• $16,7632
  • €17,5022
  • 976.739
  • 2443.77
27 Mayıs 2016 Cuma

Riekerink Kalsın Pereira Gitsin

Devamlı bir finalden daha fazlası vurgusu yapıldı Kupa Finali için. Doğru vurguydu. G.Saray için men cezası nedeniyle şartlı önemi olsa da sezonun kurtarılması adına bir finalden daha fazlasıydı bu maç.

F.Bahçe ikinci bölgede topa sahip olmak ve hızlı pas trafiği ile kanatlara yayılarak G.Saray'ı baskı altına almak istedi. Ancak basit hatalarla top kaybı çok olunca ilk 15 dakikada etkili atak yerine kalesinde 3 net pozisyon gördü. G.Saray dersine iyi çalışmış. F.Bahçe'nin oyuna çıkış alanı olan Mehmet Topal ve Josef de Souza ikilisine yüksek pres uygulayarak 2. topları topladı.

Sinan,Emre,Yasin,Podolski ve Sneijder'den kurulu ön hat çok hareket etti. Ve yüksek şiddette koşularla iyi pres yaptığı gibi F.Bahçe savunmasının dengesini de bozdu. Fatih Terim aynı anlayışı Engin,Emre,Elmander ve Burak ile uygulayarak çok başarılı olmuştu. İki takım için de duran toplar büyük zaaftı. Bunu değerlendiren Podolski ile G.Saray oldu. F.Bahçe bireysel yeteneklerle çözüm üretemedi.

2 Hollanda'lı ikinci yarıya çıkmadı. Sneijder - Chedjou değişikliğiyle G.Saray 4-2-3-1'e döndü. Merkeze Emre geçti. Chedjou Selçuk iki ön libero. Van Persie'nin yerine alınan Fernandao ise yüksek top ve sırtı dönük oyun için sahadaydı. Van Persie kendisine top gelmeden çıktı yine. Çok yaslandı G.Saray. Ama kontrollü oynamaya çalıştı. Gücü kadar. F.Bahçe Volkan,Alper efektiyle daha öne taşınmaya başlamıştı ki Alper çıktı. Markovic hamlesinin tek açıklaması;defans arkası toplar için hızını kullanmak olabilir. Ama büyük kumardı Pereira için.

Merkezi işlemeyen ve hücum senaryosu olmayan F.Bahçe her anlamda daha iyi bir görüntü çizen G.Saray karşısında kötüydü. Kazanan ve kupayı alan da sarı kırmızılı ekip oldu. Bence elindeki malzeme ve böyle bir kaos ortamında kupayı kazanan Riekerink tebriği hakediyor. Sezon boyunca geniş ve alternatifi bol kadroyu yönetemeyen, yanlış tercihleriyle sezonu kupasız kapatan Pereira ise yergiyi. Riekerink kalsın Pereira gitsin olsun bitsin...

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı

Yumurtayı sirkenin içinde bekletirseniz! Sonucu sizi çok şaşırtacak

Duvarın içinden gelen seslerin kaynağını öğrenince gözlerine inanamadı