• $13,4729
  • €15,3335
  • 765.737
  • 1876.83
28 Mart 2013 Perşembe

Fenerbahçe'nin son bonusu: Oğuz Mataracı

SERKAN YETKİN

ÇOK KARAKTERLİ, TAKIM İÇİNDE SEVİLEN VE A2'DE ÇOK İYİ BİR KAPTAN

F.Bahçe'nin altyapısında eğitim alan ve son dönemlerde dikkat çekmeye başlayan oyunculardan biri de Oğuz Mataracı. A2 takımının da kaptanı o. Oğuz 2000 yılında henüz 6 yaşındayken F.Bahçe Futbol Okulu'nda eğitim almaya başladı. Hüseyin Dalgıç, Oğuz'daki yeteneği ilk gören isim. O kadar beğenmiş ki Oğuz'u kendisinden 2 yaş büyük çocuklarla antrenmana çıkarmış ilk başta.

AKADEMİK OYUNCU

2000 yılından bu yana Sarı-Lacivertli takımın hemen hemen her yaş grubunda oynadı Oğuz. Mini minik, minik, yıldız, 14-16-18 ve A2 takımlarında forma giydi. Orta sahada boy gösteriyor.

İDMANDAN sonra derslerine vakit ayıran Oğuz, Spor Akademisi'ni bitirmeyi amaçlıyor. Ayrıca İngilizce ve Almanca kurslarına giderek dil öğrenmeye de çalışıyor. İyi futbolcu olmak için aynı zamanda iyi kültüre sahip olmak gerektiğinin farkında genç oyuncu.

INIESTA-XAVI

HEDEFLER, sonsuzdur, bitmez. Doğal olarak ilk hedefi F.Bahçe A takımında oynamak. Sonrasında da Avrupa. Babası Metin Mataracı da eski bir futbolcu. En büyük destekçisi de babası.

ÖRNEK aldığı isimler Barcelona'dan Xavi ve Iniesta. Alex'i yakından izlemiş biri olarak Brezilyalı yıldıza da hayran. Ama hali hazırda Cristian Baroni sevgisi ön planda. Cristian önderliğindeki "Bonus Kafalar" grubunun Salih Uçan'dan sonraki üyesi Oğuz Mataracı. "F.Bahçe'nin Son Bonusu" demek daha doğru aslında. Baroni Salih Uçan'ı nasıl sevip yakından ilgileniyorsa Oğuz Mataracı'yı da oldukça seviyor. İki grup üyesiyle de arası iyi anlayacağınız. 

GEN Turnuvası'nda Sarı-Lacivertli ekibin Manchester City ile oynadığı maçta dikkat çekmiş ve 'Manchester izliyor' haberleri yapılmıştı. Daha erken, kendisini geliştirecek, şans bulacak ve daha iyi olacak.

HAVAYA GİRMEZ

"HAVAYA girmesin" düşüncesi önemli tabi ama Oğuz kendisini geliştiren, eğitim alan bir futbolcu. Ne yapması gerektiğinin farkında. Karakterli ve takım içinde sevilen çok da iyi bir kaptan. "Hocalarım şans verirse büyük bir onurla F.Bahçe taraftarının önünde oynamayı çok istiyorum" diyen Oğuz'un hayallerinin birer birer gerçekleşmesi dileğiyle.

 

 

 

 

 

<p class='MsoNormal'>Dizi; Deli Yürek ve Kurtlar Vadisi projelerini hayata  geçiren Osman Sınav imza

Yeni 'Kurtlar Vadisi' olmaya geliyor! Yalnız Kurt'un konusu ve oyuncuları neler?

Türkiye'nin en yüksek barajında geri sayım başladı!

Tahtaköprü Barajı'nda korkutan görüntü! Su seviyesi yüzde 2'ye düştü

Milli Deniz Topu'nun test atışı gerçekleşti! Tam isabetle vurdu