• $9,2679
  • €10,8061
  • 532.06
  • 1431.49
12 Mayıs 2013 Pazar

Kadıköy'de üzülen yok

Derbi öncesi Galatasaray şampiyon olmuş, şampiyonluğun getirdiği rahatlık takım üzerinde iyice hissedilmiş, son antrenmanda da Sneijder sakatlanmıştı. Fenerbahçe'de ise Meireles sakatlıktan yeni çıkmış, Emre sakatlık sonrası ritmini bulamamış, Kuyt 8 adet ağrı kesici iğne yapılarak sahaya çıkmış, son antrenmanda da Egemen sakatlanmıştı...

Maça Fenerbahçe baskılı ve özellikle hücum presi tercih ederek  başladı... Kuyt, Sow ve Webo üçlüsünün orta sahaya verdiği destekle Sarı-Lacivertliler 2. bölgede hep daha kalabalık göründü... Fakat Fenerbahçeli futbolcuların yoğun baskı kurma istekleri çok erken yorgunluk tepkileri vermelerine neden oldu.

Galatasaray ise oyunu biraz daha kendi alanında kabul edip defans arkası uzun toplarla sonuca gitmeyi düşündü. Ama özellikle 20 . dakikadan sonra pas trafiği kurarak rakip alanda etkili oldu ve 25. dakikada defans arkasına atılan uzun topta Drogba topu göğsüyle kontrol edince Gökhan'ın hamlesi penaltıyla sonuçlandı... Penaltıyı Burak gole çevirdiğinde Fenerbahçeli futbolcular, rakip üzerinde etkili olan tribün baskısını da kaybettiler.

MEYVESİNİ VERDİ

Gol sonrası Fenerbahçe tekrar yüklenmeye başladı ve özellikle kanatlara yayılan ataklar 33. dakikada Webo'nun golüyle meyvesini verdi ve skor 1-1 oldu. Gol sonrası yoğun baskı Webo'nun 2. golü Emre'nin bireysel yeteneklerinin ne kadar üst düzeyde olduğunun bir göstergesiydi... Sarı lacivertli takımın kaptanı rakiplerini çalışmalarla geçerek topu Webo'ya kazandırdı.

Galatasaray'ın Drogba ve Burak ikilisine uzun süredir 90 dakika oynamamış olan Elmander'in eklenmesi  orta alanda Fenerbahçe'nin bir adam fazla oynamasını sağladı, özellikle de Sarı-Kırmızılı takımın hücum aksiyonlarında pas merkezi bulamaması 3. Bölgede kısır kalmalarına ve atakların olgunlaşamamasına neden oldu.

OYUN MERKEZİ SELÇUK

2. yarıya Galatasaray Elmander-Amrabat değişikliği ile başladı ve konuk takım 4-1-3-2'ye döndü.Bu değişiklikle Galatasaray'ın oyun merkezi Selçuk oldu. Ama Emre-Mehmet Topal-Meireles uyumu ve  hırsı Galatasaray akınlarının önündeki en önemli engeldi.
Özellikle sakatlıkların sonrası olumsuz etkilerden endişe edilen Meireles ve Emre'nin beklenenin çok üstünde ortaya koydukları performans belirleyici oldu. 90 dakikanın sonlarına doğru Muslera ve Volkan Demirel'in kritik kurtarışları maçın seyri açısından önemliydi.

İKİ FUTBOLCUNUN SAÇMA MÜNAKAŞASI

Sabri ve Volkan'ın kavgası derbinin en çirkin anlarıydı. Milli takımda omuz omuza mücadele eden iki futbolcunun saçma münakaşası ortamı germekten başka hiçbir işe yaramadı.

Geçen sezon Kadıköy'de sadece Galatasaray sevinirken bu kez maç sonunda iki takım futbolcuları da sevinç yaşadılar. Biri şampiyonluk digeriyse derbi galibiyetinin sevincini. Galatasaray Kadıköy'de yine kazanamadı ama maç sonu Kadıköy'de iki tarafta mutluydu. Üzülen yoktu başka bir deyişle.

<p> </p>

Arabeskin 'Babası' kim?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (21 Ekim 2021)

''Her an her yerde yeni bir salgın patlak verebilir'' Korkutan uyarı

Edirne'de yoğun sis etkili oluyor