• $32,8538
  • €35,6943
  • 2554.3
  • 11100.9
24 Temmuz 2020 Cuma

Kadınların mutlu olduğu bir dünya! Çok bir şey istemiyoruz değil mi?

Bu hafta Pınar Gültekin’in ölümüyle nasıl üzüldük, nasıl sarsıldık, ağladık, boğazımız düğümlendi, öfkelendik, bir sürü duyguyu bir arada yaşadık. Ama elimizden hiçbir şey gelmedi bundan başka. Nasıl korktun, nasıl çaresizdin, nasıl sesini duyuramadın, düşünmek bile çok zor. Ve bizde seninle yine korktuk. Sokağa çıkmaktan, yalnız yürümekten, eve tek başına girmekten… Sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada bu caniler kol geziyor maalesef. İçimizdeler, otobüsteler, sokaktalar, alışveriş merkezindeler, belki oturduğumuz bir kafedeler. Özgecan, Münevver Karabulut, Emine Bulut ve daha niceleri… Bitmiyor… Hayvan katliamları, kadın, çocuk cinayetleri... Ve maalesef tüm dünyada kadına şiddet haberleri her gün kulağımızda… Şiddet hayatın her yerinde devam ediyor. Kadının yaşam hakkı nerede? Birde bu vahşeti aşk, sevgi, kıskançlık duygularıyla birleştirip savunma yapıyorlar. Sevgi ve aşkı bu vahşete alet etmeyin. Nasıl bir dönemden geçiyoruz inanılır gibi değil, ünlüsünden ünsüzüne kadına şiddetin her türlüsünü görmeye devam ediyoruz. Caninin en ağır cezayı alması dileğiyle… Gencecik hayatların bu şekilde hayata veda etmesinin çok ağır bedelleri olmalı… Allah acılı ailesine sabır versin…

HOLLYWOOD MASKESİZ ÇIKMIYORLAR

Hollywood starları maske konusunda çok hassas. Sosyal hayatlarına devam eden yıldızlar, alışverişe giderken de spor yaparken de maske kuralına çok güzel örnek oluyorlar.

Jennifer Lopez; bisiklet kullanırken de maske konusunda taviz vermemiş. Yine tabii ki spor yaparken bile çok stil.

Angelina Jolie; sade ama şık beyaz, uzun kollu elbisesinin içinde. Gri maske tercih etmiş bu kombinine.

Paris Hilton; maskeden ziyade elbisesine uyumlu dantel bir maske tercih etmiş.

Meghan Markle ve Prens Harry de beyaz maskeleri ile maske konusunun ciddiyetini sokakta gösterenlerden.

HADİSE’YE BİR ŞEYLER OLDU!

Hadise; tarzında öyle bir değişikliğe gitti ki; nerede o eski Hadise dedirtiyor. O mini, dekolteli elbiseler, mayokiniler gitti, yerine çok farklı tarzda bir kadın geldi son dönemde. Sosyal medya paylaşımlarında tulum, baştan ayağa kadar uzun ve kollu elbiseleriyle tarzındaki değişimi göstermeye başladı. Bu Hadise diğerine göre kesinlikle daha şık oldu. Saçları, makyajıyla çok güzel bir Hadise… Bu değişimde kesin birilerinin dokunuşları var gibi…

CEMAL GİTMİŞ, CAN GELMİŞ

Survivor Şampiyonu Cemal Can’ın ilk işi yarışma boyunca söylediği sakallarını kesmek olmuş. Biz sakallı Cemal Can’ı öyle benimsemişiz ki, bu halini garipsedik. Hangi hali daha iyi derseniz, ben sakallı Cemal Can derim, ama o her haliyle zaten çok sempatik değil mi? Cemal Can; kesinlikle çok iyi bir ekran yüzü olacak gibi görünüyor.

KENDİNİZİ ÖDÜLLENDİRİN

Pandemi sürecinde sokaktan ve dış mekanlardan o kadar uzak kaldık ki; dışarda bir yemek keyfi yapmak bile lüks oldu. Süreç yavaş yavaş biterken ilk olarak sokak lezzetlerine hasret, üçüncü şubesini Bebek’te açan Fireroom’da buldum kendimi. Başında da Hazer Armani imzası olan bir mutfak olunca gönül rahatlığıyla bir deneyim yaşıyorsunuz. Hem sokak lezzetlerinin hem de yöresel lezzetlerin yorumlandığı, etinden ekmeğine kendi üretimi olan doğal ürünler, el yapımı burger seçenekleriyle bir lezzet şöleni. Yenilenmiş menü de benim favorim Plate Burgerler. Plate Burger demek, dilediğiniz kadar ekstra burger köftesi ve ekstra soslar ekleyebildiğiniz, kendi burger kombinasyonlarınızı yapabildiğiniz, lezzet ötesi bir burger deneyimi demektir. Güler yüzlü ve kendiniz çok rahat hissedeceğiniz bir ortam arayanlar için İstanbul’da en iyi lokasyon diyebilirim. Hadi kendinizi ödüllendirin.

Yalova'da ölü yunus kıyıya vurdu

Yaklaşık bir şarjör mermi boşalttı... Düşe kalka hedef aldı iş yerine arka arkaya ateş açtı

Ebru Özkan yeni imajıyla hayran bıraktı

Ebru Özkan yeni imajıyla beğeni topladı!