• $32,5038
  • €34,7826
  • 2499.53
  • 9693.46
3 Nisan 2020 Cuma

Koronavirüs'e karşı maskeli ünlüler

Korana virüs tüm dünyayı etkisi altına alırken, Türkiye’yi de es geçmedi. Sokakta her daim şık ve bakımlı gördüğümüz ünlüler de artık maskesiz sokağa çıkamıyorlar. Spor kıyafetler, şapkalar ve en önemlisi maskesiz sokakta yürümek imkansız.

Hadise; beyaz şapka ve maskesiyle kendini tamamen kamufle etmiş. Banu Zorlu ise silver montu ve uzun açık saçlarıyla maskeli bile çok tarz ve bakımlı. Şeyma Şubaşı; erkek arkadaşıyla her zamanki gibi spor ve sıfır makyaj halleriyle tedbiri elden bırakmamış. Maskelerini takıp alışverişe çıkmışlar. Nusret; her daim farklı. Bu kez de Hollywood starlarından esinlenerek gaz maskesiyle. Serdar Ortaç; hastaneye maskesini takıp gitti. Günay Musaveya da maske dışında güneş gözlükleriyle zor tanındı. 

Kadir İnanır; maskenin önemini evden paylaştığı resimle belirten ünlülerimizden. Meryem Uzerli; güvenlik önlemlerini almış eldiveni de unutmamış. Çiğdem Batur; tam bir sağlık görevlisi gibi maskesini takmış.

EVDE MASKEMİ YAPTIM

Korana virüs salgını sebebiyle maskesiz dışarı çıkamayanlara evde kolay ve masrafsız maske tarifi. Ben yaptım ve oldu. Öncelikle; pamuklu ve likralı bir kumaşa ihtiyacınız olacak. A4 kağıdı üzerinde kalıbınızı hazırlayabilirsiniz.

Kağıt üzerine 15 cm enine düz bir çizgi çizin. Bu çizginin sağ tarafına 6 cm dikey, yanına 9 cm dikey çizerek 15 cm’i bölün. Resimdeki gibi kulak şeklinde çiziminizi yapın. Kulaklarınıza geçirmek içinde yuvarlak kısmı kesiniz. Katlanmış kumaş üzerinde kesiminizi yapın ve burun hizasını silikon veya dikerek birleştiriniz. Hem ekonomik hem de tek kullanımlık olmayan maskeniz her daim yanınızda olsun.

MODA DEVİNDEN “2 MİLYON EURO’LUK” DEV YARDIM”

Bünyesinde Balmain gibi birçok moda markası bulunan Katarlı Mayhoola Grubu; hastanelerde korona virüs tedavisinde medikal personellerin ihtiyaçlarını gidermek için büyük bir yardım kampanyası başlattı. 2 milyon euroluk bağış yapacağını açıklayan grup, 1 milyon euroyu Milano’da bulunan medikal merkezlerine aktaracak. Yoğun bakım servisinde gerekli olan özel cihazlar bu sayede daha fazla olacak. Diğer 1 milyon euro da ülkenin tüm şehirlerinde hizmet veren sağlık personeli ve ihtiyaçlarına destek için harcanacak. Bu zor günlerde özellikle böyle büyük grupların yaptığı bağışlar ve yardımlar çok önemli. Diğer tüm marka ve moda devlerine örnek olacak, çok güzel bir destek. 

<p>İsrail'in hava saldırısına müdahalesi yaklaşık 1 milyar  dolara mal oldu.</p><p>İran'ın hava araç

İsrail-İran saldırısının maliyeti ne?

Kaçıran pişman oluyor: 50.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri…

Bodrum'da inşaatta toprak kayması! İki işçi, yaralı olarak kurtarıldı

Uşak'ta şiddetli fırtına! Bazı ev ve ahırların çatısı zarar gördü