• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
20 Mart 2020 Cuma

Coachella'dan sonra Met Gala da koronavirüs endişesiyle iptal

Korana virüs sebebiyle tüm dünyada organizasyon iptalleri devam ediyor. Coachella’dan sonra 4 Mayıs 2020’de gerçekleşecek olan Met Gala’nın da iptal olduğu bildirildi. Met Gala'nın yapıldığı Metropolitan Museum of Art müzesinde, iki kişide virüs testi pozitif çıktı. Müze karantina altına alındı. Tüm dünyayı saran bu virüs nedeniyle tüm sanat ve kültürel faaliyetler tek tek iptal oluyor. Umarım kısa bir süre sonra tüm dünya ve ülkemiz normal seyrine devam eder.

KORONAVİRÜS’E KARŞI GELİNLİK MASKELERİ

Korona virüs tüm dünyayı etkisi altına aldı ama en çok da moda sektörünü etkiledi. Özellikle yaz aylarının ve düğün sezonunun yaklaştığı önümüzdeki aylarda, ünlü Modacı Pınar Bent şimdiden korona virüs maskeli tasarımlarıyla yaratıcılığını konuşturdu. Gelinliklere uygun kumaştan tasarlanan maskelerle gelinler hem yakın temastan korunmuş olacak hem de gelinlik aksesuvarlarına ayrı bir hava katacak. Ünlü modacı, sadece gelinlik için değil kına gecesi konseptleri ve davetliler içinde kostümlerine uygun şekilde renge ve kumaşa göre bire maske siparişleri almaya devam ediyor.

AVRUPA VE ÇİN’DE MAĞAZALARI KAPATMA KARARI ALAN MARKALAR

Korana virüs öyle bir noktaya geldi ki; Çin ve Avrupa’da, birçok marka özellikle Çin’de yaşanan sıkıntılar ve satışların yüksek oranda düşmesi sebebiyle mağazalarını geçici süre kapama kararı aldı. Moda ve mağazacılık sektörüne sekte vuran bu olay karşısında, sokaklar boş, herkes evinde. Önlemler en üst düzeyde alınırken Timberland, The North Face, Kipling, Nike, Burberry gibi markalar Çin’de satışlarına ara verdi. H&M hem Çin de hem de birçok Avrupa ülkesinde mağazalarını kapatmasıyla, Çin’de bulunan 518 mağazasının 314’üne kepenk indirdi. Burberry 34 mağazasını kapattı. Bu dev markaların Çin’den çekilmesi devam ederse, bir süreliğine de olsa bu sektörde büyük kayıplara neden olacak gibi görünüyor.

BİZ DE KOLONYA, AVRUPA DA DEZENFEKTAN JEL ‘IN’, PARFÜM ‘OUT’

Türkiye’de kolonya, Avrupa’da el dezenfektanı yok sattı ve şu an bulmak oldukça zor. İş bu raddeye gelince Fransa’daki en büyük kozmetik üreticileri anti-bakteriyel jel üretme kararı aldı. Louis Vuitton, Fendi, Celine, Christian Dior, Givenchy, Moet & Hennessy, Louis Vuitton, gibi markaların sahibi LVMH, parfüm üretimini durdurup, artık dezenfektan jel üretmeye karar verdi. Guerlain, Dior ve Givenchy kozmetik devlerinin ürünleri üreten kurumlar, Fransız sağlık otoritelerine ve hastanelerine ücretsiz olarak dağıtılacak olan hidroalkolik jel üretimine geçecek. Kozmetik sektörünün devleri de elini taşın altına koydu. Çok pahalı satılmaya başlayan el dezenfektanlarının ücretsiz dağılması için bütçe ayırmışlar.

ALESSANDRA AMBROSIO’NUN TÜRKİYE’YE GELİŞİ VE DOSSO DOSSİ FASHION SHOW İPTAL

Alessandra Ambrosio, İstanbul'da podyuma çıkacağı Dosso Dossi Fashion Show için bu hafta Türkiye’ye giriş yapacaktı. Tüm hazırlıkları, kalacağı otel vs… hazırlanmıştı ki, ünlü model son dakikaya kadar gelişini iptal etmemişti. İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacak olan defile için sahneye Göbeklitepe’nin birebir aynısı podyum bile hazırlanmıştı. Ancak Dosso Dossi Show Yönetim Kurulu Türkiye’de vakaların ve riskin yükselmesinden dolayı şovu iptal ettiklerini açıkladı.

BANU ZORLU’DAN DERİ SHOW

Banu Zorlu kesinlikle bu işi çok iyi biliyor. Deri Max Mara elbisesi ve Dior kovboy taşlı çizmeleriyle şıklık dersi veriyor. Düz fönlü saçları da sade ve abartısız şekilde tam da yaşına uygun. Kombin 2 bin 250 euro, 15 bin TL değerinde.

Dior çizme: 2 bin euro

Max Mara Elbise: 250 euro

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!<br></p>

En Zor Çocuk Oyununu 'Görmelisin'!

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!