• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
11 Kasım 2013 Pazartesi

Kazanmak isteyen Fenerbahçeydi

Derbide G.Saray 1 puana razı bir dizilişle sahaya çıktı Kadıköy’de. Bruma,Drogba ve Burak dışındaki oyuncular savunma için sahadaydı. F.Bahçe ise daha ofansif bir görüntüdeydi rakibine göre. Emre ve Baroni oyunun merkezi olacak sağdan Kuyt soldan Sow içeriye katedecek ve orta alana yardım edeceklerdi. Kalabalık tutacaktı böylelikle orta alanı F.Bahçe. Bruma ve Burak’ın arkasında doğacak boşlukları hedeflemişti Ersun Yanal.

G.Saray maça sahayı daha iyi parselleyerek başladı aslında. Böylelikle pas trafiğini kırmaya çalıştılar. Bunun üzerine çok yoğun efor sarfetmek zorunda kaldı F.Bahçe. Chedjou’nun yaptırdığı penaltı ilaç gibi geldi sarı lacivertlilere. Emre hem takımını öne geçirdi hem de kariyerinde G.Saray’a ilk golünü attı.
Orta alan mücadelesi ve kısır futbol izledik ilk yarı. F.Bahçe daha agresif ve sert futbolla G.Saray’ın oyun kurmasını engelledi ama özellikle Emre ve Baroni ikilisinin üretkenlikten uzak futbolu nedeniyle pozisyon da oluşturamadı. Eğer devreye önde girilirse Emenike’yi alacaktı Yanal. Öyle de oldu. Normalde plana göre Webo çıkacaktı ama Kuyt sakatlanınca onun yerine girdi Emenike! Plana göre G.Saray gol atmak zorunda olduğu için öne çıkacaktı çünkü.
Ancak yüklenmek istese de yüklenemedi G.Saray. Selçuk da yetersiz kaldı. Orta alan lideri eksikliği tüm oyuna etki etti. Selçuk’un kaptırdığı top sonrası da Baroni’nin golü geldi. Böylelikle rahatladı F.Bahçe. Penaltı neredeyse tek gol şansıydı sarı kırmızılıların ama Melo Volkan’a takıldı.
Kadıköy’de yıllardır kazanamayan G.Saray’ın bu oyun anlayışıyla galip gelmesi zaten imkansızdı. Kötü değil anlamsız oynayan Mancini’li G.Saray çok iyi oynayamasa da agresif futboluyla 3 puanı amaçlayan F.Bahçe’ye yine mağlup oldu. Kazanmak isteyen F.Bahçe’ydi ve kazandı....

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Dünyanın yeraltı kaynakları zengini ülkesi hangisi? Türkiye kaçıncı sırada?

Selimiye Meydanı kazılarında Roma döneminden kalma aile mezarlığı bulundu

Binlerce yıllık oluşum yok olma sürecini yaşıyor