• $32,3607
  • €34,4602
  • 2438.65
  • 9814.19
13 Kasım 2020 Cuma

2 haftada doğum kiloları verildi!

Sinem Kobal; iki hafta önce doğum yapmış gibi mi? Yine incecik, fit… Bu ya genetik şans ya da yemeden içmeden yaşıyorlar, bilemedim. Bravo ama Sinem. Yıllar geçsede hala Selena’daki gibisin.

SERENAY’A AYRILIK YARADI

Serenay Sarıkaya; belli ki kendini bakıma almış ayrılıktan sonra. Cem Yılmaz ile birlikteliğinde hep eşofman takımlar, dağınık saçlarla görmeye başlamıştık. Ayrılıkdıktan hemen sonra bu hali çok hoş geldi. Ceket pantolon takımı da düz fönlü saçları da çok yakışmış.

PANDEMİDE GÖZDE SEKTÖR E-TİCARET’DE İKİNCİ EL SATIŞI

İkinci el ve vintage giyim belki de en popüler dönemini yaşamaya başladı. Online satış sitelerinin buna ön ayak olmasıyla birlikte. Uygulamalar üzerinden binlerce insan evde giyilmeyen, eskiyen 2. el kıyafetleri sadece bir fotoğrafla satma imkanı yakaladı. Özellikle ev kadınları için bu önemli bir iş imkanı oldu bile. Evde sakladıkları bebeklerinin, çocuklarının, eşlerinin kıyafetlerini satarken hem kazanç elde edip hem de bir şeyler yapmanın hazzı ile işlerini büyütmeye başlayan birçok girişimci kadın oluştu. Şuan en popüler uygulamalar arasında “dolap, modacruz, gardrops” var ve bu uygulamalara birçok ünlü isim de reklam yüzü oldu. Uygulamalarda ünlülerin gardıroplarına göz atma şansını ve değerli parçaları çok uygun fiyatlara satın alan bir alıcı müşterisi oluştu.

TÜRKİYE’YE MICROBLADING VE İPEK KİRPİK TEKNİĞİNİ İLK GETİREN İSİM

Boriana Doğanova; Türkiye’ye ilk kalıcı makyaj ve ipek kirpik tekniği getiren isim. Bulgaristan’da kozmetik bölümü okumuş, İngiltere’de Star Nails enstitüsünde protez tırnak eğitimi almış, İsrail’de Magic Cosmetic okulunda kalıcı makyaj ve micropigmentasyon eğitimini tamamlamış, aynı zamanda psikoloji bölümünden mezun…. Girişimci genç kadınlara çok başarılı bir örnek.

Tükiye’ye ilk geldiğinde geleneksel kozmetik, protez tırnak ve kalıcı makyaj konusunda çok büyük boşluk olduğunu görerek kendi enstitüsünü kurma kararı alarak yola çıkmış. 2002 yılında kapılarını Levent’te eğitim ve uygulama noktası olarak açan Boriana Doğanova İsrail ve ABD’nin ünlü markaların distibütörlüğünü alarak Türkiye’ye microblading ve ipek kirpik tekniğini ilk getiren firma ve kişi oluyor. Bugün sektörde bu bilgi ve başarıları sadece uygulayarak değil, aynı zamanda sektöre profesyonel isimler yetiştirmek adına MEB’e bağlı Özel Ben Güzellik Uzmanlığı Meslek Edindirme Kursu’nun kapılarını da açtı. Burada verilen profesyonel eğitimle güzellik uzmanı sertifikası almak isteyenler için en doğru nokta ve kadınlarımız için çok güzel bir iş alanı imkanı… 

<p>Anadolu Yayıncılar Federasyonu (AYF) Başkanı Sinan Burhan, Filistin'de bugüne kadar 140 gazetecin

Sultanahmet Meydanı'nda Gazze'de öldürülen gazeteciler anılacak

Antalya'da teleferikte mahsur kalanları kurtarma çalışmaları devam ediyor

İstanbul'da insan trafiği!

Hasankeyf'te bayram tatili yoğunluğu