• $9,273
  • €10,8095
  • 530.92
  • 1433.36
14 Nisan 2013 Pazar

(Fenerbahçe-Eskişehirspor) Bir sıfırdan iyidir...

Eskişehirspor, Süper Lig’in 2. yarısında en az gol atan takımdı 10 golle. Fenerbahçe ise 24 golle en fazla gol atan takım. Bu istatistiklere bakıldığında Fenerbahçe'nin rakibine oranla gol atma şansı daha fazla olmalıydı. 3 günde 1 maç oynamanın yanında Sow ve onun yokluğunda sol açıkta boy gösteren Caner de yoktu sahada.

YORGUNLUK HİSSEDİLDİ

Fiziksel ve zihinsel yorgunlukla birlikte önemli oyuncularının eksiklerini de hissetti sarı lacivertli takım. Orta alanda istediği organizasyonları yapamadı doğal olarak. Fenerbahçe maçın ilk yarısında isabetli şut bile atamadı. En çok şut atan oyuncusu ise Egemen Korkmaz oldu 3 şutla, düşünün.

Dikkat ederseniz Fenerbahçe ligin 2. yarısından bu yana özellikle hep aynı oyuncularla oynadı. Salih Uçan dışında yedek oyuncuların tam olarak hazır olmadıkları da ortada. Aykut Hoca, Salih'i skor insiyatifi olarak düşünüyor bence. Gol gelmese alacaktı çünkü oyuna.

İLK İSABETLİ ŞUTTA GOL

Alper'in elle attığı gerekçesiyle sayılmayan golünün ardından Baroni ile buldu golü Fenerbahçe. Bu Fenerbahçe'nin maçın başından beri bulduğu ilk isabetli şuttu. Sarı lacivertli takım az isabetli şutla sonuca ulaşıyor haftalardır.

SALİH ISINMAYA BAŞLAYINCA...

Bu arada ilginç olan Baroni'nin Salih Uçan ısınmaya başlayınca kendine gelip oynamaya başlaması. İstikrarsızlığın ilacı Salih olabilir onun için. Baroni'nin bulduğu golde Webo'nun payını da unutmayalım. Baroni'ye basacak olan futbolcuyu çok iyi ekarte etti Webo.

Krasic ve Selçuk'un da oyuna girmesiyle Fenerbahçe'nin skoru koruma çabası iyice arttı. Bu da Eskişehirspor'un son yarım saat beraberlik golü için baskısının atmasına neden oldu. Alper Potuk yetenek olarak olduğu seviyenin üzerine çıkarsa çok büyük yıldız olabilir. Takımını da taşıyan isimdi.

16 MAÇTA 2 MAĞLUBİYET

Sonuçta Fenerbahçe iyi oynamasa da kazanmak zorunda olduğu bir maçı kazandı. Son 2 ayda 16 resmi maç yapan Fenerbahçe, sadece 2 mağlubiyet aldı.

Artık her maçta skor amaçlı oyun ortada olacak. Fenerbahçe bu dönemi bu şekilde geçirmek zorunda, başka şansı yok.  Arkaya arkaya bu kadar yoğun maç trafiğinde 1-0'lık skorlara alışması lazım sarı lacivertli taraftarların. Unutmamak lazım 'bir, sıfırdan iyidir'...

<p>Türkiye'nin attığı önemli adımlar  dünya medyası tarafından yakından izleniyor. Birçok ünlü düşün

“Türkiye yükselen ağır sıklet”

Edirne'de yoğun sis etkili oluyor

Türk kahvesi hangi hastalıklara iyi gelir?

Astronotların diğer gezegenlerde kullanması için motosiklet tasarlandı