• $13,8027
  • €15,5883
  • 789.042
  • 1927.39
24 Nisan 2020 Cuma

450 milyon dolarlık servete yakışmayan hareket

Victoria Beckham’dan bahsediyorum. Aile servetleri tam tamına 450 milyon dolar. İngiltere’nin sayılı zenginleri arasında bir aile. Kendi adını taşıyan bir moda markası kurdu, birkaç yıl önce. Zaten karı-koca reklam gelirleri bile, hiçbir şey yapmasalar ömür boyu yetecek derecede. Gelin görün ki, markası için çalışan 30 personelini koronavirüs sebebiyle ücretsiz izne çıkarmış. Hiçbir bahanesi olmaması gereken insanların başında halbuki. Tüm dünyada ve ülkemizde de hükümetler zaten işverenler ve çalışanlar için büyük mali destek verirken bu virüs sayesinde insanlığımızı da sorguluyoruz. Çünkü 30 personelin masraflarını karşılamak, Beckham gibi aileleri 3-4 ay batırmaz ama çalışan personelin 1 ay işsiz kalması hayatından çok şey götürür. Bu günler geçecek ama bunlar özellikle unutulmayacak.

E-TİCARET ZİRVEDE, MAĞAZACILIK SIKINTIDA

Koronavirüs nedeniyle, tüm dünyada değişim devam ederken, bu değişimden en çok etkilenen sektör mağaza ve perakende satış yapan firmalar oldu. Alışveriş çılgınlığı hiç durmadı ama mağazalar kapalı olunca, e-ticaret siteleri zirve yaptı her sektörde. Dünya e-ticarete Türkiye’den çok daha önce başlamıştı ama ülkemizde de bu işi öngören bir çok moda devi, marka dijital ortama çok iyi girişimler yapmıştı... Bugün dijital ortama hazırlıklı olan firmalar virüsten neredeyse hiç etkilenmedi. Hatta normal cirolarını katlayarak çalışmaya devam ediyorlar. Bunun bir dönem olduğuna ve kısa bir süre içinde normal hayatımıza geri dönüş yaptığımızda mağazacılık sektörünün de zirve yapacağına inananlardanım. Çünkü biz AVM’lerde, caddelerde hem alışveriş yapıp hem de vakit geçirmeyi seven bir toplumuz. Aldığımız ürüne dokunmayı, giyinmeyi seviyoruz. E-ticaret evet okey, ama mutlaka her marka ve mağazanın bundan sonra online satış platformunda da bir yeri olması gerektiğini anladıklarını düşünüyorum.

MODA ARTIK EVDE

Evde de olsak güzelliğinizden, bakımınızdan ödün vermeyenlerden mi, yoksa aman beni kim görecek diyenlerden misiniz? Evde rahat olmak önemli ama en azından kendinizi iyi hissetmek adına kişisel bakımlarınızı yapmayı unutmayın. Gardırobunuzu ara-sıra açın derim. Evde de hem rahat hem şık olmak için rengarenk t-shirtlerinizi çıkarın, eşofmanlarınızı kombinleyin. Şuan ki en trend parça kuşkusuz eşofman takımlar. Eşofman takımların şuan satış patlaması yaptığı en trend dönemdeyiz. Evde külkedisi formundan çıkıp, kendinizi prenses gibi hissedin. Hem ev arkadaşınızı, ailenizi motive eder bu hal, hem de sizi moral olarak yükseltir. Ev modası devam ederken bugünleri en güzel şekilde geçirmek dileğiyle.

BÖYLE MAKYAJ HİLESİ GÖRÜLMEDİ

Kylie Jenner, bu hafta başı yalınayak, eşofmanlarla ve sıfır makyajla yakalanmış. Ah keşke yakalanmasaymış da bu halini görmeseymişiz. Bildiğiniz iki farkı kadınla karşı karşıya kaldık. Makyajın gücünün ne kadar büyük olduğunun ispatıdır kendisi. Gerçi bu aile komple estetik ve fotoşoplarla hayatlarına devam ediyorlar (bilmeyenimiz yok) ama bu kadar değişim pes dedirttirdi. Makyajlı ve makyajsız çok ünlü gördük bugüne kadar ama böyle değişim ilk defa görülmüştür. Halbuki makyajsız çirkin mi değil. Ama o havalı kadından eser yok, her yerde karşımıza çıkabilecek genç bir kız adeta. 

<p>Sadakatsiz dizisinde canlandırdığı Derin rolüyle 2020 ve 2021 yılında yıldızı parlayanlar arasına

İlginç tavırları geceye damga vurdu

İsrail hapishanesinden kaçan Filistinli tutuklular mahkemede darbedildi

Bir çiftçi tarafından bulundu! İçinden servet çıktı

Kedilerin en çılgın halleri