• $32,3607
  • €34,4602
  • 2438.65
  • 9814.19
6 Kasım 2020 Cuma

İzmir'de hayat sıfırdan nasıl başlayacak!

İzmir depremi tüm Türkiye’ye deprem gerçeğini tekrar hatırlatırken, insanlığımızı da, iyi niyeti de sevgiyi ve saygıyı da bize sorgulattı. Kurtarma çalışmaları sona erdi ve herşey normalleşmeye başladı hayatlarımızda. Ama onlar için hayat sıfırdan başlayacak

• Sabah evleri yerine deprem çadırlarında uyananlar var

• Çok acı da olsa ölüm gerçeği ile yüzleşen evlatlar, anneler, babalar, anneanneler, dedeler, kardeşler, abiler var. Bu acının zaten tarifi yok.

MİNNETTAR OLDUKLARIMIZ VAR

Enkaz çalışmalarında gece gündüz, soğuk ayaz demeden canla başla çalışan isimsiz kahramanlarımız var. Her bir canı kendi anne-babası, kendi evladını bulmuş gibi sevinen kahramalar onlar. Tüm yardım kuruluşlarının ve acil müdahele ekiplerinin hakkını ödeyemeyiz.

MUCİZELER VAR, UMUT HEP VAR

Bize öyle mucizeler gösterdiler ki, umut hep var dedirttiler. O minicik kalpleri ile o enkazın altında İdil, Elif, Buse, Günay ve Ayda öyle büyük bir yaşam savaşı verdiler ki, bu çocuklarımız bize ne çok duyguyu bir arada yaşattı. Şimdi çocuklar hayat yeniden başlayacak sizler için. O enkazın altından nasıl bu kadar güçlü çıktıysanız,şimdi hayat yolculuğundan daha güçlü çıkacaksınız eminim. Siz çok özel çocuklarsınız.

“FENOMEN DENEN İŞSİZLER”

• Sosyal medya fenomi denen işsizler. Hiçbir işe yaramayan, hiçbir şey üretmeyen, kendine bile bir faydası olmayanlar. Onlar kendini bilir, her fenomen tabii ki öyle değil. Yardım için gece gündüz çalışanlara değil sözüm. Herkesi gördük !

• Cadılar bayramı partileri düzenleyenler, kendi bayramından habersiz, başkalarının bayramlarını kutlayanlar. Böyle acı bir günde hala parti paylaşımı yapanlar…

• Hala gezdikleri yerleri paylaşan, tanıtımda olan, sosyal mecradan iki kuruş fazla para kazanmak için link yayınlar

• E-ticaret sitelerinden ‘Umudunu asla kaybetme’ yazılı kahve fincanı satışı yapan da gördük. O kahve fincanı ile hangi insan kahve içer. Ticaretinde, pazarlama stratejinde kahrolsun.Trendyol çok hızlı müdahele edip, firmayı da ürünü de sistemden çıkardı neyse ki…

• Neyse ki; bunlar birkaç kişiden ibaret de, Türkiye bu değil, biz hem çok güçlü hem de çok duygusal bir milletiz. Bugün bunu yapanları da unutmayacağız…

ŞEF MICHAEL RIEMENSTEIN TÜRK MUTFAĞINI YENİDEN YORUMLUYOR

Kalbinin mutfakta yemek pişirirken attığını belirten iki Michelin Yıldızlı şef Michael Riemenschneider, “Twins Kitchen” ile İstanbullu gurmelere hizmet vermeye başladı. The Twins Kitchen by MR’ isminin ilhamını İstanbul’da büyüttüğü ikizlerinden alan ünlü şef, bilindik lezzetlerin bilinmedik versiyonlarını misafirlerine sunarak Türk Mutfağını yeniden yorumluyor. 

Türk kökenli eşi ve yemek pişirmekten aldığı ilham ile Türk gastronomisine katkı sağlamak onu daha da ileri taşıma motivasyonu ile 2019 Temmuz’unda İstanbul’a yerleşme kararı aldı. Son yıllardaki gastronominin yol aldığı yön üzerine “Değişimin yemek masasında başladığını pek çok şefin artık yemek masalarına daha güçlü anlamlar yüklemeye başlayarak gastronomi devinimine katkıda bulunduğunu” söyleyen Michael Riemenschneider “Biz buna bir de her lezzetin ulaşılabilirliği motivasyonunu odağımıza alıyoruz. “Hedefimiz en iyi lezzetleri, harika hizmeti ve ulaşılabilir farklı bir deneyimi arayan misafirleri ağırlamak” dedi.

İSTANBUL’DA BİR İTALYAN ‘SERENZO’

İtalyan mutfağına düşkünler için, İstanbul Watergarden’da yerini alan ünlü İtalyan restoranı Serenzo’yu mutlaka bir ziyaret edin. 

İtalyan şef; Enzo Prandino’nun hazırladığı lezzetler ile kendinizi İtalya’da yemek yeniş gibi hissedeceksiniz. Watergarden İstanbul’un da keyifli atmosferi, su, ateş ve lazer gösterileri ile hem göze hem damağınıza eşlik ediyor. 

<p>Anadolu Yayıncılar Federasyonu (AYF) Başkanı Sinan Burhan, Filistin'de bugüne kadar 140 gazetecin

Sultanahmet Meydanı'nda Gazze'de öldürülen gazeteciler anılacak

Antalya'da teleferikte mahsur kalanları kurtarma çalışmaları devam ediyor

İstanbul'da insan trafiği!

Hasankeyf'te bayram tatili yoğunluğu