• $17,9627
  • €18,4174
  • 1035.78
  • 2864.25
20 Kasım 2012 Salı

Kilit savunma anahtar ise gol

G.Saray'ın United maçı kilitli kapıyı açacak anahtarı bulmak için son şans. Görüntü kötü gibi. Geçen sezondan eser yok, gol yeme oranı 2 katına çıkmış. Savunma çizgi halinde çıkmaya çalışırken sobeleniyor. Topu kaptırdıktan sonra topu almak için ilk hamleyi yapacak oyuncu yok ortada.
Geçen sene Selçuk ve Melo bunu yapıyordu. Ama bu sene de aynı düzeyde formsuz performans gösteriyorlar. Ileriye çıkan G.Saray kontrataklarla golü görüyor kalesinde. Evet, Sarı-Kırmızılı ekibin zengin bir kadrosu var ama savunma için aynı şeyi söylersek burnumuz uzar. Tamamen oyun yapısıyla alakalı bu.
Defansın göbeğindeki ikili devamlı değişiyor. Bir Semih, bir Dany, bir Cris. Savunmada ciddi koordinasyon eksikliği var. Cris fit değil. Transferde çok yanlış bir tercih yapıldı. Savunma o kadar çaresiz bir görüntü veriyor ki, Cris tercihi bunun en önemli etkeni. Fiziksel dayanıklılığı bitmiş okeye dönüyor. O nedenle eldeki imkanlardan en iyi ikili Dany-Semih tercihi olmalı ManU'ya karşı.
Eboue'nin formsuz olduğunu da unutmayalım. Hücuma katkı sağlıyor ama geri dönüşlerde ağır kalıyor. Sol zaten Hakan Balta ile olmuyor. Cluj maçındaki Riera kesinlikle daha iyi iş görür.

ÖNE GEÇMEK ŞART...
G.Saray'ın kazanması için savunmanın 'Voltran'ı oluşturması lazım. Defans hattında bir değil 5 kez dikkat gerek. Yenik duruma düştüğü mücadelelerde sadece 2 puan alabildi, öne geçtiğinde ise 10 puan. Fark çok ilginç. Kontrollü oynayarak golü bulmak şart. Vatan-Millet-Sakarya felsefesiyle değil...
Yan toplardan golü bulmaya çalışmalılar. Sonra da iyi savunma ve önde basarak kontrataklarla gol pozisyonları gelmeli. Bir de Sarı-Kırmızılı ekip önde topu kaybedince oyunu soğutmuyor. Karabükspor, Arena'da taktik faulleri yerinde ve zamanında yaparak çok iyi soğuttu mesela oyunu. Zaman zaman bunu uygulamalılar.
Sonuçta G.Saray için United maçında kilit, savunma anahtar ise gol...

<p> </p>

6'lı masa paralel bir YSK mı oluşturdu?

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?

'Şimdi Beşir düşünsün!' Aşk-ı Memnu'nun Cemile'si Pelin Ermiş'e kim 40 yaşında der ki...