirzalıoğlu en güzel çiftlerden biri şüphesiz… Kobal’ın 7 aylık hamile fotoğrafını görünce insan ‘o kendi zaten bebek gibi’ diyor. Üzerindeki lila elbise ve sandaletleriyle küçük bir kız çocuğu gibi olmamış mı? Selma Çilek imzalı elbise bin 190 TL, sandaleti de 340 TL. Çok da hoş olmuş. Sağlıkla kucağına alsın inşallah güzel kızını.

SÜPERSTAR BU ARA ALATURKA

Ajda Pekkan ne giyse yakışmıyor mu? Yine sarı-siyah elbisesi içinde çok hoş görünüyor ama bu ara Süperstar farklı, tarz kostümleri yerine aynı model elbisenin farklı renkleri giyiniyor konserlerinde.

ŞİMDİ MODA, MATTO MODA

Moda sokaklarını sevmeyen yoktur herhalde. İstanbul’un gerçek anlamda en güzel semtlerinden birinde, gerçek kahve sevenler için yeni bir nokta keşfettim. Özellikle kahvesiz yapamam diyenlerdenseniz, mutlaka günün yorgunluğu ve stresini atmak için uğrayın derim. Konumu gereği Matto, size İstanbul’un gerçek anlamda en güzel köşelerinden birinde vakit geçirebilme imkanı da sunuyor. Atıfet Sokağın sessiz ve dingin en güzel köşesini hem canlı ve yaşayan bir yer haline getirmeyi hem de bunu yaparken bu dinginliği bozmamayı başarmışlar. Kahve makineleri arasında mükemmelliğiyle dikkat çeken La Marzocco, daha sokağın başında sizleri tüm zarafetiyle karşılayarak kendisine çekmeyi başarıyor. Üçüncü nesil kahveciliğin hakkını hem sunum hem de demleme ve hazırlama şekillerindeki titizlikle sonuna kadar vererek, menülerindeki -şimdilik- altı çeşit kahvenin her birini vazgeçilmez ve özel kılmışlar. Özetle, bir fincan kahveyi günlük hayatımızın en özel anlarından birine dönüştürmeyi hedefliyorlar. Peki bunu nasıl yapıyorlar? Onların sadece basit birer kahve çekirdeği olmadığını bilen ve hak ettiği değeri gösteren muazzam yetenekli ellerin sayesinde.

<p>Sarıyer'deki Memduh Paşa Yalısı soygunuyla ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Peki

Film gibi yalı soygununun yeni görüntüleri ortaya çıktı!

2024 Kurban Bayramı namazı saat kaçta? İşte il il namaz vakitleri

20 milyonu aşkın öğrenci karne alarak yaz tatiline girdi

Dünyanın en büyük helikopter filosuna sahip ülkeleri! Türkiye'nin yükselişi devam ediyor