• $9,6245
  • €11,205
  • 554.705
  • 1471.16
21 Nisan 2013 Pazar

(Gençlerbirliği-Fenerbahçe) 'Aykut Kocaman en büyük rakibine yenildi'

Fenerbahçe özellikle sezonun 2. yarısında kontrollü durum oyununu oynamaya o kadar alışkındı ki erken gol yiyince bu alışkanlık yerini farklı bir oyuna bıraktı. Az şut çeken Fenerbahçe buna rağmen isabetli şutlarla sonuca gitmişti hep. 

Gençlerbirliği Fenerbahçe'nin topla oynamasına izin verdi golden sonra da. Sarı lacivertli takım da pozisyonlar buldu doğal olarak. Ama final vuruşunda sıkıntı yaşadı ilk yarıda. 

YİNE ALAN SAVUNMASI SAÇMALIĞI

Yine alan savunması saçmalığından yenilen ilk gol sonrası yan toptan arka direk pozisyonundan golü kalesinde gördü Fenerbahçe. Gençlerbirliği zaten ya duran toptan savunma oyuncularıyla ya da Vleminckx ile atıyordu golleri. İkisi de oldu. 

GENÇLERBİRLİĞİ %27  TOPLA OYNADI 3 ŞUTLA 2 GOL BULDU

Webo tek başına varlık gösteremedi ilk yarıda. Sow olmadığında savunmanın arasında kayboluyor hatırlayın İBB'de de Doka onu besliyordu. İlk yarı %73 topla oynama yüzdesi olan Fenerbahçe 11 şut çekip gol bulamasa da Gençlerbirliği %27 topla oynama yüzdesi ve toplamda 3 şutla 2 gol buldu 

YORGUNLUK EN BÜYÜK SEBEP

Devre arası bir hamle gelmesi gerekliydi. Ama gelmedi. Sonra Moussa Sow ve Mehmet Topuz, Zıegler ve Baroni'nin yerıne gırdi. 4-4-2'ye dondü Fenerbahçe. Baskı da iyice arttı ama son vuruşlarda isabet bulmak lazımdı, bulamayınca gol gelmedi. Zaman geçtikçe de oyun disiplininden koptu sarı lacivertli ekip. Bu kadar atak oynayıp etkisiz pozisyonları görmek ve bitirici vuruşlardaki zayıflığın en büyük nedeni yorgunluktu. Ama kendi sahasına gömülü bir savunmaya karşı kanatlardan oyunu açmak yerine ısrarla ortadan hücum etmek büyük yanlıştı. 

AYKUT KOCAMAN EN BÜYÜK RAKİBİNE YENİLDİ

Kadro genişliği bakımından Galatasaray Fenerbahçe'ye göre daha iyiydi ve devre arasındaki takviyelerle bunu daha iyi duruma getirdiler. Fenerbahçe'de ise 3 kulvarda devam eden kadroda genellikle hep aynı futbolcuların sahada olduğunu gördük. Yedek oyuncular hiçbir zaman hazır olmadı zaten. Aykut Kocaman'ın en büyük rakibi bu şekilde devam ederken oynayan oyuncuların fiziksel ve zihinsel yorgunlukları olacaktı öyle de oldu. 

DURUM OYUNU İLE BİR YERE KADAR

Zaten öyle süper bir oyunu yoktu Fenerbahçe'nin. Durum oyunu ve bu kadro yapısıyla buraya kadar. Şampiyonluk gitti. UEFA Avrupa Ligi'nde oynanacak Benfica maçları çok daha önemli hale geldi şimdi. Fenerbahçe Süper Lig'de 24 hafta sonra gol atamadı onu da belirtelim. En son 6. haftada 2-0 kaybettiği Kasımpaşa maçında rakibine gol atamamıştı. O nedenle eleştirirken objektif olmak lazım. 

LİGİN İLK YARISI 24 PUAN KAYBETTİ FENERBAHÇE 

Ancak sezon Gençlerbirliği maçıyla bitmedi aslında. Ligin ilk yarısında 17 maçta 27 puan topladı Fenerbahçe. 24 puan kaybetti demek bu. 2. yarı sonuç odaklı gidebildiği kadar gitti ve sonunda Ankara'da mağlup olarak şampiyonluğu ezeli rakibi Galatasaray'a kaptırdı. 

AHMET YILMAZ'I KUTLARIM

Bu arada hep Salih Uçan diyoruz ama Gençlerbirliği'nin 1994 doğumlu oyuncusu Ahmet Yılmaz'ı da kutlarım.  İlk Süper Lig maçında kesmediği top kalmadı. Sanki 100 maç oynamış gibiydi Süper Lig'de. 

KOMPLO TEORİLERİ GEREKSİZDİ

Son haftalarda dile getirilen komplo teorilerinin paranoyak düşüncelerin de ne kadar gereksiz olduğunu bir kez daha gördük. 

 

 

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Yıkamaya getirdiği halı servet değerinde çıktı

Mega lüks yat ''Lady Gulya'' Marmaris'te

Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırıldı! Restorasyon çalışması sırasında şans eseri bulundu